"Generální oprava" podvozku

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

"Generální oprava" podvozku

Příspěvekod crowack » čtv 27. črc 2017, 19:39

Ahoj,

léto v plným proudu, za pár dní začíná dovolená a tak nastal čas provést teoretickou přípravu na hlavní bod programu :)
Ještě teda na úvod, obvykle si všechny informace k servisu co dělám na autech dohledávám sám, ale po koupi xsary II jsem zjistil že toto bude celkem ořech. I pan Haynes je jen pro XI a XII okázale ignoruje. Jakékoliv odkazy na servisní příručky, postupy, informace atd. vítám.
Teď k věci: Xsara II break K5, 1.6 80kw BA+LPG (VF7N2NFUB73918235), najeto 220tis, podvozkově už je asi hotová. Mám v plánu udělat komplet předek + vzadu co zvládnu (Ačka zatím nemá tak repas vzadu asi až později). To znamená ve předu nová ramena, čepy, tlumiče, horní uložení a co je okolo. Vzadu moc nevím, nebyl moc čas to zatím zkoumat na jámě, asi jenom tlumiče. Potřeboval bych poradit, co vše by bylo dobré vyměnit, a na co se vyprdnout, co třeba měnit nemá cenu (já vím, takhle od boku... ale třeba zda měnit elastomery nebo netřeba atd., zkušenosti z praxe).
Co to dělá: Klasika, mlácení na nerovnostech z různých míst (horní uložení, silenty ramen, stabík, možná i kuláky), nervozita při změně směru, tvrdý rány do kastle při přejezdu malejch příčnejch nerovností, nutnost korekce volantem při prudkým brždění (ne že by to táhlo pokaždý na stejnou stranu, ale prostě ty přední kola už tam asi lítaj jak salám v sudu) atd. atd. atd. Chci to udělat najednou a pořádně, abych pak třeba v prosinci, ve slané břečce nemusel ležet pod autem a měnit kulák, co se mi v létě zdál eště slušnej...
Pokud toto už někdo dělal, nebo o tom něco ví než já (obecný znalosti jsou, xsara specifický skoro nic), budu rád za jakýkoliv doporučení, budu vděčen.
Pokud by někdo uměl a chtěl sepsat seznam dílů s OEM číslama, má u mě karton piva :ooo: Mám pár dodavatelů dílů a takhle bych to mohl pohodlně poptat na víc místech a trošku zatlačit na ceny :twisted: Co jsem zatím zjistil (snad správně), všechny důležitý informace by měla obsahovat "Lexia"? která funguje jako příručka, katalog a zároveň diag? (snad se nepletu) Koukal jsem po ní po internetu, ale blbý je, že to jsou všecko .exe programy. No a já nemám doma ani jedno PC, na kterým by běžely windows, ani architekturou procesoru (vesměs všechno ARMy). I diag jedu po androidu. Zlatý PDF příručky :)
"Now Kato, warm up the silver hornet!"
Uživatelský avatar
crowack
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 14. dub 2016, 14:54
Bydliště: Jaroměřice, Morava
Vůz: Xsara II Break 1.6 16V 80kw 2005 LPG BRC

Re: "Generální oprava" podvozku

Příspěvekod gogocx » pát 28. črc 2017, 9:34

Uživatelský avatar
gogocx
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát 30. pro 2011, 15:17
Bydliště: Litomyšl
Vůz: Peugeot 308 SW 1,6HDi 80kW 2008, Xsara 2.0 HDi 66kW kombi 2002

Re: "Generální oprava" podvozku

Příspěvekod baffy » pát 28. črc 2017, 15:27

Lexia respektíve novší diagbox ti v tomto neporadí ,je to čiste diagnostický soft. Vedel by som o programe ktorý by bol pre teba vhodný ,ale kedže žiadny windows ,tak je to bezpredmetné a tak jedine odkaz čo ti tu už poskytol gogox.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: "Generální oprava" podvozku

Příspěvekod crowack » sob 29. črc 2017, 12:14

Díky za cenné informace :-) . Na ten odkaz service.citroen.com kouknu. Je při té registraci nějakej rozdíl, když tam uvedu že jsem nezávislej opravce nebo soukromá osoba?
Baffy, díky za objasnění, pak to je jako VAG a ETKA, že?. Na podzim bych měl řešit velký PC se standardní architekturou, tak kdybych si vzpoměl, dovolil bych si tě oslovit po SZ :-)
"Now Kato, warm up the silver hornet!"
Uživatelský avatar
crowack
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 14. dub 2016, 14:54
Bydliště: Jaroměřice, Morava
Vůz: Xsara II Break 1.6 16V 80kw 2005 LPG BRC

Re: "Generální oprava" podvozku

Příspěvekod betom » sob 29. črc 2017, 12:32

Já uvedl, že jsem nezávislý opravce, protože nezávisle na ostatních opravuji své auto. :lol:
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků