Engine failed - diesel

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » úte 18. zář 2012, 16:06

Zdravím,
mám takový nepříjemný problém, dost jsem to tu pročítal, ale nenašel jsem adekvátní odpověď. Proto se s ním zde podělím.
V sobotu jsem (já blb) do prázdné nádrže načepoval (dle kamaráda) kvalitní naftu z jeho tahače. Včera tj. úterý si takhle jedu s rodinkou na výlet a konec. Rozsvítila se kontrolka motoru, hláška engine failed a zdechlo to. Po chvilce jsem to natočil, auto naskočilo a ujel sem pár metrů a znova. Po odtažení k pumpě, jsme naftu v nádrži zředili naftou z čerpačky a auto odtáhli domů. Doma jsem auto natočil a ono na volnoběh jede. Hláška tam sice vyskočí a kontrolka svítí, ale auto bez nejmenších potíží vrčí. Když jsem to chtěl po půl hodině klidného brumlání zkusit projet, tak se to rozjede, zařadím i dvojku, ale ve vyšších otáčkách to zdechne. Jěště chci dodat, že při zdechnutí se z výfuku vyvalí černý dým.
Jak jsem psal, přečetl jsem si tady toho dost, takže vím, že budu muset na diagnostiku. Pravděpodobně to souvisí s tou naftou, takže se domnívám, že budu mít buďto zanešený katalyzátor, nebo egr ventil a v neposlední řadě možná i regulátor tlaku paliva. Napadá vás něco, co by s tím mohlo mít souvislost? Palivové čerpadlo by mohlo být v pohodě, když to jede na volnoběh, stejně tak i vstřiky, ne?
Děsím se toho, mám najeto něco málo přes sto tisíc a myslím si, že by tem motůrek mohl vydržet ještě alespoň dalších sto. Moje chyba, jenže když ty ceny paliva tak rostou :(
Díky za případnou diskuzi k tomuto tématu.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: Hláška Engine failed a auto nejede

Příspěvekod Hrnča » úte 18. zář 2012, 18:06

Začal bych výměnou filtru. Popřípadě ta diagnostika napový víc. Kterým směrem se vydat...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Hláška Engine failed a auto nejede

Příspěvekod vena garážmistr » úte 18. zář 2012, 19:36

Poslal sem Ti SZ. Nevím z jakýho tahače jsi natankoval, ale pokud to bylo modernější auto, tak bych neviděl problém v naftě, jako spíš možná v čerpadle v nádrži. Stalo se to tady více lidem po vyjetí do skoro prázdna se k čerpadlu dostanou všechny možný srágory co se za život auta nasbírají (bohužel nádrže se dělaj plastový bez odkalováku) a čerpadlo si lokne toho bordelu a přicpe se sítko na vstupu do čerpadla, při volnoběhu to stačí dávat naftu tak tak, že se udrží v otáčkách, ale v okamžiku kdy chceš, aby šla do toček, tak zkrátka nepřemůže ten odpor, který klade přicpané sítko a jak klesne tlak nafty, tak počítač v pudu sebezáchovy vypne celý motor, aby nedošlo k velké škodě.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Hláška Engine failed a auto nejede

Příspěvekod mio » úte 18. zář 2012, 19:40

1.6 HDI by neměla mít čerpadlo v nádrži.Černý dým to by nemělo mít málo nafty ,právě naopak nebo málo vzduchu. Možná je KO váha nebo turbo, ale nechci tě nijak strašit uvidíš na diagnostice.Olej se neztrácí ? Při špatných vstřikách se většinou motor na volnoběh klepe.EGR většinou odchází pomalu , ze začátku je cítit mírné poškubavání v tahu , hlavně v kopci a nižších otáčkách (např. rozjezdy). Jen jsi nenapsal, po tom zdechnutí a vyvalení dýmu ,to jde bez problémů nastartovat ?
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » stř 19. zář 2012, 14:27

Díky všem za reakce. Jak jsem již psal venovi garážmistrovi, auto jsme včera napíchli na diagnostiku (přenosné PDA Delphi) a vyjely nám následující chyby. Regulátor tlaku paliva je jen na 36% (nějaký bary do mínusu) a za druhé EGR ventil neukazuje žádnou činnost. Jeho křivka se nepohla. Pak mi tam vyjíždějí ještě malé závady typu relé regulace předehřívání/dohřívání nafty a co mě zaráží, ještě spínač tempomatu neaktivní - to hází jako těžkou závadu. Ale s ním jsem problémy nikdy neměl. Tak uvidím po víkendu, zkusíme vyčistit ten EGR a regulátor tlaku a do nádrže naleju aditivum na čištění motoru. Jinak palivový filtr jsem měnil před měsícem, tak myslíte, až vyjedu nádrž, že ho mám vyměnit pro jistotu ještě jednou? Na otázku jestli po zdechnutí startuje, odpovídám ano, ale musím točit malounko dýl.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod Hrnča » stř 19. zář 2012, 18:19

Filtr záleží jen na tobě, ale pokud se bordel dostal až k tlakáči...
Jinak po vyjetí čističe palivového systému se filtr doporučuje měnit. Já bych spíš řekl, že je to nutnost!
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » pon 24. zář 2012, 11:20

Takže je po víkendu a mám spoustu nových poznatků. Auto stále nejezdí a je komplet rozebrané u bráchy na zahradě. Ale zjistili jsme toto: diagnostika hlásí malý tlak paliva s těmito kódy - P0087 - ztráta tlaku v systému a P1113 - nízký tlak. Než jsem se k němu dostal, musel jsem absolvovat jízdu přískokem cca 20km. Během této jízdy jsem ale zjistil zásadní problém a to nedostatek nafty ve filtru a nasávací balónek, byl úplně prázdný. Po napumpování, které skoro vůbec nešlo, jsem naplnil palivový filtr a pár km zase odjel, než to zdechlo. EGR ventil jsme vyčistili (byl jen mírně zanešen, ale plně funkční) a regulátor tlaku paliva také. Přístup k této součástce je otřesný, trvalo dvě hodiny, než jsme vyšroubovali tři šroubky. Ale když jsme ho vyndali, tak na něm žádné sítko není. Vypadá úplně jinak, než jako u dvoulitrů. A teď ta otázka, kde může být problém. V nádrži žádné čerpadlo není, trubky do nádrže jsme profoukli. Dnes ještě bratr vyndá veškeré vedení i s ručním balónkem a vše vyfouká. Regulátor tlaku se bohužel u tohoto auta prodává jen jako celek s čerpadlem!!! Zjištěno v servisu Citroen za bratru cca 24000Kč :shock: Ale jelikož je to výrobek Bosche, poradili mi, ať se obrátím na jakékoliv čerpadláře. Dle toho, jak robustně vypadá, tak tam problém asi nebude, necháme si ho proměřit a uvidíme. Jeto tedy zdá se závada s nedostatkem nafty a tím pádem tlaku. Je možné, že ten regulátor je mrtvý a nic nedělá, ale to uvidíme. Ještě mě napadlo, jestli někde na potrubí není nějaký zpětný ventilek, který drží tu naftu, aby nepadala. Prý je to častá závada u Renaulťáckých 1,5DCiček. Tam se ten ventilek zašlemuje a nafta padá. No nicméně za každý poznatek budu moc rád, auto je na rampě skoro rozebrané, tak máme možnost vyzkoušet vše. Mám nafocený ten regulátor i EGR, tak ho tady vystavím, aby všichni kdo mají tento motor, viděli kde se nachází a jaký je k tomu přístup.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod Hrnča » pon 24. zář 2012, 13:51

Nemůže to být někde netěsný? Pokud nemáš čerpadlo v nádrži a saje to rovnou vpředu, tak by se to klidně takhle mohlo zavzdušňovat. A píšeš i s tím balónkem, že to jde těžko nasát. To by odpovídalo tomu, že to někde přisává vzduch...

P.S.: Sání musí být dokonale těsný. Znám z práce. Pokud není, tak je to pakárna...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod mio » pon 24. zář 2012, 19:01

Na přisávání vzduchu v naftovém vedení je jednoduchá rada.Vezmi kanystr s naftou a hadičkou.A vyzkoušej napojit hadičku z kanystru přímo za pumpičkou aby jsi mohl napumpovat.Vyzkoušej nastartovat popř. přidat plyn nebo opatrně kousek popojet.Pokud to bude škubat stále problém v hadičce (přisávání) od nádrže nebude.Když jsi měl EGR venku měl jsi před něj namontovat neprůchodnou podložku, aby spaliny neprocházeli.U 1.6 HDI je EGR obrovské zlo :nasr? Zpětný ventilek býval v balonku.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » úte 25. zář 2012, 9:12

Tak mám asi chybu. Včera se mi po nátlaku nepřímo přiznal prodávající, že mi prodal řepku!!!! Celý je to zacpaný jako blázen. Palivový filtr jsme profoukli kompresorem a vyteklo z něho takové blátíčko. Sedlina vypadala jako jemný cukr. Jak vypadá řepka? teče mě z toho žlutá tekutina (jako moč) a když si sedne je na dně taková sedlina podobná rozsekané pampelišce :( Vypadá to na čištění celé palivové soustavy a modlím se, aby to neodneslo vysokotlaké čerpadlo. Chjo, že jsem se nepodíval co tankuji. Probém je, že to mám u bráchy cca 50km od Prahy a dostanu se tam až v pátek. Vše vyzkouším a dám určitě vědět, ale domnívám se dle problémům nasávání, že to bude pěkně zalepené.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod MP » úte 25. zář 2012, 9:42

jar píše: do prázdné nádrže načepoval (dle kamaráda) kvalitní naftu z jeho tahače.


Není nad to , ušetřit pár korun a koupit "kvalitní" naftu .
Ale samozřejmě přeji ať to po vyčištění a složení klape jak má .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod Hrnča » úte 25. zář 2012, 11:02

¨Takže já osobně bych to viděl jako vyřešeno. Pořádně to celý vyčisti, natankuj pořádnou naftu, můžeš přidat i nějakej čistič a aditiva. Pak dej vedět. Kdyžtak se bude řešit dál...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » ned 30. zář 2012, 9:50

Vyřešeno, vše vyčištěno a vylito. Nový palivový filtr, nalita nafta z čerpačky (už nikde jinde) a auto jezdí jak drak. Tak jsme si cvičně vyčistili EGR i vše ostatní, ale to neuškodilo ba naopak. Auto lépe táhne a má menší spotřebu :D
Tímto děkuji všem za rady a nápady. Možná to někomu pomůže a rada na závěr. NIKDY nenalévejte pochybnou naftu od zaručeného dodavatele do svých nádrží, jinak dopadnete jako já. Ale myslím si, že už to někteří vědí a blbem jsem v tomto případě byl já :klik:
Díky Jarda
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jozom » pon 10. čer 2013, 20:41

Ahoj,zaujimalo by ma ako si dokazal vyčistit regulator tlaku paliva :roll: Ja som sa o to pokušal už dva krát, ale bez uspechu.
pristup uplne na....... :) Skušal som aj cez zrkadlo, aj s dlhým nádstavcom ale nič. Mali ste vonku motor? Alebo nejako naklonený? Prosím porad ,pisal si,že mas aj fotky,pomohli by.
dik
jozom
Uživatelský avatar
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát 25. úno 2011, 10:58
Bydliště: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Re: Engine failed - diesel

Příspěvekod jar » úte 11. čer 2013, 9:29

Ahoj, tak to jde hoooodně špatně. Celý den jsme to dělali. Nejlepší je vymontovat vše, co jde. Začni boxem na vzduch. filtr, všechny hadice, nádržku na brzdovku, palivový filtr a lepší přístup je, když odmontuješ i EGR ventil. Pak pěkná dávka trpělivosti, zrcátko, světlo a dlouhé úzké ruce. Bylo by dobré, kdyby jste to dělali dva, jinak to vzteky rozmlátíš. Takhle se můžete střídat a není to tolik vyčerpávající. Ale na závěr ti můžu říct, že ti vyčitění asi nepomůže. Můj byl čistý a nemělo to asi cenu se k němu dostávat. Nehledě na to, že u našich motorů se zvlášť ani neprodává, protože se prostě na něm nemá co podělat. Ty fotky mám, jen se musím podívat, jak je sem dostanu :?
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Další

Zpět na Motor - diesel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron