Brzdy u 1.6 16v

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod mio » čtv 1. črc 2010, 20:54

Mám nové "předky" sada ATE power disc a po 2000 km začaly pískat , hlavně studené občas při přibrzdění písknou.Nijak to neřeším na to jak brzdí tak mají nárok trošku si písknout :mrgreen: .
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod sedo7979 » úte 23. lis 2010, 20:39

mio píše:Přiber cestující na zadní sedadla , mam na mysli zatížení zadní nápravy.Jestli se při zatížení zadní nápravy změní dráha pedálu je chyba v regulatoru. Mělo by stačit prostříkat v žadném případě nic nedotahuj (plastová matka).Zkontroluj jestli neteče okolo prachovky.Já mam na 306 regulaci brzdného učinku přímo v brzdovém válečku (bubnová brzda).

Dobry vecer chcem sa spytat ako viem ze funguje ten zatazovy regulator mam citroen xsaru kombi 1.9 D je umiestneny na naprave ako to vlastne funguje uz som to obzeral ale na nic som neprisie.Dik za odpoved.
sedo7979
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 23. lis 2010, 19:09
Bydliště: Slovensko, Nová Baňa
Vůz: Xsara Combi 1.9 D

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod mio » úte 23. lis 2010, 21:00

Nejlépe to zjistíš snad jen na stk. Zátěžák je vlastně pístek který reguluje tlak do zadních brzd podle zatížení zadní nápravy.Zjednodušeně při nenaloženém zadku jde do zadních brzd menší tlak a při zatíženém zase více.Optickou kontrolu můžeš udělat ale zjistíš pouze jestli pístek není zaseklý ,tedy jestli se pohybuje při šlápnutí na brzdový pedál .
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod carlos8 » úte 10. kvě 2011, 18:48

čau lidi mám 1.6 16v abs a chci měnit zadní destičky jak je to tam s ruční brzdou jak se zamačknout pístky je třeba na octavii je potřeba přípravek
carlos8
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát 5. lis 2010, 22:31
Bydliště: jicin
Vůz: 1.6 16v VTS r.v.2002

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod petr_xs » stř 11. kvě 2011, 5:58

U mě jsou v pístku čtyři zářezy, pístek se musí "zašroubovat" otáčením.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Brzdy u 1.6 16v

Příspěvekod PSAservice » sob 20. srp 2011, 19:14

Kolegové dneska jsem se pustil do jednoho z několika průserů co stihli zbastlit v servisech než jsem si začal dělat auto sám, ale bohužel zadní nápravu v polo dílně stejně prej bratránek co vymyslí nevymyslitelné dělat nechtěl :-( škoda. Byl jsem před 2 měsícema na STK a málem mně z STK vyrazil, protože při kontrole podvozku vzal za tyčku s pružinkou na zátěžáku a říká co to je ?!!!!! Vyvalil jsem oči a ota ta tyčka s tím pérkem tam byla trochu víc na volno. Jel jsem s tím tam kde to sprasili a nevyřešili to a zekacali. Tak jak jsem dneska dělal druhý auto na dojíždění do práce zvednul jsem xsaru a vykoumal to zatím provizorně :-( Brzdí to už skoro na hraně :-( Ale jde o to, že jsem tenkrát vozil i 300kg v kufru téměř denně a nechal si zadek trošku přidzvednout něco mezi výškou VTS a klasickou Xsarou. Zajímá mně tedy pouze jestli je délka té tyčky s pružinkou shodná s klasickou Xsarou nebo jestli VTS má kratší. Chtěl jsem to vyštělovat, ale bohužel koroze udělal své a pěkně to dole prorezlo jak jsou 2 matky na sobě. Samostatné se to nedá koupit :-( JE to jako jeden díl i se zátěžákem asi cca 4500,- :-( Jde o to, že buďto tam můžu dát tyčku z klasické xsary a nebo předělat to co tam je, ale zajímá mně když je auto nezatížené a stojí na zemi tak jak moc má pružina být stlačená nebo na jak moc volno to má být. Předem díky.
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18. srp 2011, 11:15
Bydliště: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999

Předchozí

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků