Úbytek vody...asi do oleje

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Úbytek vody...asi do oleje

Příspěvekod MP » stř 25. říj 2006, 21:23

Tak mám asi trochu problémek ... dnes ráno mě ?enská budí ?e svítí kontrolka ( dokonce odhadla její funkci :lol: ) , ?e je asi málo vody v chladiči ... vylezu z postele , se zalepenejma očima doleju cca 4 deci , kontrolka zhasne , jdu spát .... Jen?e celý dopoledne jsem přemý?lel jak je mo?ný ?e se ta voda ztratila , kdy? jsem to kontroloval , tak 10 dnů zpátky .... Jak dojela dom , vezmu auto a ?tuduju jestli někde neteče chladič , hadice , vodní pumpa .... nic . Pak jsem se začal obávat asi nejhor?ího ..... vytáhnu měrku oleje a na ní je pár drobných kapiček . Víčko od oilu , je taky jako "orosený" . Jel jsem za mechanikem , kterej se mi stará o Xsaru ... naznal ?e si nemyslí ?e by to bylo těsněním pod hlavou , ?e by byli natlakovaný hadice od vody , a ?e trochu vody na víčku v?dy bude , pokud nepojedu někde dál a nestihne se odpařit to co tam zkondenzuje . Ale pak jsem je?tě po nějaké době ?el kouknout na tu měrku oleje , a myslím si ?e je tam víc ne? obvykle , nevím teda jak moc by se projevili ty cca 4 deci ztracené vody na hladině oleje , ale trochu mě to rozhodilo .... Tak co kdo poradí :?:
...teď jsem je?tě na Citroenech vyčetl ?e je tam nějakej výměník olej-voda , o tom mluvil i ten servisman , něco jako ?e se od oleje nahřívá voda a naopak ( mo?ná to pí?u blbě , ale pokud něco takovýho existuje a je tam , tam jistě víte , já teda ne ) ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod MP » čtv 26. říj 2006, 13:48

Tak?e asi takhle .... po dne?ním bádání a zji??ování informací jsem zjistil ?e výměník oil/voda tam je , je na bloku motoru a na něm je oil filtr . Na výměníku je vstup a výstup vody . A jak jsem se dozvěděl od víc lidí , je mo?né , a i se s tím setkali ?e v něm je problém , a voda se dostane do oleje . Tak?e budu zkou?et . Hadice od vody odpojím , propojím je spolu , tím mě do toho nepůjde voda a třeba nebude ubejvat ani v expanzce ... Normálně se to dá provozovat bez toho výměníku , ale v La?ínkách ho maj , tak bych ho koupil tam . Nebo kdyby jste ho měl někdo a chtěl se ho zbavit .... ( je víc druhů - podle ?ířky ).
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod belmondo1 » pát 24. lis 2006, 9:44

cus bus uz jsi objevil v cem byl problem? Jsem na tom totiz stejne :cry:
belmondo1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 23. čer 2006, 7:24

Příspěvekod MP » pát 24. lis 2006, 10:22

Jo,jo....objevil.Tady to má? popsaný:
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=929
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod belmondo1 » pát 24. lis 2006, 13:00

a jejej ze by nemoc TDecek no to neni moc prijemna zprava :cry:
Jinak dikes za odpo 8)
belmondo1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 23. čer 2006, 7:24

Příspěvekod MP » pát 24. lis 2006, 13:14

no je to nemoc TDéček ... jak mi říkal ten borec co mi to dělá , tak kromě mé Xsary u? mu na dvorku stojí Peugeot 306 se stejným motorem a stejnou závadou , a ten co tu hlavu tlakoval , tak říkal ?e za poslední měsíc tak 5 takovej hlav ... buď Citroen nebo Peugeot v TéDéčku :(
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Návštěvník » pát 24. lis 2006, 20:21

A nezjistoval jsi nahodou kolik stoji nova hlava?
Návštěvník
 

Příspěvekod MP » sob 25. lis 2006, 14:08

Zji??oval .... ani se neptej . Pěknej balík .... Včera jsem obtelefonoval v?echny mo?ný vrakáče , inzeráty v Anonci , zlikvidoval u dvou pau?álů v?echny volný minuty a nakonec jedu pro jednu v pondělí do Prahy . Od jednoho z nás Xsaristů , který zareagoval na můj inzerát na www.citroeny.cz . Nabídl ji za slu?nou cenu . Tak snad bude dobrá . Samozřejmě natlakovat , pokud bude OK , tak přebrousit a začít skládat .
Při tom shánění jsem narazil třeba i na celej motor 1,9 TD ( 66kW ) s najetejma 80 000 km - mo?no vyzkou?et - komplet i s převodovkou za 10 000,- Kč (bez altiku a starteru , s něma za 13 000 Kč ) - byl na Xantii .
Jinak tu hlavu za 5 500,- ( ale to je opravdu moc dobrá cena ) A nová ? To je tak 1/4 ceny celé mé Xsaru?ky .
No a kdy? k tomu připočte? těsnění , gufera na ventily a nevím co je?tě mění při sundání hlavy , plus práce tak desítka to bude . To má Xsara na Vánoce ... se mnou na půl :cry:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod belmondo1 » pon 27. lis 2006, 7:56

Tak pokud se maji veci takhle tak to necham bejt dokud se to nepo.. uplne a pak tam hodim novej motor a bude :shock:
belmondo1
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 23. čer 2006, 7:24

Příspěvekod MP » sob 2. pro 2006, 22:26

Tak u? zase jezdím :!: :P ....ale stálo to peněz :cry:
teď tak minimálně 2 roky jen dolejvat naftu , vodu do ostřikovačů a měnit filtry a olej .... ?ádný dal?í investice . Snad . :roll:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012


Zpět na Motor - diesel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků