Koleso sucha o vonkajsi blatnik,..... - kolo dře

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Koleso sucha o vonkajsi blatnik,..... - kolo dře

Příspěvekod Devilian » sob 9. črc 2011, 10:24

Zdravim

Mam celkom velky pruser. Objavuje sa to ale nastastie len pri plnom aute (alebo v zadu aspon dvaja ludia). Prave zadne koleso pri zatazi sucha o tesnenie zadnych dveri. Takze to vyzera na plechy vtlacene do kolesa (usudzujem to podla toho, ze na druhej strane to perfektne sedi aj s rezervou). Skusal som to merat, zatial bez metra, len palickou som meral hlbku, a tie plechy su tak centimeter vtlacene dnu. Skusal som to aj vytlacit von (dnu som dal klatik a pomaly som ho zatlacal dolu o vnutro blatnika, plechy sa tym vysuvali von), a trochu sa mi to aj podarilo, ale s dverami mam problem. Tie drzi len zamok a ked ich chcem poohynat, bojim sa ze rozbijem zamku dveri.
Poradte mi, co s tym? Je mozne to nejako pekne spravit? Ten blatnik na oko nevyzera zeby bol nejako vtlaceny (aj ked uznavam, ten centimeter by si vsimol len skutocny profik). Myslite, ze bude treba tie diely aj prelakovat? To by ma to uz fakt nahnevalo, uz teraz som do toho dal viac, ako bola kupna cena..
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Uživatelský avatar
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: pon 3. srp 2009, 14:43
Bydliště: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Koleso sucha o vonkajsi blatnik - kolo dře

Příspěvekod Devilian » pon 1. srp 2011, 12:00

No, bol som presmerovany sem, ale ako som napisal v prispevku pri podvozkoch, nevyzera to ze by to bol problem blatnika, ale skor toho kolesa, ktore je jednoducho vystrcene vonku. Ked sa na to pozeram zozadu, koleso je evidentne vytiahnute von (alebo mam karoseriu od prednych dveri celu ohnutu vlavo ako banan, co si ale naozaj nemyslim. Nechapem preto, preco je to v sekcii exterier- interier, otazka znie ale nasledovne: Je mozne, ze je to zle vystredene? Da sa nejako ta naprava posunut viac vlavo? Zatial som od kazdeho technika dostal odpoved nie (vacsinou VW servisaci), ale jeden mi povedal, ze ako je lozisko na ramene, tak tam sa to da takto pokazit pri repase.
Kolesa neviem, ci su original, pretoze som ich kupil s autom a papiere od nich nemam, kazdopadne na xsaru podla netu su urcene, mam na nich original pneu 195/55. Pre repasom som nikdy takyto problem nemal. Koleso bolo ale trochu do A.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Uživatelský avatar
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: pon 3. srp 2009, 14:43
Bydliště: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Koleso sucha o vonkajsi blatnik - kolo dře

Příspěvekod baffy » pon 1. srp 2011, 14:19

Keby si to mal celé do strany muselo by zrejme druhé koleso šúchať tiež ale na opačnej strane.No a ktomu povysunutiu si myslím že to nejde z dôvodu torzných tyčí.Majú určitú dížku a v tom prípade by nešli zaistiť páč by boli zrejme krátke.Nemám s tým skúsenosť len uvažujem.Preto som sa pýtal na tie kolesá,skús ich vymeniť medzi sebou čo sa bude diať.Auto po zaťažení zadnej časti stojí rovno alebo je jedna strana nižšie ako druhá?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Koleso sucha o vonkajsi blatnik - kolo dře

Příspěvekod Devilian » pon 1. srp 2011, 14:41

No pisal som o karoserii, ale tiez o zadnej naprave a kolese. Nebol som si isty cim to moze byt. Teraz som v praci, a tak zbieram postrehy a pripomienky, ako by som mohol zistit, cim to je. Cez vikend doma to chcem poskusat. Osobne ale dufam, ze o kasni to nebude :)
Ok, skusim teda prehodit tie kolesa. Skusim tiez zmerat ako su vysoko nad zemou. Ked mi to chlapik repasoval, nechcel tu torzku presadit o zub. Vravel ale, ze aj tak to nejako zodvihol o centimeter. Vravel nieco o tom, ze sa to tam da tocit. Dufam ze to nebude nijako suvisiet s tymto.
Uvidim co tu pred panelakom zistim a dam vam vediet.
Skusim si pod to este lahnut a zmerat vzdialenosti kolesa od vnutornej strany blatnika.

UPDATE: Tak som skusil poosahavat trochu tie zadne kolesa a nalada sa mi este viac zhorsila. To koleso, s ktorym nie je problem, je asi tak pol centimetra od vnutorneho blatnika (meral som to nad kolesom trochu vzadu, kde su tie vystupujuce casti). Tak bola asi aj pred repasom. Prst som tam nijako nedal. Na tej problemovej strane tam dam bez problemov cely prst a este je tam miesto. Takze to vyzera, akoby bola ta naprava cela posunuta doprava. Ako je to mozne, ked to vraj nie je mozne? Tak asi ta geometria a znova blava..
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Uživatelský avatar
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: pon 3. srp 2009, 14:43
Bydliště: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Koleso sucha o vonkajsi blatnik - kolo dře

Příspěvekod Cvrček » pon 1. srp 2011, 18:47

A nemáš tu Xsarku bouranou ? Bych se k tomu i přikláněl,když to máš takto do boku.
Ovšem taky by mě zajímalo,jak ty kola,co se ptal Baffy.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod hulo89 » ned 1. úno 2015, 20:11

zdravim hosi,

mam problem, prave zadne koleso mi v najvysom mieste kolesa, teda uplne hore ako je obluk sucha z vnutra o plech. na lavej strane je tam medzera cca 1-2 cm a na pravej strane mi guma sucha o vnutorny plech. ked som sam v aute robi to zriedkavo, no akonahle si niekto sadne dozadu a este k tomu na pravu stranu vydava to pisklavy zvuk, tak ako ked sa proste guma v jednom mieste sucha o plech.

poradte co mam robit. dakujem s pozdravom Michal

xsara combi break, 2/2002 hdi 2.0 diesiel, 66kw
Naposledy upravil hulo89 dne ned 1. úno 2015, 20:13, celkově upraveno 1
hulo89
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. úno 2015, 20:06
Bydliště: Martin
Vůz: Xsara Break Combi, 2.0 HDi, diesel, 2/2002

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod baffy » ned 1. úno 2015, 20:13

Nooo ,tak to vypadá na repas zadnej nápravy ,koleso do A ?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod hulo89 » ned 1. úno 2015, 20:13

mam pocit ze ide mierne do A

ono ja som tahal jedno auto a dost mi trhlo pri jednom pridani zadkom... tak bohvie ci sa tam nieco vtedy nestalo...
hulo89
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. úno 2015, 20:06
Bydliště: Martin
Vůz: Xsara Break Combi, 2.0 HDi, diesel, 2/2002

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod baffy » ned 1. úno 2015, 20:24

Však si ho nemal zavesené na náprave ,alebo ano? Daj urobiť geometriu a budeš mať jasno.
Čo sa týka odpovedí , na predchádzajúci príspevok ,u nás sa citácia nepoužíva :lol:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod hulo89 » ned 1. úno 2015, 20:29

no neviem ci je to o napravu, xsara to ma tak ze das dolu krytku na blatniku a namontujes tam oko... a to oko je zrovna na pravej strane...
hulo89
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. úno 2015, 20:06
Bydliště: Martin
Vůz: Xsara Break Combi, 2.0 HDi, diesel, 2/2002

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod empík » ned 1. úno 2015, 20:55

Skús si prepérovať zadnú nápravu. Domnievam sa, že tam bude určité obmedzenie. Ide o to, že pri odchádzajúcej náprave sa zvykne zaseknúť náprava v dolnej polohe - proste sa zadok auta nevráti do svojej výšky. To, že si ťahal auto mohlo tomuto pomôcť. Ešte si môžeš premerať výšku lemu blatníka oproti podlahe. Výška by mala byť viac ako 60 cm. Prečítaj si príspevky o zadnej náprave a repase zadnej nápravy, ktorých je tu neúrekom a budeš viac v obraze. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod Fanatik » ned 1. úno 2015, 22:06

Na 99,9% to bude repase zadní nápravy.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1362
Registrován: stř 22. zář 2010, 20:33
Bydliště: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod hulo89 » ned 1. úno 2015, 22:18

empik ked ti mam pravdu povedat tak je to auto riadne stlacene dolu... sedi uplne moze to byt tak ako pises... vies mi poradit ako ju preperujem???
hulo89
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. úno 2015, 20:06
Bydliště: Martin
Vůz: Xsara Break Combi, 2.0 HDi, diesel, 2/2002

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod empík » ned 1. úno 2015, 22:32

Tam ti už pomôže jedine repas nápravy. Až keď sa náprava rozoberie, tak až vtedy sa zistí čo všetko odišlo. Trúfnem si povedať, že vyše 50% tu aktívnych ľudí z fóra má už repas za sebou. Aj ja patrím k nim. Keby sa ti aj podarilo nejak zodvihnúť zadok auta pri najbližšej jame alebo nerovnosti môžeš byť opäť tam kde si teraz.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: prave zadne koleso sucha o vnutro

Příspěvekod MP » ned 1. úno 2015, 22:38

V každým případě se to nestane ze dne na den , ale to že má náprava nejlepší dny za sebou je vidět včas , a k tomu že to "sucha z vnutra o plech" se dalo předejít včasnou repasí . Kolikrát když vidím s jakejma nápravama jsou někteří schopni jezdit :roll: ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků