Měření emisí problémy s výpisem závad? 1999 bez OBD

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Měření emisí problémy s výpisem závad? 1999 bez OBD

Příspěvekod xsaraplus » úte 14. úno 2017, 17:17

Ahoj, mám kromě Xsary 1.9 D DW8 rok výroby 1999, která má OBD1 taky Citroen XM 2.1 TD, který má pouze konektor PSA3. Dnes jsem neprošel emisemi z důvodu: závada elektrického okruhu u EGR ventilu. Můj dotaz zní, jestli jsem já nepochopil vyhlášku, nebo si jí technici na měřících stanicích ohýbají podle sebe, když prováděcí vyhláška hovoří o povinném napíchnutí vozidel od roku výroby 2001, přitom já mám 1999 a zadruhé u vozidel s diagnostickou zásubvkou OBD2 a přitom já mám PSA3. Na čí straně stojí zákon? Samozřejmě zákon o měření emisíé hovoří o kontrole závad, ale prováíděcí vyhláška MDČR zase jasně stanovuje hranici 2001 a OBD zásuvka a toto moje XM nesplňuje. Jak se věc má? Díky
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Měření emisí problémy s výpisem závad? 1999 bez OBD

Příspěvekod Seldi » úte 14. úno 2017, 17:31

Já se obávám, že asi nikdo netuší, jak to vlastně s těma emisema momentálně je. Protože zrovna nedávno k nám přijela felda 1.9D s tim, že nekomunikuje. Tak jsme jí napíchli, ale jelikož jsme byli asi chytřejší, než technik a věděli jsme, že u 1.9D se musí komunikovat s řj vstřikovacího čerpadla a ne řj motoru, tak jsme se bez problémů spojili. Takže ten člověk byl nespravedlivě vyhozen z emisí a eště bude znovu platit opakovaný emise jen kvůli tomu, že technik evidentně nebyl moc zkušenej.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001


Zpět na Motor - diesel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků