Spojka jde dost ztuha

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Spojka jde dost ztuha

Příspěvekod mirah » ned 11. čer 2006, 11:16

Mám xsaru 1.8 16V a chodí mi ztuha spojkový pedál.U? jsem na foru dříve četl ?e to je normální, ale mě to přijde docela zvlá?tní. Měl jsem mo?nost zkusit spojku u xsar 2.0hdi,1.4 i 1.6 v?echno ok jen ta moje tvrdá. Jakou máte kdo zku?enost, případně mo?nost úpravy :evil:
xsara 1.8i 16v
mirah
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 29. dub 2006, 16:04
Bydliště: Táborsko

Příspěvekod CHiP » ned 11. čer 2006, 14:03

1,9 TD a jde lehce :P. Mo?ná by pomohlo promazat uchycení pedálu a pak lankovod, ... prostě v?echno co se tam hejbe :)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 11. čer 2006, 19:22

čau i pro mě to bylo ?ílené zji?tění,ale časem bude? mít levou nohu tak vymakanou,?e u? ti to ani nepříjde(mám taky 1,8 16V),já jsem promazal pedál,oddělal jsem celý vzduchový filtr ,abych se pořádně dostal k lanovodu a nastříkal WDčko na v?echno co se hýbe a je se spojkou spojené a je pravda,?e jsem zlep?ení pocítil ihned,ale není to jak ve fábii,ale tam je to ře?eno hydraulikou ,najednu stranu je to super,ale na druhou a? se to posere tak je to docela nákladné opravit.
Sbohem vąem
 

spojka

Příspěvekod mirah » ned 18. čer 2006, 8:20

Díky za povzbuzení, nohu u? mám vytrénovanou za ten rok co xsaru mám, ale při jízdě ve městě na semaforech nebo v zácpě je to docela fu?ka. :evil: Nevíte někdo jestli není mo?ná nějaká úprava :shock:
xsara 1.8i 16v
mirah
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 29. dub 2006, 16:04
Bydliště: Táborsko

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 18. čer 2006, 12:25

To je docela zajímavé téma a taky by mě zajímalo jestli tohle to není mo?né,proto?e i na lankové táhla existují posilovače ,tak jak třeba na jízdní kolo,kde se taky dá pou?ít posilovač brzd,jen nevím zda by tohle bylo dostačující a zda by byla montá? reálná ???
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 18. čer 2006, 13:01

taky mě napadlo,?e se jedná o malou páku a čím men?í páka ,tím víc vynalo?ené síly,prodlou?ít pedál asi nebudé mo?né,ale zvět?it páku na klice spojky v motoru a nebo ji pomáhat nějakou silnou pru?inou,apk by ale zále?elo na tom,zda by to stačilo k vypnutí spojky,určitě nějaké ře?ení existuje jak té levé noze ulevit.jen nevím jak to funguje stím samostavem,zatím jsem nemél tu mo?nost ho vidět,jestli není "zakopaný pes" právě tam,ale pokud se tu najde někdo kdo ví jak to funguje mohl by přispět k ře?ení tohoto problému ???
Sbohem vąem
 

Spojka

Příspěvekod celam » úte 20. čer 2006, 8:16

Mysllím si také, ?e to bude v tom samstavu. Já jezdín v práci se ZX1,9TD s výkonem 66 kW a doma Xsaru 1.8 - 8V s 66 kW. Spojka mi jde také výrazně tí?. Vzhledem k výkonu obou motorů myslím, ?e spojka musí být dienzována obdobně a zrada bude asi v tom samostavu. také jsem to neměl rozdělané a moc se mi do toho nechtělo, ale teď u? je teplo, tak zkusím alespoň to mazání.

8)
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Spojka

Příspěvekod celam » stř 12. črc 2006, 7:35

Tak teď bylo teplo a tak jsem vymontoval lanko spojky, je vybaveno oním samostavem. Objednal jsem u náhradního výrobce nové bez samostavu - je univerzální pro 1.8 - 1.9D. Má stavitelný bowden na délku a nastavil jsem chod spojky. Stálo mě to 1030 Kč a mou práci. Myslím ?e se mi podařilo to nastavit optimálně.
Samostav se asi dostal do polohy, kdy pru?inu spojky obracel u? úplně naruby. Nechce se mi dávat novou spojku, proto jsem obětoval peníze za lanko.
Lanko se samostavem pokud ho vymontujete v ?ádném případě nema?te!!! Já jsem tam stříkl trochu vazelíny ve sprayi a pak u? se samostavem vůbec nedomluvíte- proklouzne a pedál se propadne a? na poddlahu.
Mo?ná, ?e tato ?patná funkce nastává u jednoho kusu z 1000 a měl jsem smůlu. U slu?ebního ZX, kde je normální mechanické nastavení o spojce po 325 000 Km vůbec nevím.
Informace, která je u?itečná pro Vás ostatní - existuje ře?ení i bez samostavu.
Mimochodem kdo by chtěl nadávat na Francouze mám dojem, ?e se pouze provinili pouze tím, ?e německý výrobek do svého auta pou?ili...
8)
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Re: Spojka

Příspěvekod pastynko » čtv 13. črc 2006, 8:32

celam píše:Tak teď bylo teplo a tak jsem vymontoval lanko spojky, je vybaveno oním samostavem. Objednal jsem u náhradního výrobce nové bez samostavu - je univerzální pro 1.8 - 1.9D. Má stavitelný bowden na délku a nastavil jsem chod spojky. Stálo mě to 1030 Kč a mou práci. Myslím ?e se mi podařilo to nastavit optimálně.
Samostav se asi dostal do polohy, kdy pru?inu spojky obracel u? úplně naruby. Nechce se mi dávat novou spojku, proto jsem obětoval peníze za lanko.
Lanko se samostavem pokud ho vymontujete v ?ádném případě nema?te!!! Já jsem tam stříkl trochu vazelíny ve sprayi a pak u? se samostavem vůbec nedomluvíte- proklouzne a pedál se propadne a? na poddlahu.
Mo?ná, ?e tato ?patná funkce nastává u jednoho kusu z 1000 a měl jsem smůlu. U slu?ebního ZX, kde je normální mechanické nastavení o spojce po 325 000 Km vůbec nevím.
Informace, která je u?itečná pro Vás ostatní - existuje ře?ení i bez samostavu.
Mimochodem kdo by chtěl nadávat na Francouze mám dojem, ?e se pouze provinili pouze tím, ?e německý výrobek do svého auta pou?ili...
8)


To znamena ze ked mam pocit ze spojka uz konci svoju cinnost, mam skusit lanko ktore si nastavim sam a malo by to este stale fungovat? mozes napisat po nejakom case, tyzden alebo tak ci sa to zlepsilo a zostalo to tak :?:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Spojka

Příspěvekod celam » pon 17. črc 2006, 6:33

Pokud u? má? sjeté oblo?ení spojky snad by ti lanko na ktátkou dobu mohlo pomoci, ale u mě je oblo?ení je?tě v pořádku, problémy jsou spřítlačnou pru?inou spojky, kterou díky samostavu při se?lápnutí pedálu ohýbalo vypínací lo?isko a? za hranici kam by to mělo být.

Má zku?enost po týdnu -funguje to bez problémů.

Ale Tvůj problém je jiný. Nejlep?í bude spojku opravit, aby jsi nezůstal stát někde kde to bude? nejméně potřebovat.

8)
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Příspěvekod mirah » čtv 24. srp 2006, 6:08

Tak jsem se konečně odhodlal něco udělat s tou tuhou spojkou.Vyndal jsem vzduchový filtr a vředu na korpusu převodovky plastový kryt. Pomocí zrcátka a ?árovky na drátě jsem se podíval dovnitř a vdčkem postříkal vodítko a vypínací vydličku.Není to je?tě úplně ono,ale zlep?ení o 50 % :D . Při té příle?itosti jsen je?tě vyčistil klapku sání a krokový motorek.Pár km hrůza, ale potom ok!
xsara 1.8i 16v
mirah
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: sob 29. dub 2006, 16:04
Bydliště: Táborsko

Re: Spojka

Příspěvekod pastynko » čtv 31. srp 2006, 9:04

celam píše:Pokud u? má? sjeté oblo?ení spojky snad by ti lanko na ktátkou dobu mohlo pomoci, ale u mě je oblo?ení je?tě v pořádku, problémy jsou spřítlačnou pru?inou spojky, kterou díky samostavu při se?lápnutí pedálu ohýbalo vypínací lo?isko a? za hranici kam by to mělo být.

Má zku?enost po týdnu -funguje to bez problémů.

Ale Tvůj problém je jiný. Nejlep?í bude spojku opravit, aby jsi nezůstal stát někde kde to bude? nejméně potřebovat.

8)


No ona este nekonci zivotnost, zle som sa vyjadril... :o
Len z toho ako ide ten pedal mam taky pocit, ani nepreklzuje, takze nepredpokladam ze by zatial bolo nevyhnutne ju menit...
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Příspěvekod Verdom » pát 8. úno 2008, 12:34

Chvíli jsem ted lítal fáblijí a po sednutí zpátky do xsary jsem si pochválil jízdní vlastnosti pohodlnějąího citroena ale spojka mě zarazila. Celkem fest ztuha oproti fabii. Tam je sice spojka jiné koncepce to vím, ale přeci jen ta na mé xsaře jde výrazněji ztuha. Asi to dle návodů v tomto vláknu a v tomto :
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... ght=spojka
Budu muset namazat. :lol: Jinak to nedoąlápnu. Celkem ale mám z těch samostavů vítr. Moľná by stačilo promazat jen bowden. Kdysi jsem to řeąíval (abych nemusel bowden rozdělávat) napíchnutím injekční stříkačkou na místě kde není kontakt s nečitotmi. Po vpravení dvou dávek oleje naředěného benzínem byl klid. Dírka se zalepila isolepou a hotovo. :wink: ©lo by to i tady?
.Obrázek
Uživatelský avatar
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 9. zář 2005, 10:22
Bydliště: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Příspěvekod K4my » pon 3. bře 2008, 13:02

Lankove spojky jsou takove. hydraulika je prevazne u novejsich vozu nebo u drazsich vozu. Taky jsem byl prekvapeny kdyz jsem slapal po spojce jako po brzde. Je tam tuha pruzina no :-) Tlacis tlacis pomalicku se posunuje a z niceho nic prehup a sup a hned je dole .-D Pak pomalicku poustis a zniceho nic nabere silu a zacne se zvedat nahoru.... Njn fuska na nohy :-D taky se mi vsichni smali ze sem divnej ze si an to stezuju :-D zacinal jsem na drahych a silnych vozech .-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod petobb » ned 25. kvě 2008, 10:21

Ja ked som kupil svoju xsaru tak mala tiez tento problem ze spojka isla dost tazko po mesiaci mi zacalo piskat spojkove lozisko a za dalsi mesiac uz odisla cela spojka....takze som ju dal vymenit a teraz je vsetko OK.Jasne ze skus nazaciatok premazat ten lanovod ale ak nepomoze tak to bude robit spojka...
petobb
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 24. kvě 2008, 21:35


Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků

cron