Nestartuje - benzín

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Matrix44 » úte 30. srp 2016, 19:44

Keď hovoríte že tá cena je primeraná situácii keď ide starý na repas, tak tam ani nebudem volať. Iba žeby sa sami ozvali, a chceli by mi ho vrátiť. Každopádne sme veľmi šťastní že auto už opäť konečne funguje a môžeme ho bez stresu používať :)

Pekný večer :)
Uživatelský avatar
Matrix44
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte 23. srp 2016, 22:56
Bydliště: Košice
Vůz: Citroën Xsara Picasso 1.6 16V 80kW 2006

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Fici » pon 17. říj 2016, 8:10

Zdravím, mám problém..před 14 dny mě Xsara začala zlobit. Přehřívala se a nepouštěla vodu z chladiče do motoru, vyměnil jsem termostat a chvíli v pohodě. Potom po nastartování běžela jen na 3 válce, proběhla výměna svíček a šlo to. Jenže chvíli na to se opět začala přehřejvat, nepouštěla vodu a voda se strašně tlakovala, všiml jsme si, že syčí víčko chladiče, tak jsem ho vyměnil a 3 dny jezdila normálně. Jenže při pátečním odjezdu do práce se objevil další problém. Chci nastartovat, starter jednou zatočí a sekne se, to se několikrát opakuje, než naskočí. A když už naskočí tak strašně padají otáčky a chcípá. Nevíte v čem by to mohlo být? Krokovej motůrek je novej. Při ohřátym motoru je to lepší, ale jakmile chvíli stojí, třeba přes noc, tak je to peklo.
Fici
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 7. úno 2013, 9:17
Bydliště: Bor, Česká republika
Vůz: Citroen Xsara, 1.8 benzín, 66 kW, r.v. 1999

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Seldi » pon 17. říj 2016, 8:16

Začal bych změřením baterky. Jinak bych klidně zkusil jezdít chvíli bez termostatu a pokud by se to nepřehřívalo, tak bych problém hledal v termostatu, pokud by se to i tak přehřívalo, tak by to mohl být třeba přicpaný chladič, ikdyž to je hodně vyjímečně nebo už jsem i párkrát viděl, jak se začla protáčet hřídel ve vodní pumpě a tim pádem skoro vůbec necirkulovala voda.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Fici » pon 17. říj 2016, 9:25

Teplota už je v pořádku, teď je právě problém s tim startováním.
Fici
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 7. úno 2013, 9:17
Bydliště: Bor, Česká republika
Vůz: Citroen Xsara, 1.8 benzín, 66 kW, r.v. 1999

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Seldi » pon 17. říj 2016, 9:41

Začni tim nejjednoduššim a tim je baterka :) Změr, jak moc jí při startu poklesne napětí.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Fici » úte 18. říj 2016, 7:28

Tak dneska ráno se opět startér po jednom otočení seknul, povedlo se mi nastartovat až na pátej pokus. Baterka je v pořádku.
Fici
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 7. úno 2013, 9:17
Bydliště: Bor, Česká republika
Vůz: Citroen Xsara, 1.8 benzín, 66 kW, r.v. 1999

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod empík » úte 18. říj 2016, 18:52

Pokiaľ ti tlakuje voda, tak je nutné zamerať sa na hlavu a tesnenie hlavy. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nestartuje - benzín

Příspěvekod Fici » čtv 20. říj 2016, 5:52

Tak já už fakt nevim, mam v autě asi šotky nebo co.. dnešní start úplně v pohodě, ale pro změnu se zase přehřejvalo :?
Fici
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 7. úno 2013, 9:17
Bydliště: Bor, Česká republika
Vůz: Citroen Xsara, 1.8 benzín, 66 kW, r.v. 1999

startování

Příspěvekod rybíz » úte 1. lis 2016, 15:42

Mám tohle auto pouze chvíli a teprve se s ním sžívám. Předtím jsem měla fiat Bravo a na fóru mi vždycky dobře poradili, tak jsem se přihlásila i sem. Poslední týden mě začalo zlobit startování. Startuju auto někdy i na čtyřikrát, pětkrát, než naskočí.
Baterie to není. Většinou když déle jak 12 hodin nejedu. Druhé a další každé startování je bez problému. Nevíte někdo čím to může být?
rybíz
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 1. lis 2016, 15:33
Bydliště: Šumperk
Vůz: Citroen Xsara Picasso ,1.8 ,2002

Re: startování

Příspěvekod baffy » úte 1. lis 2016, 19:32

Dve veci ,elektrika a benzín,teda aspoň si to myslím :D .Vyskúšaj pred prvým štartom zapnúť ,chvilku počkať kým natlačí čerpadlo a vypnúť klúčik,toto zopakuj tak 2-3x a štartovať až potom. Tým by sa dal vylúčiť benzín. Mno a potom elektrika ,pred prvým ranným štartom môže poklesnúť napätie ,alebo by si ten štartér žiadal repas ,mno keďže to už počas dňa štartuje v pohode ,tak by som sa prikláňal k tej baterke. Skús zmerať napätie na baterii počas štaru ,ktohovie čo tam nameráš. Neviem ,len tipujem.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

startovanie

Příspěvekod MUCKOPUS » čtv 17. lis 2016, 14:54

Cawes. Mam taky problem ze pri startovani my hned zhasne motor. Ked pridám plyn otacky sa drzia vsetko je bez problemov. No nechápem preco my bliká palubny pocitac(restartoval sa). Naposledy som natankoval na pochybnej benzinke som si myslel ze je To tym. Alebo mozem menit baterku?


Edit. Medzitym sa vsetko napravilo. Bol To spatny benzin
MUCKOPUS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 20. črc 2010, 11:11
Bydliště: NESVADY
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16V Exclusive r.v.2003

Záhadné nestartování

Příspěvekod Palisade » stř 26. dub 2017, 17:05

Ahoj všem, Xsara mi začala dělat psí kusy, tak se tu doufám najde někdo kdo by mi dokázal poradit. Mám Xsaru r.v. 2004 1.4i. Jde o tohle: Předevčírem jsem ráno v pohodě nastartoval dojel v sedm do práce a auto zaparkoval. Kolem sedmé večer přijdu, odemknu strčím klíček do zapalování otočím, rozsvítí se kontrolky chci nastartovat a nic. Ani ťuk. Napadlo mně, že asi baterka, po prvním mrknutí pod kapotu jsem neodhalil nic evidentně špatného, každopádně firemní auto a start přes kabely. Xsara naskočila hned. Dojel jsem tedy domů, vyndal baterku přes noc ji hodil na nabíječku, další den ráno namontoval a v pohodě naskočila. Dojel jsem do práce zaparkoval, kolem čtvrté přijdu k autu, klíček do zapalování a nic. Takže opět kabely, nastartování a telefonát do servisu: ok dovezte to zítra.

Dnes ráno přijdu k autu se smířlivým pocitem že opět budou třeba kabely. No nic zkusím to. Nastartoval jsem bez problémů na první cvrnknutí. Xsaru odvezl do servisu, před hodinkou telefonát: Kontrolovali jsme všecko, co tři hoďky zkoušeli nastartovat: Vždycky chytla. Startér v pořádku, alternátor by měl dobíjet dostatečně, baterka by měla být ok, je to necelé dva roky stará Varta 56A. Doporučili mi ji nechat u nich, že zítra ráno zkusí studený start a uvidí se. Napadá někoho, co je příčinou těchhle psích kusů?

Jenom jako doplnění, půl roku z5 dělány všechny rozvody, jak jsem psal baterka by měla být ok . Děkuji za jakékoliv nápady nebo teorie co by s tím mohlo být.
Palisade
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 23. říj 2014, 20:07
Bydliště: Karviná
Vůz: Citroen Xsara, 1,4i, benzin, 2004

Re: Záhadné nestartování

Příspěvekod baffy » stř 26. dub 2017, 18:03

Je tu možnosť žeby ti sporadicky zostávalo zalepené nejaké relé a následkom toho ti to vycucne baterku.Nasvädčuje tomu aj ten bezproblémový štart cez káble.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Záhadné nestartování

Příspěvekod zlj » stř 26. dub 2017, 19:11

Jestli je baterka v případě co píše baffy prázdná pak je to jedna z možností,dál změřit za klidu při zamčeném autě jetli někam neteče proud.Počkat až vypne BSI.Proud poteče,neměl by přesáhnout 60mA.Při tomto odpojit alternátor jestli to neteče do něj.
Uživatelský avatar
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 25. pro 2009, 21:50
Bydliště: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Záhadné nestartování

Příspěvekod betom » stř 26. dub 2017, 19:17

Mohl by to dělat přechodový odpor u kabelů od AKU. Očistit a dotáhnout hlavně ukostřovací (-) kabel na motor - karoserii. 8)
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

PředchozíDalší

Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků