Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod viteon » sob 4. dub 2009, 13:49

zkus stříknout olej do oček, které drží lanovod ručky kolem nádrže.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Emre » sob 4. dub 2009, 13:52

taky jsem si to říkal.. mám najeto 90 tisíc.. ale zaleží na tom jak auto zatěžuješ... já jsem vozil půl roků každý den 250 kilo (bral jsem kluky do práce) no a vrže to čím dál víc... kola jsem do A zatím nemám ale už ani ty dva prsty mezi kolem a podběhem nedám... ale jak tady kluci píšou oprava asi těch 8 tisíc... a s tím kdo je dobrý v okolí Kladna ti bohužel neporadím, bydlím na druhé straně ČR :roll:
Xsara 1.8i 16V spěchej s rozumem :-) :-P
Uživatelský avatar
Emre
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22. čer 2008, 18:45
Bydliště: Opava
Vůz: Xsara coupé 1.8i 16V r.v. 2000

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Marek » sob 4. dub 2009, 14:43

To Jarda3700:

Na brejku je zátěžový regulátor brzd, který taky umí pěkně vrzat. Je umístěný na pravé straně u zadní nápravy. Nepíšeš, jakou máš karosérii, jestli je u kratší verza auta, nevím.
Jsem objednán na repasi příští týden do Příbrami, dám vědět, jak se mi to bude líbit.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Cvrček » sob 4. dub 2009, 14:45

To Jarda3700: Zajeď s tím do Příbramy. Tam jsou na tohle fachmani. Já tam byl vloni s jednou třistašestkou a nyní se tam budu objednávat se svou Sárou. Tam se jezdí až od nás z liberecka,ty to máš naštěstí blíž.

Á koukám Marek mě předběhl s Příbramí. :lol:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » sob 4. dub 2009, 19:12

Inak, meral som si len tak zmeral výšku od zeme k blatníku a malo to 59,5 cm :shock: ...len... Ale chvalabohu o týždeň ma to už trápiť nebude :D
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod MP » pon 6. dub 2009, 15:26

Marek píše:To Jarda3700:
... jestli je u kratší verza auta, nevím.


...JE TAM TAKY.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod MP » pon 6. dub 2009, 15:32

viteon píše:zkus stříknout olej do oček, které drží lanovod ručky kolem nádrže.

Pravda pravdoucí....tam to taky rádo vrže,a při dešti , když je to mokrý tak přestane . Když lehneš pod auto a koukneš na to , tak lanovody budou v místě těch oček pěkně vošoupaný a pokud ti někdo ještě pohoupe s Xsarkou , tak to uslyšíš ... já tam dal trochu plastickýho maziva nebo co to bylo a bylo po vrzání ... než se tedy ozvala opravdu náprava .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Jarda3700 » úte 7. dub 2009, 8:27

Jo mam brejka,takže zátěžový regulátor tam tak,jak říkáš asi je,ale tohle bude asi fakt ta náprava,podle všeho co tu všichni popisujete je to hotovka..Určitě napiš,jak jsi dopadl v Příbrami,nejspíš tě budu hned následovat,teď před blížícíma se dovolenejma se to"náramně"hodí..
Uživatelský avatar
Jarda3700
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 4. dub 2009, 12:09
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDI Diesel 2003

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Plecháčová Milena » čtv 9. dub 2009, 0:37

Obrázek
Uživatelský avatar
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 776
Registrován: sob 13. pro 2008, 20:34
Bydliště: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Jendadasov » čtv 9. dub 2009, 6:23

Zdravím!
Tak jak tady píšete, tak jsem řešil u svojí nově koupené sáry padlý zadek, k tomu mi občas hvízdalo pravé kolo o plastový podběh ( ne zezhora ale z boku) Bylo mi to divné, tak jsem se pustil do opravy, s tím že ji přesadím na tisícihranu a auto zvednu. Horší práci jsem ještě nikdy neviděl a nikdo mě nedonutí v životě to dělat dobrovolně znova!!! Dělal jsem to od 16:00 , když jsem přijel z práce, do půlnoci. Po té co se mi podařilo sundat středovou torzku na značně zarezlém tisícihranu, tak jsem si říkal super mám vyhráno! Ani náhodou jsem nečekal že to bylo to nejmenší z celé opravy. Když jsem asi po půl hodině bádání zjistil princip jak to vlastně drží pohromadě ( systém excentrické podložky přišroubované na konci torzky apod.)dal jsem se do pokračování. Na řidičově straně se vše jevilo bez vůle a v pořádku. Takže jsem jenom sundal tlumič,sklepal rameno z torzky ( asi za půl hod) a opatrně je o zoubek přesadil. Ale na druhé straně jsem narazil velmi tvrdě, nejen že tlumič nešel zaboha dolů ze šoubu,ale s torzkou to bylo ještě horší, zaboha nešla a nešla, takže jsem zkoušel mlátit přímo do torzky v díře aby povolila, pak jsem zkoušel stahovák na kulové čepy, kterým jsem ji ještě k tomu roznýtoval, takže už jsem byl v koncích, nakonec spásná myšlenka zachánila situaci, tyč jsem povolil na druhé straně a asi po hodině mlácení palicí do ramene ležíc pod autem to konečně povolilo sice jsem měl rameno i s tyčí ale hlavně že bylo venku. Zjistil jsem že "dření" podběhu způsobilo vadné ložisko, ale to nebylo vadné, nýbrž vůbec neexistovalo, protože to černé bahno se něčemu jako ložisko nepodobalo ani omylem. takže jsem sedl na motorku a hurá 20 km do města pro sadu na výměnu ( 1025 kč ) a zase domů. Na rameni byly od jehliček ze starého ložiska vybroušené díry a kvalita všech ploch byla srovnatelná s trubkou zakopanou 5 let pod zemí, takže jsem všechnu rez vybrousil, vše očistil a řádně namazal. nasadil jsem nová ložiska a k mému údivu vůle neznatelné. takže jsem nápravu složil ( nemluvě o odvrtávání utrženého šroubu na torzce na 2 hodiny.) Po přesazení + výměně jednoho ložiska ( druhé měnil původní majitel) je auto o 3 cm výš a sedí na silnici perfektně a při naložení pochybuji že by torzka praskla. Až se tak stane napíšu,ale pochybuju. Nicméně, pokud to někdo bude chtít zkusit doma, rada pro něj... nejde to? Vem si vetší kladivo! "Francouzská pomsta!" Ale auto jako nové
Přílohy
x1.jpg
Shnilá poloosa - tam někde má být ložisko
x1.jpg (122.71 KiB) Zobrazeno 14977 krát
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Uživatelský avatar
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 16. úno 2009, 21:29
Bydliště: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » čtv 9. dub 2009, 7:57

baffy píše:61cm a pneu 195/55/15


Baffy, tých 61 cm je štandardná výška?
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod viteon » čtv 9. dub 2009, 12:08

baffy sa verim vyjadri, ale porovnavali sme to s mojou repasovanou a vyska bola rovnaka :D
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » čtv 9. dub 2009, 12:20

Ahaa.. ja na to idem zajtra, tak aby som bol v obraze, že kolko to treba nastaviť..
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod baffy » čtv 9. dub 2009, 16:31

caw.výška je štandard tak ako píše Viteon ale problém som mal v tlmičoch.akonáhle niekto sedel vzadu tak mi origo zadné lapače škrtali o asfalt.Pri výmene som zistil že boli obidba kaput ako som ho zatlačil zostal v tej polohe vobec nemal snahu sa vysunut.po výmene je všetko OK a to som už uvažoval o repase :D nešlo mi do hlavy ako je to možné že je výška rovnaká ako po repase a auto sedí moc nízko.bol som vtom že je zrejme unavená náprava a bolo by vhodné to prestavit ale ako som už písal výmena tlmičov to vyriešila
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod Miklásek » čtv 9. dub 2009, 19:06

hmmm.. to by mohli byť aj unavené torzky, nie?
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků