Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Marek » ned 31. kvě 2009, 13:05

To mio:

Měnil jsi taky čep, nebo byl O.K.? Výměna čepu mně odradila od svépomoci, je málo věcí, které si nechávám dělat.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod mio » ned 31. kvě 2009, 16:13

Čep jsem neměnil, byl OK.Bez rezu a nebyl ani vydřený od jehliček, možná díky maznicím.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Marek » ned 31. kvě 2009, 22:44

Tak to si říkám, že jsem se do toho měl taky pustit, škoda. Hlavně nevím, jestli mi nevyměnili i ramena s brzdami - ty byly zachovalé s válečky měněnými před 3 lety. Bohužel jsem na to nevzpomněl před repasí. A pokud jen vyměnili ložiska a zbytek nechali, tak to je docela drahý servis, práce na tom bylo pod 3 hodiny. Výlet to nebyl nejhorší, ale den dovolené bych uměl využít líp.
Co tedy bylo vlastně špatné? Rozsypaná klec ložiska, nebo vydřený vnější kroužek? Nebo největší problém dělaly unavené torzky? Nechápu, jak může milimetrová vůle při délce čepu přes 20cm viditelně ovlivnit odklon kola.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod mio » pon 1. čer 2009, 19:17

to Marek : Nechápu, jak může milimetrová vůle při délce čepu přes 20cm viditelně ovlivnit odklon kola. Jde o to že když se rozsype klec ložiska vše napadá dolů (slyšel jsem se že odchází většinou pouze krajní ložisko) a čep pak funguje jen v obalu ložiska ( výška těla ložiska je asi 3-4 mm), tedy opřený o horní část trubky. Ze začátku nic nepoznáš kolo trošku do A , jenže pouzdro ( zbytek obalu ložiska) se začíná obrušovat o čep ramene a Áčko se začíná zvětšovat a vydírat rýhu do čepu.Pak to začíná klepat a to je si myslim nejvyšší čas na výměnu , než se zbytek obalu ložiska ůplně vydře.Takže ona to asi milimetrová vůle nebude.Unavené torzky ti akorát nezvednou " prdel" , když přesadíš torzky a máš ložiska KO stejně budeš mít Áčko , jen o 3 cm výš.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Marek » pon 1. čer 2009, 20:44

Pak je to jasné, málo jehel v kleci daleko od sebe. Měl jsi rýhu od vnějšího kroužku znatelnou? To, že odejde krajní ložisko, je pochopitelné, dostává se do něj voda s nečistotmi zvenku. Navíc je výrazně víc zatížené. V téhle souvislosti by mně zajímalo, jak je na tom Berlingo, které má ložisko v rameni a čep na nápravě. Ale to je na jiné fórum.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod mio » ned 7. čer 2009, 17:51

Rýha od vnějšího kroužku nebyla skoro žádná, proto jsem čep neměnil.Ale byla v místě kde je gufero :shock: tak jsem jí jen vybrousil smirkem, v rýze byla zažraná guma z gufera a pod ní trocha rezu.Samozřejmě jsem vyměnil i gufero z kroužkem co je v sadě spolu s oběma ložisky.Jěště abych nezapoměl , při výměně vnitřního ložiska pozor na vzdálenost zalisování, neni tam žádný doraz jako je tomu na vnějším. takže metr a přesně naměřit vzdálenost aby sedělo na čepu.Dnes jsem dělal další 306tku ale jen jednu stranu , ani jsem nestahoval brzdový buben , taky to šlo práce na 2 hod. Pokud vás to někoho čeká opravdu na tom nic neni , lépe udělat dříve než to odkládat !!!! Jeden odkaz z fotografiemi ..http://www.306gti6.com/forum/showthread ... 349&page=1
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod ColinMcRay » pon 8. čer 2009, 23:18

tak i já jsem teď čerstvě po repasi :driv:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod mourek » stř 10. čer 2009, 14:46

Ahoj všichni tak sem se rozhod že se na tu zadní nápravu taky juknu,protože mi auto začíná mírně plavat... takže vyměním ložiska... Chtěl bych poprosit o rady od těch co se to rozhodli spáchat doma :) (na co si dát bacha a tak...) popřípadě bych moc uvítal i ňáký fotky... Za každou radu předem moooooc všem děkuju :klik:
Uživatelský avatar
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob 13. říj 2007, 16:24
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Jarda3700 » sob 13. čer 2009, 12:12

Nazdar pánové,tak jsem byl včera v Příbrami na repasi,pěkně jsem tam při tom tříhodinovém čekání zmoknul,dokonce několikrát,zož mě trochu víc rozladilo,ale jinak vše proběhlo tak,jak zde uvadějí kolegové,kteří tuto proceduru již podstoupili.Jen jednu věc Vám k tomu chci říct,nechal jsem si svého kombíka přesadit o zub,takže se zvedla výška na 63cm od země k blatníku a nevím,jestli jsem si poručil dobře..je to dost vysoký a je to rozhodně nezvyklé.Jestli si to časem neokoukám,tak jsem si přidělal práci,protože bych si to musel přesadit zpět,což doufám,bych zvládnul svépomocí..Vypadá to fakt "nohatý",taková koza..ostatní auta jsou tak na pohled běžný,ale u citroena mi to nějak nepasuje..Tak to jen,abyste se pořádně rozmysleli,kdyby jste se do toho pustili,aby jste pak nebyli rozpoložený,jako já,kdybych se měl rozhodovat znova,určitě bych to přesadit nenechal..ukázal bych Vám fotku,ale nějak nevím,jak se sem na forum vkládá...když na to přijdu,tak dodám dodatečně..
Uživatelský avatar
Jarda3700
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 4. dub 2009, 12:09
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDI Diesel 2003

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Cvrček » sob 13. čer 2009, 17:55

Ono je pravda,že když přesadíš torzku o zub,tak to vypadá jako nakopnutý. Ale na to si zvykneš.Alespoň,když naložíš kufr,tak netaháš zadek po zemi. Já se teď chystám konečně vyměnit zadní tlumiče a chci přesadit torzku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Jarda3700 » úte 16. čer 2009, 15:47

Jo,to máš pravdu,vypadá to jak nakopnutý,ale už si fakt zvykám..navíc jsem do toho pořídil plnou nádrž,tak to o trošičku sedlo,ale pořád je to neobvyklé,za 4 dny co se všude rozhlížím jsem teprve dnes viděl xsaru,která byla podobně vysoká,jinak všechny "lížou"kolo.No,kašlu na to,hlavně že je v kabině klid a nic nevrže.Navíc se všímam,že všechny auta mají mezeru nad blatníkem,včetně novějších citroenu řady C,kromě právě xsary..No,jak říkám,přestávám to řešit,když jsem si to tak poručil,mám to,další prachy do toho cpát nehodlám..
Uživatelský avatar
Jarda3700
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 4. dub 2009, 12:09
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDI Diesel 2003

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Hubi » úte 16. čer 2009, 16:43

No, já si občas říkám, že to nemusí vypadat špatně, když vidím mezeru nad předním kolem a pak tu žádnou mezeru vzadu. Říkal jsem si, že by mohlo vypadat lépe, kdyby to bylo trochu podobné, protože takhle vypadá zase blbě ta mezera vpředu. Když ji máš větší i vzadu, tak to možná tolik nebije. Snad dorazíš na nějaký srazík, kde budu i já, docela bych se na to kouknul, nakonec bych zjistil, že by se mi to možná i víc líbílo a chtěl to taky :D a ještě ti trochu záviděl :D
Obrázek
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Uživatelský avatar
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1481
Registrován: úte 3. úno 2009, 16:08
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod baffy » úte 16. čer 2009, 21:11

Prilep sem foto celkom ma to zaujíma a myslím že nie som sám.dikes
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5188
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Hubi » úte 16. čer 2009, 21:19

Přesně tak, Baffy má pravdu, taky bych to docela rád viděl.
Obrázek
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Uživatelský avatar
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1481
Registrován: úte 3. úno 2009, 16:08
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Plecháčová Milena » úte 16. čer 2009, 21:26

já bych to chtěla taky vidět,takhle zvednutej zadek mělo toledo,a docela se mě to líbilo,jen do zadu jsem toho moc neviděla,ale to jsem jezdila jen chvili,takže zkušenosti na nule
Obrázek
Uživatelský avatar
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 776
Registrován: sob 13. pro 2008, 20:34
Bydliště: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků