Blikající - svítící Autodiagnostika

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod Tlapa » sob 30. dub 2011, 20:46

Tak se mi teď při cestě z čarodějnic stala nemilá věc, začala na mě blikat asi po vteřině diagnostika, motor přestal táhnout, když jsem jej trochu protočil naprázdno tak jakoby nectěl, rychle spadnul na základní otáčky, při pomalé jízdě domů jsem pozoroval taky klepání motoru při přenosu do řadící páky. Po zkušenostech z favorita mě to přišla jakoby jel na tři válce, napadlo mě taky že by to mohlo být to otřesové čidlo, když se to tak klepalo, jestli není utrženej silentblok... :? Nicméně po vypnutí motoru a opětovném nastartování kontrolka normálně zhasla a motor běží jako víno, jako by se nic nestalo :shock:
Trochu mě trápí co to teda bylo?!
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod milajda22 » sob 30. dub 2011, 21:14

přesně toto se stalo mě, blikala, pak po nějaké době stání zhasla a od té doby se už nerozblikala, teď pro změnu se tak na tři dny rozsvítí a pak zhasne, jinak blikající diagnostiku jsem řešil z jedním technikem a ten mi říkal že by mohl vynechávat vstřik nebo špatně zapaluje svíčka, zatím jsem nic nezkoumal protože to dalo pokoj.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod Tlapa » sob 30. dub 2011, 21:25

Tu svíčku nebo vstřik jsem taky měl v merku, jen nechápu to klepání - teď to prostě šlape jako hodinky, nic neklepe, nic nebouchá, nic nekape... Mohlo by chybné zapalování takhle rozvibrovat motor?!
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod milajda22 » sob 30. dub 2011, 21:55

podle technika, to klepání způsobuje něčeho nedostatek, tj. ten motor se začne jakoby dusit a řídící jednotka se to snaží zachránit, u Favorita ti to na křižovatce většinou chcíplo, tak to dohání třeba více vzduchem a nebo benzínem.
Já jsem vyučenej automechanikem ale v tu dobu začaly Felície a tyhle vstřikovací motory jsou pro mě španělskou vesnicí, tak nevím co je na tom pravdy.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod zlj » sob 30. dub 2011, 22:39

Zkusil bych prostříknout konektory lambd,hlavně té výstupní.
Uživatelský avatar
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 25. pro 2009, 21:50
Bydliště: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod Tlapa » sob 30. dub 2011, 23:10

zítra to prostříknu a uvidíme. Ještě pro pořádek - chápu správně že zapalovací lišta a cívka zapalování je to samý? Na citroen service jsem nic jinýho nenašel...
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod rosta12345 » ned 1. kvě 2011, 7:42

chápeš to správně lišta se dnes používá místo klasické cívky
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod pfiala » ned 1. kvě 2011, 11:48

To: Tlapa
Urcite to jelo na 3 valce. Stavalo se mi to taky. Pokud jede na tri valce tak kontrolka check engine blika a chova se to jak popisujes. Musi se zastavit vypnout motor a znova nastartovat. Priciny jsou ruzne, u me to byl pridreny jeden vstrikovac. Stacilo nalit cistici pripravek do nadrze a bylo po problemu. Duvod proc se musi vypnout zapnout motor je nasledujici: za jizdy nastane nejaky stav motoru kdy ten pridreny vstrikovac nezvladne dodavat potrebne mnozstvi paliva (u me studeny motor pod zatizenim) a ridici jednotka pozna ze je problem a preventivne vypne privod paliva do toho jednoho vstrikovace uz na stalo - tzn. chod na 3 valce, cukani, klepani, maly vykon atd. a musi se prave vyresetovat tim vypnutim. Dalsi pricinou muze byt nedostatecna jiskra, cili zavada na liste nebo svicce.
Citroen Xsara II Break 1,6 16V 80kW r.v.2001, benzin+LPG
pfiala
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 12. říj 2009, 18:43
Bydliště: Brno
Vůz: Citroen Xsara II Break 1,6 16V 80kW r.v.2001, benzin+LPG

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod Tlapa » ned 1. kvě 2011, 20:48

Díky moc za popis. Dneska jsem prostříkal co se dalo: obě lambdy, zapalovací lištu, krokový motorek plus tolik čidel co jsem našel a motor celej den jel jak víno. :driv: Snad to bude už dobrý. Děkuju všem za pomoc :klik:
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod milajda22 » pon 1. srp 2011, 10:55

Ahojky, tak jsem tady zase s tou svitici diagnostikou, vzdy se mi nachvilku rozsviti a tak po 3 dnech shasne ale tentokrat mi sviti 10 dni, auto jede v pohode. Signalka se mi rozsvitila po otresech, jedu si takhle po dalnici a jelikoz mam upadly zavazi z praveho predniho kola tak to pri 120 km/hod pekne hazi a roztrese se cele auto. Uz jednou se mi to stalo ale to jen blikala a po chvilce klidu zhasla. Mate nekdo nejaky napad co by to mohlo byt? Jen dodam, ze vsechny konektory co jsem nasel tak jsem prostrikal a vycistil.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod PSAservice » pát 19. srp 2011, 18:13

Zdravim všechny.
ZHÁŠENÍ KONTROLKY - POLOHY KLÍČKU
Po otočení klíčku do polohy 1 se rozsvítí všechny kontrolky "lajcky řečeno zda nějaká nepraskla a funguje" :-D a protože řj jednotky ve vozidla testují funkčnost systémů. Nemusí zhasnout diagnostika motoru dokud nenastartujete (záleží podle modelu vozidla)
KONTROLKA OBČAS SVÍTÍ OBČAS NESVÍTÍ
Pokud si z vás dělá kontrolka tzv. srandu :-D tak to znamená, že ta daná závada se nevyskytuje pořád tzv"přechodná závada" bude se jedna o přechodnou závadu což znamená třeba špatný kontakt občas jde proud občas nejde" nebo občas čidlo funguje občas ne.
KONTROLKA SVÍTÍ POŘÁD
znamená to, že závada je "stálá"

Občas tohle třeba dělá zapalovací cívka. Dokonce jsem řešil, že byl prudkej déšť a zahučel jsem do brutální kaluže druhej den jsem jel cca 100km a po cestě zpět se rozsvítila kontrolka zničeho nic auto škubalo. NApíchnul jsem to na diagnostiku a když jsem viděl tu závadu tak pokud by se opakovala pořád do kola tak můžu auto rovnou odvést do sběrny kovů "napájení ŘJ motoru" pěkně jsem se orosil.

ŘEŠENÍ:
Odpojení baterky na 15minut a opětovné připojení jednotka si načte nová data
V první řadě zkontrolovat vizuálně kabely jestli třeba v motoru nebydlela chvíli myška :-) nebo někde v pojistkách u motoru není voda případně vysušit.
V druhé řadě zkontrolovat průchodky a spojky, konektory u čidel
Ve třetí řadě dá auto na diagnostiku ta vypíše jak chvilkové závady tak stálé vše tam je zapsáno :-) Pak už je to v 90% otázka 10minut :-) 300,- za diagnostiku si myslím není moc na to jak rychle to kolikrát vyřeší závadu :-)

Nemá cenu jakkoli laborovat, protože pokud by se v těhlech vašich případech zkoušelo formou pokus omyl tak by jste museli mít buďto to stejné auto a přehazovat díly mezi sebou nebo vykoupit prodejnu s autodílama. Ať tak či onak buďto to zaberu spoustu času a to i třeba bez výsledku nebo hromadu peněz a třeba je to jen překouslej kablik.

Taky jsem kdysy zkoušel pokus omyl a nikam to nevedlo, ale to už je hooodně dlouho a fakt se to nevyplatí.
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18. srp 2011, 11:15
Bydliště: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod Magic83 » pon 1. dub 2013, 13:08

Ahoj Pikasaci, mam otazku, o vikendu jsem menil na sve benzinove 1.8 olej a vsechny filtry (mimo to jeste spojkove lanko a hadicku k leve predni brzde), po zahrati motoru na dalnici jsem jeste dolil Doktor Motor, protoze uz mi zere trochu oleje, tak jsem se docetl, ze toto pomaha a i me okoli potvrdilo, ze to neni na skodu, nicmene po doliti Doktora Motora mi zacala svitik kontrolka motoru K na palubovce. Nevite, proc se rosvitila? Na diagnostice jsem zatim nebyl. Zaroven mi trochu padaj otacky za studena, tak jsem cistil klapku atd, ale kontrolka porad sviti. Nejsou z toho nektera ta cidla tedka zmatena? Od te doby jsem uz jezdil s autem dva dny a porad sviti, nicmene motor funguje na jednicku, nevmimam sebemensi zmeny. Diky za pomoc.
Magic83
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 1. dub 2013, 12:58
Bydliště: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 1.8SX, 2002

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod rosta12345 » pon 1. dub 2013, 14:23

napíchnout na lexii, bez toho se asi nic pořádného nedozvíš
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Blikající - svítící Autodiagnostika

Příspěvekod baffy » pon 1. dub 2013, 16:52

Ja by som sa skúsil spýtať toho Doktora,predsa len, ako doktor by mal niečo ohladne týchto vecí vedieť.A ak nie tak by som vymenil doktora tak ako píše rosta
Edit: tu nie sú iba pikasáci ale aj xsaráci :evil:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Předchozí

Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ebrithill a 16 návštevníků