Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod mrazík » sob 16. úno 2008, 0:18

Thomson11111 píše:
mrazík píše:Já jsem jel do Mělníka. Byla hnutá nápravnice a vytlučený silentbloky, takľe celkem mě ta sranda stála 10 800,-. Auto sedí líp v zatáčkách, neuskakuje a netluče, kola se nesjíľdí, kolo nedrbe se o podběh a co je hlavní. Dřív se nedalo jet víc neľ 12O, pak se člověk neveąel na dálnici jak plaval. Teď krásně drľí stopu. Jinak v Mělníce to bylo za 3 hoďky, mám záručák na vąe. Jinak konečný ceny jsou v pohodě.( 6 tis za repas, 8 tis za repas s napravnicí včetně práce a DPH )... Jinak sem se na mazničky ptal, je lepąí po 3 letech vyměnit těsnění za 1300,- neľ vrtat a zasírat vąe kolem... Jehlovky se nehnou a není strach ľe se něco po...



Jen dotaz a kde v Melniku jsi to nechal delat? Mas webovky nebo odkaz?


Dikes



V Mělníce se jede směrm z města na Mladou Boleslav ( Skuhrov ). Je to pan Medal, tel. 736 768 292, příp. 315 627 017. ( http://www.autobenex.cz/kontakty_detail.asp?id=180 ) Hledání servisu stojí teda trochu práce, ale jinak ochota vůči zákazníkům a u mé strany celková spkojenost...
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Hrnča » čtv 17. dub 2008, 18:42

Dneska jsem vyměnil pneu. Jen tak pro srandu jsem si zkusil dát prsty mezi kola a karoserii. Na obou stranách mám sejnou mezeru. Asi 1,5cm. Hliníkáče mám 15´. ET je 19. Pneu jsou 195/50 R15. Chtěl bych se zeptat jak jste na tom vy ostatní s mezerou?
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Příspěvekod bobeš » pon 28. dub 2008, 9:13

dával jsem 6,5J s ET25 a uľ se neveąli musel jsem vyměnit za ET18 a dobrý za kolem je asi 5 mm pneu mam 195/55/15
Uživatelský avatar
bobeš
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 27. bře 2008, 21:12

Příspěvekod B@RT » čtv 15. kvě 2008, 17:23

Máme tu manika co má přípravek na zadní nápravu a umí ji posunout (zvednout zadek) bez kompletní demontáľe, cena 1300 zítra mu volám a objednám se + nechám udělat maznice, výsledek napíąu uľ dělal několik Xsar a spoustu ZX a lidi spokojeni..
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod B@RT » pát 16. kvě 2008, 17:37

Kolik je teda výąka k blatníku u nové?

podle příspěvků 61-62cm
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod mrazík » pát 16. kvě 2008, 18:05

já mám taky 62, takľe jsem uľ v klidu. :) Měl jsem strach, ľe ta náprava zase padá a padá.... Mojí Xsaře zatím moc nevěřím, nenajde se měsíc kdy mě něčím nepřekvapí... Ale snad se jiľ srovnala, holka jedna _ok_
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod B@RT » sob 17. kvě 2008, 17:11

Tak mě vyndal manik zadní ramena, ľe se posunou na tisícihranu, ale zjistilo se ľe někdo předemnou dal dozadu kratąí sportovní tlumiče, takľe proto auto bylo na prdel (tlumič nepustil nápravu více dolů). Teď koupím nové tlumiče a bude to v pořádku. Takľe celá oprava byla zatím jen demontáľ ramen (pakárna), promazání loľisek (prevence) a opětovná montáľ :-)
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » pon 27. říj 2008, 18:05

Tak, mňa toto čaká tiež, ale nebudem meniť len ložiská, ale aj čapy, nech je to v kope. Zatial som tam navrtal maznice a natlačil vazelínu. Ako som tak tlačil, spod gufera začala tiecť voda. Ale to sa dalo čakať, malo to už 160000 bez výmeny. Akurát po výmene tam tu vazelínunedám, keďže to na ilhové ložiská ísť nemá.


Nečítal som všetky príspevky, tak neviem či ste sa o tom bavili, ale jeden známy servisák mi vravel, že keď robí nejakého Citróna, alebo Peougeota tak tam namiesto ložísk dával mosadzné puzdrá plus maznice. Malo to dlhšiu trvácnosť ako ložiská, efekt rovnaký, akurát to musel z času načas natlačiť vazelinou cez maznice...
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod mio » pon 27. říj 2008, 18:32

Miklásek píše:Tak, mňa toto čaká tiež, ale nebudem meniť len ložiská, ale aj čapy, nech je to v kope. Zatial som tam navrtal maznice a natlačil vazelínu. Ako som tak tlačil, spod gufera začala tiecť voda. Ale to sa dalo čakať, malo to už 160000 bez výmeny. Akurát po výmene tam tu vazelínunedám, keďže to na ilhové ložiská ísť nemá.


Nečítal som všetky príspevky, tak neviem či ste sa o tom bavili, ale jeden známy servisák mi vravel, že keď robí nejakého Citróna, alebo Peougeota tak tam namiesto ložísk dával mosadzné puzdrá plus maznice. Malo to dlhšiu trvácnosť ako ložiská, efekt rovnaký, akurát to musel z času načas natlačiť vazelinou cez maznice...
Možná jsi mu jen špatně rozuměl , ty mosazné vložky se dávaj po přesoustružení sedla ložiska , to v případě když už je náprava tak vydřená že z ložisek zbydou jen špony a kupa rzi a ty poškodí právě ty sedla .Určitě to potvrdí ti co maj nápravu po repasi.Bez ložisek, repasi ,to slyšim poprvé :shock: :shock: .
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » pon 27. říj 2008, 18:34

nie nie.. rozumel som mu velmi dobre.. on dával priamo púzdra namiesto ložísk.
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Kvido » úte 28. říj 2008, 14:27

Jen opět dodám,ložisko kryje gufero a to není věčné,takže nějaké maznice jsou k ničemu,to gufero má životnost 2-3 roky,to se doporučuje jeho výměna,při té příležitosti se i ložiska promažou,cena této akce je cca 1500 kč co 3 roky.
Jinak ložiska se vkládájí do trubky a ložiska vní mají jen pohyb,většinou to vyrezne a nebo se vydřou a jsou elipsovité,nová trubka vyjde na cca 2000 kč.Tak to chce jen dobře zvážit a spočítat co vyjde lépe.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod MP » ned 2. lis 2008, 15:16

Tak vstupuji do "klubu" ... kola nejsou do A , ale občas si to vrzne , když vylejzám a odlehčí se to , nebo trochu to zhoupnu ... takže to začnu co nevidět řešit ... sám si na to netroufám ... jak nerad nechávám někoho vrtat se mojí káře :x
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Kleki » čtv 6. lis 2008, 19:40

Rád by som pridal aj ja svoj poznatok k problému vŕzgania zadnej nápravy. Mne to začalo len mierne klepkať v zadu cca pred rokom a tak som si myslel, že je niekde v zadu len niečo uvolnené . Až keď sme to zdvihli na zdviháku v servise a pohýbali s pravým kolesom , tak hneď mi bolo jasné , že GO nápravy ma neminie. Tak som sa do toho pustil s kamošom a rozobrali sme to. Ľavá strana bola úplne v pohode , tam som vymenil iba ložiská a namazal , ale na pravej strane bolo potrebné vymeniť ložiská a aj čap, pretože bol celý hrdzavý. Keď som sa rozprával so servisákom , tak vravel , že som obišiel ešte dobre, pretože keď sa na tom ešte dlho jazdí , tak sa vymláti aj nápravnica a nemáš kde osadiť ložiská. Takže odporúčam čím skôr repasovať nápravu , ak máte niekto podozrenie a podivné zvuky zo zadu . Mňa to vyšlo cca na 3500 Skk cena materiálu a práca zdarma. Ceny repasov sa pohybujú u nás okolo 7000-9000 Skk a to ešte nevieš čo kúpiš.Takže radšej si to urobiť sám (záleží od zručnosti a možností) alebo dobrému mechanikovi. Hlavne čím skôr tým lepšie .

Xsara Break 1.9TD 1999
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Uživatelský avatar
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1229
Registrován: ned 26. říj 2008, 14:24
Bydliště: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod MP » čtv 6. lis 2008, 23:29

Jj...jak se to začne nějak projevovat je asi lepší na to hned vlítnout .
Já to budu dělat v úterý . Zatím si to sem tam jen vrzlo , kola nejsou nějak do A ... no ale uvidím až se to rozebere . Ale stejně si říkám že to vydržela Xsara dlouho ... 169 000 km . ( tak si myslím že ty kiláky budou i sedět ... když jsem ji kupoval tak měla 80 000 km )
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Kvido » pát 7. lis 2008, 8:13

Určitě kilometry budou taky hrát nějakou roli a cesty po kterých jezdíš,ale u tohoto se hraje spíš na čas,jelikož simeringy ti steří ikdyž máš najeto 50 tisíc a pak začnou propouštět vodu a bordel do ložisek. A jestliže vydržela 10 možná víc let,tak to není tak hrozné.Jak jsem viděl jak se to repasuje u Konečného,asi bych se sám do toho nepustil,jednak nejsem tak vybaven a jednak bych potom asni nevěděl kolik to mám natočit,aby auto stálo rovně.
Navíc u Konečného můžeš být přímo u repasu,já tam ocmrndával a občas i pomohl celé 3,5 hodiny co to dělali,takže jsem se mohl přesvědčit jak to dělají.
Jak říkám cena bez roury komplet byla 6600 kč a to mi nápravu o 6 mm ještě roztáhli,takže to zase taková hrůza nebyla.
Určitě bych doporučil včasný repas a hlavně těm co tomu občas naloží,jak do kufru ,tak na plynu.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron