ložisko předního kola

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Hučí v kole, asi ložisko

Příspěvekod Kvído » pát 27. dub 2007, 5:08

Byl jsem v servise,auto tam bylo tři dny,dělali mi spoustu výměn a drobných oprav.
Ale to co jsem chtěl aby opravili bohuľel neopravili.
Při jizdě něco hučí v předním kole řidiče,ale dělá pouze při natočení kol v levo a čím vyľąí rychlost a čím déle jedu je to trochu víc slyąet,ale jinak ľádná velká hrůza,jen jsem chtěl před dovolenou to nechat vyměnit.
Jenľe mechanikům se to nezdálo,měli vąechny 4 kola shozené a kontrolovali vąechny loľiska,zkouąeli je i roztáčet a různě namáhat,ale nic se neprojevilo.Vyměnili mi pomocné loľiska na poloose,které prý často odchází,aníľ by se výrazně projevilo,tak aspoň to mám nové.
Testovali a zkouąeli 3 dny a jejich závěr je,ľe hluk jde s převodovky.
Byl jsem z toho zaraľený a hned jsem se ptal jednoho známého mechanika jestli by stím souhlasil. Ten vąak tvrdí,ľe je to stopro loľisko,ľe prý loľisko je alchymije a kdyľ se něco takového vyskytne,vľdy navrhuje jejich výměnu.A převodovka podle něj by hučela stále,poradil mi abych skusil v zatáčce,kdy mi to hučí nejvíc vyřadit rychlost a proąlápnou spojku a hučení bylo stále. Tvrdil,ale ľe nějaká síla můľe jít i do diferáku.
Ale i to řekl,ľe je nepravděpodobné.
Tak by mě zajímaly vaąe názory,zda uľ se stím někdo setkal.Popř.jak se projeví vada loľiska v převodovce.
Kvído
 

Příspěvekod levis501 » pát 27. dub 2007, 5:59

Co homokinetický kloub?
Xsara II Coupe 1,4i
levis501
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 333
Registrován: úte 30. led 2007, 13:05
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Sbohem vąem » pát 27. dub 2007, 6:05

Homokinetický kloub se projevuje spíąe mlácením a testuje se tak,ľe dáą plný reid volantu a začneą se točit dokola,pokud to bude intenzivnějąí,je to kine»ák.To bych vyloučil.Ale kaľdopádně nic není nemoľné. je to taky dobré brát v potas.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod řepák » pát 27. dub 2007, 10:30

Nemáą tak náhodou ąípový vzorek ? Kdyľ sem přezouval ze zimy na léto , tak sem nechal dát přední dozadu a obráceně a to byl hukot . Tak sem to dal zase tak jak to bylo a je klid . Zkus tedy prohodit zadní dopředu .... na straně auta .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod darnel » pát 27. dub 2007, 12:59

Kolega měl stejný problém na oktávce, byl to tlumič, normálně byl dobrý ale při zatáčení mu to dělalo stejně jako tobě.
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 20. srp 2006, 17:39
Bydliště: Olomoucko

Hučení

Příspěvekod celam » pát 27. dub 2007, 13:43

Zkus se podívat na brzdový kotouč a podívej se jak vypadají destičky. Ale je - li vąe v pořádku bude to asi to loľisko .

:cry:
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Příspěvekod urpin » pát 27. dub 2007, 15:10

měl jsem úplně stejný problém ,ale jeątě na Fordu, 100% loľisko :wink: . Sázím boty :lol:
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Příspěvekod řepák » pát 27. dub 2007, 15:12

............... Jenľe mechanikům se to nezdálo,měli vąechny 4 kola shozené a kontrolovali vąechny loľiska,zkouąeli je i roztáčet a různě namáhat,ale nic se neprojevilo.Vyměnili mi pomocné loľiska na poloose,které prý často odchází,aníľ by se výrazně projevilo,tak aspoň to mám nové.

Kdyľ mu v servisu řekli ľe to loľisko není ..... ?
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod urpin » pát 27. dub 2007, 15:14

a vyměnily ho snad??
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Příspěvekod Hanes » pát 27. dub 2007, 20:48

Bude to loľisko. Jenľe problém je ten ľe kdyľ to hučí málo a jen někdy tak se to blbě určuje.
Kloub ani tlumič NEHUČÍ, kloub cvaká, tlumič praská a podobně.
to loľisko na poloose měnili asi zbytečně, jeątě jsem ho neviděl ąpatné ani na autě co mělo 300tis Km. Moje xsara ho má jeątě původní a má 280tisKm

Má to dvě řeąení:
1:Buď necháą vymenit obě peřední loľiska protoľe to je zatím ve stadiu počátečního hučení a není moľno určit otáčením kola které je vadné

2: Počkat aľ se hučení zintenzivní a mechanik bude schopen určit loľisko přesněji, ale pokud auto nebylo bourané ľe by dostalo ránu na kolo a to by byl začátek odchodu loľiska tak loľiska opotřebováním větąinou odcházejí brzy po sobě, takľe stejně budeą časem měnit stejně obě.

Záleľí za jak dlouho jedeą na dovolenou a jak se ti bude chtít dlouho čekat. :lol:
Xsara break 1.9td
Uživatelský avatar
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 2. zář 2006, 12:49
Bydliště: Královehradecko

Příspěvekod darnel » pát 27. dub 2007, 21:05

Omluva: ©patně jsem to přečet, pokud to "HUČÍ" tak to asi tlumič nebude. Příątě budu číst pořádně :oops:
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 20. srp 2006, 17:39
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 29. dub 2007, 9:50

Zatím díky chlapi za rady,prozatím ponechám auto v tomto stavu a jeątě počkám,vyzkouąím jeąte jiný servis ,kde se také specializují na Citroëny a peugeoty ,dělají tam i testování tlumičů a oproti předchozímu servisu geometrii dělají laserem a ne ohlou tyčí.
Opravdu to vypadá na to loľisko mám nahozené uľ letní Michelin Energy 195/55/15 a hučí to stále.
Nejspíą je nechám vyměnit obě a pak se uvidí.
Zatím díky.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod buby » pon 30. dub 2007, 0:23

Opravdu pzor na pneu, můľou taky hučet.Ale opravdu to vypadá na loľisko.zaľil jsem to taky.Prvně jen sem tam.potom víc.Tak jsem jel do Citroenu a mechanik mi určil uplně jinou závadu.Aľ v jiným servisu jsem měl ątěstí na mechanika a ten vyvrátl vąechny předchozí teze (poloosy,převodovka apod.) a skutečně vyměnil loľisko a byl klid.
Xsara 1,6i break LPG!!!
Uživatelský avatar
buby
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 19. úno 2007, 20:36
Bydliště: Zürich, Switzerland
Vůz: Xsara picasso 1.6 Hdi

ložisko předního kola

Příspěvekod riggo » pon 21. kvě 2007, 6:47

Zdravím vąechny!Měl bych dotaz ohledně takové drobnosti.Hučí mi loľisko předního kola.Hučí tak nějak normálně,ani málo,ani moc,leč mě čeká cesta na dovolenou,tak to chci řeąit.Potíľ je v tom,ľe nedokáľu poznat,na které straně to je.Hučí to v celém předku,jediné,co jsem vypozoroval,ľe kdyľ jedu pravou zatáčku,hučí neznatelně víc,kdyľ levou,nehučí to vůbec.Logika věci mi říká,ľe doleva se odlehčí levé kolo a přestane to.Ale znáte to,Citrák,je to dost věcí anomálních :roll: tak raději vznáąím dotaz,zda-li jsou nějaké zkuąenosti,event.moľnosti lokalizace jinými postupy.Díky
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Příspěvekod MP » pon 21. kvě 2007, 8:06

Nějak bych neřeąil který to je , vyměnil bych obě najednou . Vyměníą jedno a za chvíli budeą měnit druhý ....
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků