Suchanie kolesa

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod Sbohem vąem » čtv 25. říj 2007, 13:46

To je otázka pro odborníky,zkus to třeba tady,ale vím,ľe si u nich nechal,dělat repas Berry a je spokojený. http://www.autoservis-konecny.cz/showit ... &menuid=19
Sbohem vąem
 

Příspěvekod yanci12 » čtv 25. říj 2007, 14:19

Kvido píše:To je otázka pro odborníky,zkus to třeba tady,ale vím,ľe si u nich nechal,dělat repas Berry a je spokojený. http://www.autoservis-konecny.cz/showit ... &menuid=19


A nemas daky kontakt na SR niekto kto to robi??Ja som totiz zilincan atoto je jedine normalne forum kde sa aj nieco pise a hlavne radi..:D
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod mio » čtv 25. říj 2007, 17:17

K těm silentblokům. Bohuľel ľádný obrázek jsem nenaąel a z fota to není vidět.Mrkni na www.elitecat.cz (zavěąení nápravy-nápravnice-uloľení).Jsou to čtyři kusy dva větąí jsou přímo nad torzní tyčí ,a dva malé jsou nad horním uloľení tlumiče.Málokdo to vymění,větąinou aľ kdyľ to začne bouchat.Mimochodem pár lidí uľ mi říkalo ľe místo originálních za 550kč pasují ze ąkody 120 z uloľení motoru za 50 kč . ale nevim nemam vyzkouąené.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Příspěvekod yanci12 » čtv 25. říj 2007, 19:59

Prejavuju sa kolesa do acka aj dako inak ako vizualne- sikmo napr. dakym divnym zvukom alebo nejak inak??
A vlastne co zapricini ze idu kolesa do acka sa tam nieco vydere alebo ohne???
Myslim ze mio mi pisal cosi o silenblokoch ze zprhnu a thak...
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod mio » pát 26. říj 2007, 9:26

Zkus zvednout auto a zakývat kolem nahoru,dolů.dopředu,dozadu.Někdy to i při propérování skřípe.Rameno má vůli ?
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Příspěvekod yanci12 » pát 26. říj 2007, 13:59

riggo píše:ahoj,doma se to s trochou snahy a trpelivosti udelat da,loziska jdou vetsinou ven normalne,jen byvaji soucasti srostle rzi,takze pakarna.Hlavni problem ale nastava,kdyz to chces sesadit zpet,respektive ty nestastny torzky.Driv,nez to cele rozkuchas,musis si na nich oznacit polohu,v jake jsou na tom tisicihranu ulozeny vzajemne s klikou,protoze bez tohoto oznaceni se deeeesne blbe honi zpet puvodni poloha a zadek mas pak vysoko nebo nizko,a to jeste na kazdy strane jinak.Bez oznaceni proste pakarna,ale v principu to doma udelat jde.a cena sady loziska s nejakyma tesnicima krouzkama od SKF cca 1600Kč na jednu stranu.Takze pokud mas kde to udelat,je ti lito penez,tak tady je prostor pro slusnou usporu :roll:



:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

TAkze vravite ze sa repase doma urobit da len ak mas nato nervy a ak chces usetrit trochu penazi. Otazne je ci by nebola lacnejsia vymena celej napravy a vsetko si spravit doma sam.

Ak niekdo robil repasiu doma mohol by mi napisat co budem potrebovat a daky postup co treba dodrziavat a thak...
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod yanci12 » pát 26. říj 2007, 15:28

mio píše:Zkus zvednout auto a zakývat kolem nahoru,dolů.dopředu,dozadu.Někdy to i při propérování skřípe.Rameno má vůli ?


NO takze auto saom mal zdvihnute a malinka vola tam je a aj ked som auto zdvihol tak stale tam bola mala medzeda (prst tam nezmestim).
:cry:
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod mio » pát 26. říj 2007, 16:48

Tak to asi bohuľel máą po nápravě,měla by být bez vůle!!! Jeątě mě napadlo kdyľ jsem kdysi měnil nápravu na 205 . Koupil jsem jinou z bouračky a po namontováni bylo kolo vykloněné,ale náprava bez vůle.Byl ohnutý čep kola.Ale u tebe to asi bohuľel vidim na repasi!
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Příspěvekod mio » pát 26. říj 2007, 17:05

Koukni se na tohle je to na 205 ale princip je stejný! http://www.205gtidrivers.com/articles.p ... beamrefurb
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Příspěvekod yanci12 » pát 26. říj 2007, 19:22

mio píše:Tak to asi bohuľel máą po nápravě,měla by být bez vůle!!! Jeątě mě napadlo kdyľ jsem kdysi měnil nápravu na 205 . Koupil jsem jinou z bouračky a po namontováni bylo kolo vykloněné,ale náprava bez vůle.Byl ohnutý čep kola.Ale u tebe to asi bohuľel vidim na repasi!


No hej ale ono mi to robi iba na jednej strane a ta druha jhe pevna aj ked je trosicku sikma ale to suvisi z tym druhym volnym kolesom sak??
Na stupnici od 1 do 10 by som povedal ze kolesa mi idu do acka 3- cize asi nie vela ze??
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod Hrnča » sob 27. říj 2007, 7:41

yanci12 píše:
mio píše:Tak to asi bohuľel máą po nápravě,měla by být bez vůle!!! Jeątě mě napadlo kdyľ jsem kdysi měnil nápravu na 205 . Koupil jsem jinou z bouračky a po namontováni bylo kolo vykloněné,ale náprava bez vůle.Byl ohnutý čep kola.Ale u tebe to asi bohuľel vidim na repasi!


No hej ale ono mi to robi iba na jednej strane a ta druha jhe pevna aj ked je trosicku sikma ale to suvisi z tym druhym volnym kolesom sak??
Na stupnici od 1 do 10 by som povedal ze kolesa mi idu do acka 3- cize asi nie vela ze??

Pokud bych se pouątěl do repase nápravy, tak bych určitě dělal obě strany. Myslím si, ľe ti to tu řekne víc lidí. To je asi jako bys vyměnil pouze 2l oleje ikdyľ tam máą 4l.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Příspěvekod yanci12 » sob 27. říj 2007, 8:59

Hrnča píše:
yanci12 píše:
mio píše:Tak to asi bohuľel máą po nápravě,měla by být bez vůle!!! Jeątě mě napadlo kdyľ jsem kdysi měnil nápravu na 205 . Koupil jsem jinou z bouračky a po namontováni bylo kolo vykloněné,ale náprava bez vůle.Byl ohnutý čep kola.Ale u tebe to asi bohuľel vidim na repasi!


No hej ale ono mi to robi iba na jednej strane a ta druha jhe pevna aj ked je trosicku sikma ale to suvisi z tym druhym volnym kolesom sak??
Na stupnici od 1 do 10 by som povedal ze kolesa mi idu do acka 3- cize asi nie vela ze??

Pokud bych se pouątěl do repase nápravy, tak bych určitě dělal obě strany. Myslím si, ľe ti to tu řekne víc lidí. To je asi jako bys vyměnil pouze 2l oleje ikdyľ tam máą 4l.


No sak to mi je jasne na tom sa neoplati setrit a ked to budem mt rozobrane thak by som to spravil naraz
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod yanci12 » ned 28. říj 2007, 13:01

takze tu repasiu si chcem urobit sam a taktiez si tam namontujem aj tie maznicky nech sa to potom uz nezhjorsuje.
Len by som potreboval radu najlepsie od niekoho kto to uz robil aby mi poradil co vsetko kupit a vymenit a kde sa vrtaju tie maznicky najlepsie keby mi to niekto odfotil... :D
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod yanci12 » pon 29. říj 2007, 18:29

Caute
znami zobral auto k svojmu znamemu automechanikovi a ten mu povedal ze je to unava materialu resp. silentbloky. Dakym sposobom (meranim a skusanim)vylucili ze by to mohli byt loziska alebo ohnute napravy.
Zadna naprava je teda (asi) v poriadku...... :idea:
Uživatelský avatar
yanci12
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát 5. říj 2007, 13:29
Bydliště: Žilina
Vůz: Xsara1, 1.9D, r.v. 98

Příspěvekod mio » úte 30. říj 2007, 20:24

Silentbloky :zkus zvednout auto tak aby byl celý zadek(náprava) ve vzduchu,podepři pod prahem aby ti to nesjelo.A nejlépe ve dvou kaľdý z jedné strany se snaľte zahýbat kolem (celou nápravou).Nesmí být ľádná vůle.Nejlíp je to vidět ale kdyľ jsou dole.Já je měnil jenom zadní, ale mě to ujíľdělo v zatáčce "přetáčelo". Bylo to jaksi nestabilní![/quote]
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků