Dunivé vibrace

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Dunivé vibrace

Příspěvekod Tomáš Bydžovský » pon 30. kvě 2016, 16:11

Dobrý den, mám problém s motorem 1.4 hdi na xsare coupe. Motor mě vydává dunivý vibrační zvuk. Neni kovovy, takže jsme odešli od podezření zadření částí (vačka, klika,...) zvuk vychází z horní části motoru z levé strany od rozvodů,klínáku. za studena to prakticky nedělá žádny zvuky ale po zahřátí jednou ano jednou ne ( přijedu k jedné křižovatce tak při volnoběhu takhle podobně klape, přijedu k další a zas nic nedělá). Dusot vznikne při volnoběžných otáčkách nebo při maličko zvýšených potom se zvuk vytratí. Zkoušeli jsme sundat klínák a zvuk zmizl a zase šlapal krásně jak traktůrek. Rozvody klínák se vším šudy před měsícem dělané olej před týdnem. Jediné co tam je tak je servo v háji (nějaký šikula nalil předemnou do serva asi olej do kamen a komplet zku*vil přepouštěcí mechanismus). https://youtu.be/AoEQ7b047d4 sem jsem hodil odkaz na youtube, zvuk je hodně zkreslený a zhoršil kvalitu ale nic lepšího nabídnout nemohu :) Nevíte co by to mohlo být ? Díky za každou pomoc.
Tomáš Bydžovský
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. kvě 2016, 16:02
Bydliště: Pardubice
Vůz: Citroen xsara 1.4 Hdi 50kw

Re: Dunivé vibrace

Příspěvekod zlj » pon 30. kvě 2016, 19:13

U těchto motorů zlobí řemenice na klikovce je v ní vestavěný tlumič kroutícího momentu.
Uživatelský avatar
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 25. pro 2009, 21:50
Bydliště: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Dunivé vibrace

Příspěvekod Tomáš Bydžovský » pon 30. kvě 2016, 19:55

jo to si myslíme taky že by mohla dělat je tam další věc že při větších otáčkách cinká to by mohlo být ono ne ?:)
Tomáš Bydžovský
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. kvě 2016, 16:02
Bydliště: Pardubice
Vůz: Citroen xsara 1.4 Hdi 50kw


Zpět na Motor - diesel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron