blika kontrolka motoru

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » úte 31. črc 2007, 5:23

Ahoj.

Mam xsaru r.v.2001 motor 1.4 a dnes se mi objevil problem. Po nastartovani a ujeti cca 1km zacala blikat kontrolka motoru a auto trochu ztratilo vykon a lehce se chveje.Po vypnuti motoru a otoceni klicku do polohy 3 zustane kontrolka motoru svitit,po nastartovani opet zacne blikat.Nevite co by to mohlo byt?Vcera jsem byl v citroenu na vymene oleje a jeste bylo vse ok.Nemuze to zpusobovat lehce deravy vyfuk?diky Petr
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 31. črc 2007, 5:37

Tak pokud jsi byl v servisu,tak způsobili nějakou chybu,moľná nějaký konektor. Ale pro klid tvé duąe vytáhni měrku oleje a mrkni jestli tam vůbec je,jistota je jistota. Jinač zjisti jaká kontrolka to je.
Sbohem vąem
 

Blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » úte 31. črc 2007, 5:54

ORanzova kotrolka co vypada jako motor.Vlevo od rychlomeru.Prikladam obrazek
Přílohy
kontrolka.JPG
kontrolka.JPG (2.84 KiB) Zobrazeno 19410 krát
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

Příspěvekod pj » úte 31. črc 2007, 6:16

Ahoj, v Tvem pripade bych to sam neresil a dal to hned zpet tak kde Ti vcera menili olej at se na to podivaji jestli do neceho navic "nedrbli". Asi Ti vymenili olej (na prvni pohled se neda co zkazit) ale mohli Ti tam take menit palivove filtry a mozna jeste neco vic.
Mozna jsi si v manualu precetl co to znamena "Kontrolka diagnostiky chodu motoru - Pokud zacne blikat nebo se trvale rozsviti za jizdy, indikuje poruchu funkce systemu vstrikovani, zapalovani nebo systemu snizovani systemu emisi. " a doporucuji to dat hned do servisu.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 20. čer 2006, 11:36
Bydliště: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 31. črc 2007, 6:19

Tak to je kontrolka " Autodiagnostika" značí ti problém se vstřikováním paliva nebo problém s emisemi.
Díra ve výfuku pokud je aľ za katalysátorem by neměla být příčinou.
Skus zatlačit ty konektory vedoucí ke vstřikovačům,mám za to,ľe pokud ti to předtím neudělalo a po výměně oleje najednou jo,tak udělali kluci ze servisu někde chybu.
je moľné,ľe signalizuje nedostatek paliva (moľná palivový filtr,čerpadlo),tahle kontrolka se ti roľné i při dlouhé jízdě z kopúce,ale jen kdyľ budeą brzdit motorem a jeden kilometr nepřidáą plyn,vyhodnotí to jako problém se vstřikováním,kdysi mě to taky vylekalo.
Pokud to nebude problém s palivem,pak uľ snad jedině vadná lambda sonda.
Sbohem vąem
 

blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » úte 31. črc 2007, 6:26

ok.Diky kluci.Kdyby vas jete neco napadlo tak dejte vedet.Ja si jeste zavolam do citroena kde mi to delali ze jim to tam dnes odvezu.Dam pak vedet co tomu bylo.
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

Příspěvekod pj » úte 31. črc 2007, 6:43

Kvido píše:Tak to je kontrolka " Autodiagnostika" značí ti problém se vstřikováním paliva nebo problém s emisemi.
Díra ve výfuku pokud je aľ za katalysátorem by neměla být příčinou.

Jen bokem: Vyfuk a katalizator bych po me zkusenosti vyloucil (aspon u meho vozu) - Upadl mi pred rokem komplet vyfuk pred katalizatorem a zadna kontrolka nesvitila - auto "nepojizdne" - dalo se jen couvat (vyfuk drzel jen vzadu, vepredu se valel po silnici).
Nastesti se to stalo 15 m pred branou Citroen servisu a meli 1 hod do zaviracky - chlapi to zavarili a jezdim dosud.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 20. čer 2006, 11:36
Bydliště: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Příspěvekod K4my » úte 31. črc 2007, 8:46

tak moje zkusenost, kdyz jsem kupoval xsaru tak po prvnich par kilometrech na dalnici (kdyz sem vuz vezl z brna) mi zacala taky blikat a svitit vzdy jakoby ve vyssich rychlostech, prvne sem nevedel co s tim, volal sem do bazaru tam mi rekli pochopitelne ze nevi ze zavadu nenasli ze to muze byt pouha chyba v pameti ze bude stacit nechat si vycistit pamet od chyb, to jsem samozrejme udelal kdyz jsem si sel cipovat jednotku, ovsem v mem pripade byla chyba urcite s klimatizaci, pred vyjetim jsem zkousel zapinat klimu, jenze uz tehda jsem vuz kopil s propalenou hadickou a vsadim boty ze se elektronika pohadala kvuli tomu ze byl kompresor uz dlouho na suchu a pri pokusu o spusteni klimy se udelala nejaka chyba a zacala mi ta kontrolka svitit, protoze kdyz jsme auto enchal den v klidu a klimu se nesnazil poustet tak sem se s tim problemem uz nesetkal. Jak rikam vymazani chyb z pameti pomuze, to ti snad hosi udelaj za pakatel.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » úte 31. črc 2007, 11:13

hm...tak jsem ted sel do auta jen tak to zkusit abych nebyl v servisu za blba a uz to neblika a motor jde pravidelne a vykon vypada ok.Tak mozna nejaky zvlhly kontakt nebo ja nevim...uvidime zda se to jeste objevi
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

Příspěvekod rosta » úte 31. črc 2007, 13:57

Nám u 1,4 svítila kdyľ byla ąpatná lambda sonda :wink:
rosta
 

blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » stř 1. srp 2007, 5:36

tak zatim ujeto za vcerejsek cca 100km a zavada se jiz neprojevila.Tak je to asi ok :) mimochodem...na kolik vyjde lambda sonda? :oops:
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

Příspěvekod Sbohem vąem » stř 1. srp 2007, 9:32

Tak to byla moľná fakt jenom nějaký ąpatný kontakt.Jinak lambda sonda v A. Kelly vyjde na 2600 kč a to je jeątě přijatelná cena.
Naposledy upravil Sbohem vąem dne stř 1. srp 2007, 14:05, celkově upraveno 1
Sbohem vąem
 

Příspěvekod rosta » stř 1. srp 2007, 13:46

Mi sme jí kupovaly za 3,500 peněz :(
rosta
 

blika kontrolka motoru

Příspěvekod stal123 » čtv 2. srp 2007, 6:23

tak dalsi porce kilometru a porad ok.Tak to bude v pohode.Mozna spatny kontakt,mozna fakt odchazi ta lambda sonda ale ted se zmatorila :)

Takze ted ji ceka jen zavareni drobne dirky ve vyfuku a o vykendu luxovani,myti,lesteni aby byla zase krasna :wink:
stal123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25. črc 2007, 12:54

odpo

Příspěvekod jarmat2 » pon 24. zář 2007, 22:00

Ta kontrolka je od palivového čerpadla, mi se to taky stalo tak sem zastavil počkal asi pět minut a pak to jelo normalně a to sem najel uą asi tři tisíce km.Kdyą sem se ptal tak tam mohlo vniknout nejake smítko a ucpalo strikovač a po vypnutí se odplavilo nebo se protlačilo po zapnutí a nastartování.
Mám Xarušku 1.4 r.v. 2001 a všechny příspěvky se týkají pouze jí.
jarmat2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 15. črc 2007, 18:10
Bydliště: ostrava-376km od Prahy a 1640km od Moskvy a 1165km od San Marina
Vůz: xsara 1.4 r.v. 2001

Další

Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků