Vrzající pružiny

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vrzající pružiny

Příspěvekod eljose » pon 6. čer 2016, 19:04

Po výměně prasklých pružin, auto staré 7 let., se neustále i po dvou měsících po jejich výměně, ozývá při vytočení kola praskavý, nebo křupavý zvuk. Nejprve pouze levá strana, nyní již obě strany. Pružiny měněny obě současně, společně s tlumiči a uložením včetně ložisek. Nyní již 4x zkontrolováno mechanikem, opakované promazání vnitřních částí. Vždy jsem byl ujištěn, že je vše v naprostém pořádku a zvuk nemá vliv na technický stav. Zvuk je slyšitelný pouze uvnitř vozu, z venku nikoliv. Při vyšších teplotách je vrzání mnohem intenzivnější, naopak při dešti neslyšitelný. Předem děkuji za každou RADU.NEVÍM, ZDA MÁM NĚJAK DÁLE ŘEŠIT U JINÉHO MECHANIKA.
eljose
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. kvě 2016, 6:01
Bydliště: Beroun
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 84 KW

Re: Vrzající pružiny

Příspěvekod Seldi » pon 6. čer 2016, 22:59

Měl jsem něco podobnýho, šíleně mi to vrzalo, ale ne teda při točení kol. To by sedělo na to ložisko uložení tlumiče. Řešil jsem to snad půl roku, pak jsem se nasral, dal si stříkačky silikonovej olej a prostříkal tim uložení stabilizační tyče a všechny čepy a zatim mam klid.
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Vrzající pružiny

Příspěvekod Marek » stř 8. čer 2016, 20:07

Jestli se dostaneš rukou do mezery mezi blatníkem a kolem tak, abys dosáhl na vršek pružiny (nebo co nejvýš), ať Ti pomocník točí volantem - pozor na přiskřípnutí - , pokud se něco děje s horním uložením, ucítíš v pružině cukání.
Ale tohle je spíš jakoby se volantová tyč nebo jiná část řízení šoupala po něčem, co se v dešti namočí. Popř. by to mohl být spodní kulák nebo tyčka stabilizátoru (kost).
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků