Druhý zapalovač picasso

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod bach1 » pát 4. zář 2009, 5:19

Rope píše:Já raději než za cigára utrácím za věci co mě potěší, třeba.......
Obrázek

osobně si myslím , že seš na štíru s rozměry....dost pochybuju , že umístnění vyhovuje předpisům o umístnění DRL světel čili min. 250mm od spodu vozovky , to vyhovuje , ale max 400mm od okraje auta a min. 600mm mezi světly ...to bych se hádal ... Dle toho , co vidím a kam jsi to umístnil tak seš tak 420-450 od okraje auta a mezi světly jsi tak max. 550mm což by na technické nemělo projít. Já neměl mlhovky , tak jsem to dal místo mlhovek (http://kratochvilovi.net/kcms/index.php?s=citroen-xsara-picasso&a=citroen-xsara-picasso-drl)a tam to rozměrově 100% vyhovuje. Aby to vyhovělo i tobě , musel by jsi je dát do toho prvního vlisu a ne až za to žebro.
Xsara Picasso 1.8 16V benzín r.v.2003
Uživatelský avatar
bach1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 3. zář 2009, 13:11
Bydliště: Czech Republic - JM kraj
Vůz: Xsara picasso 1.8 16V , benzín , 2003

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod Rope » ned 6. zář 2009, 21:14

Myslíš že na autech s takovou SPZ se bude přeměřovat? :twisted: Nemá se jezdit pod vlivem a jezdí se, nemá se krást a krade takže toto jsou malé věci. Jsou prostě auta kde nejde dodržet a já to nedodržel u Cayane i Transportera T5, ale třeba xsara od Pavelse šla do dír na mlhovky a nebo třeba Hyundai I10 taky.
U staré xsary co jsem prodal bylo umistění obdobne, prostě nějakých 545mm středem, nového majitele zastavili, zkontrolovali zapojení a trošku poběhali z metrem a pak mu zasalutovali a bylo. Některé auta mají boky hodně zkosene a světla tam nevypadají nejlépe, takže zvolíme jiné umístění, jsou sice světla takove kosé, ale stojí zase daleko více.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod bach1 » pon 7. zář 2009, 5:35

jj....pokud nemáš známého na STK , celkem budou prudit a daj ti to předělat.....vl. zkušenost , měl jsem to podobně na fordu... :cry:
Xsara Picasso 1.8 16V benzín r.v.2003
Uživatelský avatar
bach1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 3. zář 2009, 13:11
Bydliště: Czech Republic - JM kraj
Vůz: Xsara picasso 1.8 16V , benzín , 2003

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod Rope » úte 8. zář 2009, 20:27

Tak dneska jsem se snažil a rozměry jsem dodržel.
Obrázek
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod Pit » stř 9. zář 2009, 10:06

Jseš machr Rope pěkná práce :jup: smekám :ooo:
Citroen Xsara picasso, 1,6 8V benzin, 2003 ICQ 415729438
Uživatelský avatar
Pit
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 5. kvě 2009, 16:43
Bydliště: 3nec ;-)
Vůz: Citroen Xsara picasso, 1,6i, 2003

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod milajda22 » sob 12. zář 2009, 19:49

Ahojky Rope, mám takovej asi blbej dotaz, líbí se mi jak jsi to denní svícení provedl na tom picassua fakt super o něčem takovim uvažuju, už 2x jsem platil za světla :? ze nesvitim, ale to jsem odbočil, takže musí se sundat celí přední nárazník (a je to složitý), nebo jak jsi ty světla přidělal ??? mohl by jsi poslat rozměry nebo kde se daj koupit ? díky
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Druhý zapalovač

Příspěvekod Rope » ned 13. zář 2009, 18:30

dají se koupit tady http://stualarm.cz/produkt/sj-287typ2-s ... omologace/ vím že Víťa je má z www.autodoplnky.cz Já jsem nárazník nesundával a lepil jsem to.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Dzakub » pát 30. črc 2010, 21:38

jen dotaz co se týká toho denního svicení..měl jsem ho na feldě už a vím že aby se rozsvitili tak jsem zhasnul normální světla a že to je připojený na jeden z kabelu co vedou do světla,nevíte který to je ? nechce se mi to jako na feldě každej kuchat a zkoušet to díky za info
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte 22. čer 2010, 22:24
Bydliště: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Cvrček » pát 30. črc 2010, 22:58

Měl jsem na Breaku to jednoduché zapojení dvěma dráty. Plus jsem měl na plusu od baterky po klíčku a mínus jsem připojil na plus parkovaček.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Cvrček » čtv 5. srp 2010, 20:20

Tak se vrátím k původnímu tématu. Dost mě vadilo,že zapalovač je na prostředním panelu. Tak jsem sehnal krytou zásuvku a vzhledem k tomu,že nemáme vzadu elektrický stahování,tak jsem dnes nainstaloval zásuvku sem:
Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Rope » čtv 5. srp 2010, 20:38

Cvrčku , nebójíš se že když tam budeš mít třeba nabíječku že ti bude při nastupo-vystupování překážet? Ráno se na to podívam jak ti tam vypadá.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Cvrček » čtv 5. srp 2010, 20:49

Tak to jsem taky řešil a má drahá mě málem přizabila,když jsem koukal,jak i ona nastupuje. :D A dnes jsem to ihned i vyzkoušel s připojenou nabíječkou na telefon,a úplně bez problému.

Edit 21:45
Ona tahle instalace je výsledek řešení problému,který jak jsem zjistil v Ostravici,měl i Urpin. A to nabíjení něčeho na levé straně od volantu. Jen u Picassa je ta výhoda,že je vyšší a tak do těhle míst se kolenem nedostanu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Rope » pát 6. srp 2010, 9:31

Ja to zkoušel taky a musím říct, že se musíš moc hlídat a myslet na to, moc místa tam rozhodně není, nechci nabízet své řešení jako že ja jsem to vyřešil takhle, ale tohle se mi osobně nezamlouvá.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod milajda22 » pát 6. srp 2010, 14:45

Tak mě to pod volantem nepřijde moc nepraktický, dnes jsem na to taky koukal a mě by to tam zřejmě nevadilo (teda kdybych tam neměl už ovládání zadních okýnek), ale asi záleží i na postavě člověka - já jako střízlík (kdo mě viděl tak může potvrdit :oops: ) tak s mojí postavou bych problém neměl, protože při nastup. a vystup. jsem dost daleko.
Ale já jsem to vyřešil stejně jako Rope a napojil na stálé +12V k rádiu a chodí to bezvadně (teda jen jsem měl ztrach co na to řekne BSI a ECO mod) a ten o tom ani neví :wink: :jup:.

Obrázek
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Druhý zapalovač picasso

Příspěvekod Buff » čtv 9. pro 2010, 16:27

Ono to je praktické, pokiaľ by tú dieru používal na zapalovač, tak by to bolo po ruke. Inak by som to nerobil...
Ja mám na vás otázku. Chcel by som si to spraviť tak ako píše autor témy hneď na začiatku. A samozrejme, asi cez odbočku pôvodnej zásuvky alebo z nejakej inej poistky.
Ale myslím, že bohate postačí ako odbočka.. Tam je tuším 10A poistka nie ? To bohate stačí. Na jednom by som chcel mať Fm vysielač, na druhom navigáciu... A to, že po vytiahnutí klúčika, to mi vyhovuje celkom.. Aspoň vysielač nemusím vyťahovať, keď vystupujem z auta..
Mám ale 2 otázky. Respektíve 3. Poďme teda pekne poporiadku :
1, Ako ste vylupli tú záslepku ?
2, Ako sa uchytáva tá nová zásuvka do toho panelu ? Pozeral som aj autoomega.sk napríklad toto : Obrázek Avšak nevidím tam žiaden krúžok, ktorým sa to utiahne, neviem si to dostatočne predstaviť...
3, Ako sa dostanem do toho panela zvnútra ? Ako to pripojím ? Vytiahne sa tá vyklápacia polička, alebo ako ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků