1.6 16V poslechněte hydroštely?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » pon 4. zář 2023, 17:29

Zdravim všechny, už sem v podstatě objednal 16x INA hydrostelu a mam otevrenej motor. Ale ucho a oko znalce kdyby mi dalo 100% jistotu, ze to je sekly hydrostos.. To cvakani jak zacne po chvilce.
Mam na tom motoru najeto 150 000km na LPG. Olej menim do 10 000km. Uz by ale asi meli narok.

https://hosting.pilsfree.net/civil/2.mp4

https://hosting.pilsfree.net/civil/1.jpg
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » sob 9. zář 2023, 21:14

Tak jsem po trech dnech prace hydrostely vymenil. Rozvody dole, vacky venku.. Celej nazhavenej dnes chtel motor nastartovat a sviti klicek na palubce, motor tocí ale nechyta a nejde dalkac.. Jelikoz jsem koukal i na alternator, mel jsem dva dny odpojenou baterku, tak jsem si asi vymazal imobilizer. Zkousel jsem se pripojit tou svou simple diagnostikou ELM327 a nenajde ECU. Trochu jsem procital, zkousel sparovat klicek dlouhym stiskem apod. Nic. Netusil jsem ze dlouhodobym odpojenim se to muze stat, ale par lidi se s tim tady na foru setkalo.. kdyby nekdo poradil či mel diagnostiku..nechce se mi do Citroenu. Nikdy jsem tam nebyl a Xsaru netahal..

-- přidáno ned 10. zář 2023, 15:15 --

Na pujcene Delphi jsem nastavil security kod a sparoval klic. Bylo to imobilizerem. Motor uz startuje. Ale bohuzel po pracne vymene hydrostelu, to cvaka porad... Snad jeste vic. Je mozne ze nove INA hydrostely muzou byt vadne? Nebo je to uz ventil? Cvakani zacalo postupne nez se nalil olej. Proto jsem podeziral hydrostel. Ted po vymene cvaka hned.. uz nevim :|
https://hosting.pilsfree.net/civil/3.mp4

-- přidáno ned 10. zář 2023, 15:17 --

Jeste upresnim, ze v diagnostice nejsou zadne chyby. I po nastartovani vse zmizelo.

-- přidáno ned 10. zář 2023, 17:01 --

Hmm a nejdou sterace a blinkry.. mrtvy. Proc proboha ? :?
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » pon 11. zář 2023, 7:43

Dokazal by někdo poradit co s tímhle? Nejde palubka,blinkry,sterace..Po nastartovani po case palubka uplne chcipne.
https://hosting.pilsfree.net/civil/xsara3.JPG
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod petr_xs » pon 11. zář 2023, 14:11

Já měl baterii venku nejméně týden, a s imobilizérem nebyl problém.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » pát 22. zář 2023, 23:32

Elektřina mi kromě centrálního zamykání už funguje. Já teď řeším co tam klepe, jestli mám zas otevřít motor nebo rovnou sundat hlavu jestli se přidírá ventil či čím to může být..Když to na začátku začalo cvakat(to první video) tak to vlastně začlo až po chvíli. Což na hydroštel nevypadá, ten naopak po chvili cvakat prestane kdyz do nej natece oil. Asi..
A po výmene hydrostelů to cvaka vic a hned.
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod petr_xs » pon 25. zář 2023, 13:27

Asi ti to nijak nepomůže, jen několik obecných poznámek: [1], [2], [3].
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » čtv 5. říj 2023, 10:23

Diky, neco jsem se priucil. Ale vypada to ze zdvihatkama to nebude..
Mohl by mi nekdo znalejsi posvetit rozvody? Uplne se mi to nezda.
https://hosting.pilsfree.net/civil/kolavacky.jpg
https://hosting.pilsfree.net/civil/klikovka.jpg
https://hosting.pilsfree.net/civil/vacky.jpg
Vse je v jednom stavu.
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod petr_xs » čtv 5. říj 2023, 11:50

Z těhle fotek se toho moc nepozná. Kromě kol na vačkách musí být ještě kolík v setrvačníku, ne na klice. Dost špatně se to hledá, je to za olejovým filtrem, u takové hrany - obrázek TU5JP4.jpg . Jsou tam některé postupy od citroenu, v každé složce je soubor htm, na ten klikni. Něco je i tady.
Já jsem měnil rozvody 3x, k tomu jednou těsnění pod hlavou. Taky se mi zdá, že tam něco málo cvaká, ale to už neřeším. Při každém nasazování rozvodového řemene jsem ale musel kolíky z kol na vačkách vyndat a pootočit s nimi asi o půl díry, abych tam řemen dostal. Ale po napnutí už to jakžtakž sedí.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » sob 7. říj 2023, 13:43

Díky Ti za info. Vše jsem pročetl. Rozvody jsem měnil s tátou 2x a dělali jsme to stejně jak ted. Ten kolík u filtru jsme nikdy nearetovali teda. Jsou ale podle mně dobře. Koukali jsme i kamerou do válcu, písty jsou krasne čisté, rovné, žádné otlačeniny od ventilú. O co by to teda klepalo? Zajímavy je ze kdyz sundam to plastovy ventilovy viko, klepot je mnohem mensi. Jak kdyby to zesiloval. Bud tam jsou ty novy zdvihatka vadny nebo bude muset hlava dolu a kouknout na pruziny, ventily nevim. Menil jsem i olej, filtr, nechal 20min blafat. Furt stejny. Klepe to nekde vlevo na sacich zrejme. Tata podeziral cepy na pistu, ale kdyz jsme to nahodili bez vika hned to zavrhl. Zadny ostry zvuk potom nebyl. Kdyz se sundava hlava, musi se sundat i svody ze? Ty mam zarezly jak svin...
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod petr_xs » pon 9. říj 2023, 9:12

V každém případě bych zkontroloval nastavení rozvodů se zakolíkováním setrvačníku, to jediné je správně. Jenže bude problém, že značky na řemenu už nebudou na svých místech. Pokud jsi dával nový řemen a nic moc od výměny nenajezdil, udělal bych to. Jinak prý pokud už řemen má něco najeto a sundá se, měl by se dát nový.
Pokud sundáš hlavu, měla by se nechat srovnat, jinak je velké riziko, že poteče nebo bude foukat do vody. K tomu samozřejmě nové těsnění a šrouby. Před dvěma lety se ke mě dostala xsara, která už měla hodně najeto a těsnění pod hlavou bylo v háji. Při demontáži jsem zjistil, že jsou prasklé svody. Lambda z nich nešla vyšroubovat. Takže svody 4.000,-; lambda 1.250,-; sada těsnění na celý motor+ šrouby 2.000,-; srovnání hlavy 700,- ...
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » úte 10. říj 2023, 8:22

Vcera to hodilo na chvili zvuk co to delalo pred vymenou zdvihatek. Po pul minute se to zas rozklepalo..Rozvodama to stopro nebude. Asi ani zdvihatkama. Seklej ventil, praskla pruzina.. hlava bude muset stejne dolů..
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » pát 17. lis 2023, 21:35

Petr28 píše:Vcera to hodilo na chvili zvuk co to delalo pred vymenou zdvihatek. Po pul minute se to zas rozklepalo..Rozvodama to stopro nebude. Asi ani zdvihatkama. Seklej ventil, praskla pruzina.. hlava bude muset stejne dolů..

Hlava po měsíci hotová, nic vážnýho ale nenašel, zarovnal o 0.13mm, 4500,-. Dali jsme ji tam zpet. Nove tesneni pod hlavou, nove srouby, fouka do vody :| Kdyz necham otevrenou expanzku, po 10s zacne prskat vodu ven. Kolisaji periodicky otacky 1200-1400. Olej je takovej svetlejsi, je v nem asi glykol. Hned jsem ho radci vymenil..Spodni litinovej blok asi nebyl uplne vycistenej. Musi byt uplne vylestenej? Nebo jsem koupil spatny tesneni? Nevim..Na puvodnim jsem nameril 0.6mm tak jsem koupil 0.6. Tech 0.13 musi pobrat. Pak maji jeste 0.9mm. Holt zkusim druhej pokus...
Jo a ty zdvihatka (zrejme zdvihatka)klepou porad ale min. S tim uz bych i jezdil..
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » ned 19. lis 2023, 20:31

Petr28 píše:Vcera to hodilo na chvili zvuk co to delalo pred vymenou zdvihatek. Po pul minute se to zas rozklepalo..Rozvodama to stopro nebude. Asi ani zdvihatkama. Seklej ventil, praskla pruzina.. hlava bude muset stejne dolů..

Po zahrati uz to klepe uplne stejne jak driv.. Dnes jsem u tepleho motoru hned po chcipnuti meril vule mezi vackou a zdvihatkem. Mackal drivkem jestli nejake nezmeklo, nic vsechny tvrdy.. Ani merka nepodlezla. Vzdy jsem si vacku otocil, aby nemackala zdvihatko. Naprosto netusim co tam muze tak kladivkove klepat..
Jinak olej sem vymenil. Uz neni namixovanej, ale v expanzce to lita nahoru dolu.
Otacky to drzi, to jsem nemel zastrcenou trubicku na sani..
Ale uz jsem dost zoufalej. Asi to dam do servisu..
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod petr_xs » úte 21. lis 2023, 13:24

Upřímně řečeno, nevím, jak poradit. Nevím, jaký servis máš vyhlédnutý, hlavně abys na něj měl dobré reference, ale bojím se, že to bude v desítkách tisíc.. Já bych v téhle situaci asi sháněl jetý motor, i když nemáš jistotu, na co narazíš. Tenhle špatný bych pak v klidu zkoumal.
Podle toho popisu buď ten, kdo rovnal hlavu, neodvedl dobrou práci, nebo je tam něco mnohem vážnějšího. Já jsem blok pod těsnění čistil nožem a žiletkou od zbytků starého těsnění. Těsnění jsem koupil myslím tohle, kdysi to byla velmi dobrá značka. Zatím to dva roky drží. Ze sady mi zbylo jen těsnění ke vstřikům. A také nové šrouby hlavy. Na tom obrázku bloku je vidět za filtrem i ten drát, kterým je zakolíkovaný setrvačník.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: 1.6 16V poslechněte hydroštely?

Příspěvekod Petr28 » stř 22. lis 2023, 21:23

Diky, zitra jdu do servisu tady u nas kde uz jsem jednou byl (za 140 000km jedina navsteva servisu - spojka)
Ma prace do Vanoc, ale poslechne prej, poradi.
Tu hlavu jsem za tepla dotahl o dalsich tak 30 stupnu dobra pulka sroubu a uz to neprska. Delali jsme to podle navodu(2x 130°), ale stejne to slo pak dotahnout. Momentak na 80nM abych to nepretahl.

Dnes jsme vsechny saci hydra dali stary a klepe to uplne stejne..
https://hosting.pilsfree.net/civil/klep.mp4
Dam vedet jestli neco zjisti.

-- přidáno čtv 23. lis 2023, 15:45 --

Petr28 píše:Diky, zitra jdu do servisu tady u nas kde uz jsem jednou byl (za 140 000km jedina navsteva servisu - spojka)
Ma prace do Vanoc, ale poslechne prej, poradi.
Tu hlavu jsem za tepla dotahl o dalsich tak 30 stupnu dobra pulka sroubu a uz to neprska. Delali jsme to podle navodu(2x 130°), ale stejne to slo pak dotahnout. Momentak na 80NM abych to nepretahl.

Dnes jsme vsechny saci hydra dali stary a klepe to uplne stejne..
https://hosting.pilsfree.net/civil/klep.mp4
Dam vedet jestli neco zjisti.



Nezjistili jsme nic..hydrostely prej maj ale jinej zvuk. Dnes jsem najel 10km. Auto normalne tahne, jede jak z praku, ale klepe. Hodne. Nekde neco v sani nebo vika. Asi to je plastovej zvuk. To bych s tim jezdil, at se to ukaze..
Petr28
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 23. srp 2013, 19:47
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 2003 LPG (Stag4Plus)

Další

Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků