Búchanie pri brzdení

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod Prochy01 » úte 13. kvě 2008, 19:28

Cus, kdyz jsem procetl, co vsechno uz jste vyzkouąeli, tak mám pro vás jeden tip (dle příznaků jsem si skoro jistý, ľe to bude ono)

Měl jsem něco podobného (moľná stejný problém) při nerovnostech se mi ozývalo klepání na pravé straně auta (kdybych mel z nějakého důvodu zafixováno, ľe to jde od zadní nápravy, tak bych klidně tvrdil, ľe problém je vzadu). Měl jsem vůli na přední pravé těhlici a to klepání se autem přenáąelo a někdy opravdu znělo, jako kdyby vycházelo ze zadní části auta. Na P206 jsem mel taky vůli v přední těhlici, ale tam to bylo slyąet spíąe z přední části auta, takľe jsem věděl hned co vyměnit. Po zkuąenosti s peugeotem jsem uľ rovnou vyměnil přední těhlici. Vůle tam byla značná a po výměně je to OK.

Kdyz jste uľ vyloučili vąe vzadu, moľná by to stálo za to, podívat se zda není chyba v přední části :-))

vyuľití mé rady nechávám na zváľení :-) V reálu bych poznal, takhle musíte odzkouąet.

By the way, kdyľ porovnám zkuąenosti a touto závadou v rozdílných autech, je tu daląí věc, která nasvědčuje mé teorii. P206 je relativne krátké auto a bylo to (řekněme) jasně slyąet zepředu. U X cupé se mi zdálo, jako kdyby to ąlo zezadu, no a u kombíka se to asi nese aľ dozadu a dělá to dojem, ľe problém je v zadní nápravě.

Pokud to někdo testnete, dejte PLS vědět, jak to dopadlo

Zatim bus
Uživatelský avatar
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát 24. lis 2006, 8:50
Bydliště: Srakonice/Praha

Příspěvekod Kvido » úte 13. kvě 2008, 20:00

To je sice zajímavé,ale já těhlici měnil před týdnem a není to ono. Navíc jsme si jistí,ľe to jde ze zadu,ono totiľ stačí zatáhnout ruční brzdu a rány se začnou ozývat,není to kovový zvuk,jen takové dunění do kastly.
Jedu zítra měnit urvaný silentblok motoru,tak pak řeknu jestli to nedělo tohle. Navíc jsem se snimi bavil o tom dunění či bouchání při brľdění a tvrdili,ľe to je na 100 % silentbloky,ale ty jsem měnil načeľ mi bylo řečeno,ľe doporučují jen origo,kvůli materiálu gumy,ví,ľe se dají sehnat levnějąí náhrady,ale jsou prý značně tvrdé a nejsou schopny rázy utlumit.
Tak nevím u mne to není ľádná hrůza,ozve se to jen při brľdění a velkých nerovnostech,coľ na minisrazu v Koněąíně,jsem málem ohluchnul :D
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Příspěvekod Ulicnik » pát 16. kvě 2008, 19:00

Problém mi stále trvá, nejak nemám čas vyrieąi» to ani sa na to poriadne pozrie». Ten zvuk je poču» niekde zo zadu na vodičovej strane akoby z boku batoľinového priestoru. Keď sa to vyrieąi tak dám vedie» kde bol problém. Skúsim pozie» najmä tie veci čo som tu prečítal.
Ulicnik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 29. dub 2008, 14:51
Bydliště: Prešov
Vůz: Xsarička Break 1,9 D 51kw `99 Bleu Leman

Příspěvekod Kvido » sob 17. kvě 2008, 14:34

Tak silentblok převodovky je vymměněn (750 kč),psal jsem minule,ľe řeknu zda to nemohlo být ono a není. Jo vyřeąilo to jiné třepání a klepání,ale podivné utlumené bouchání stále je. Asi budu muset zesílit rádio.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Příspěvekod dapata » sob 17. kvě 2008, 16:21

Kvido píše:Tak silentblok převodovky je vymměněn (750 kč),psal jsem minule,ľe řeknu zda to nemohlo být ono a není. Jo vyřeąilo to jiné třepání a klepání,ale podivné utlumené bouchání stále je. Asi budu muset zesílit rádio.


Také jeden čas jsem si liboval v diagnostice zvuků a vrzání při jízdě vozidlem,dá se říci ľe jsem byl takový Dr. House,jakmile jsem provedl diagnozu a poté odstranil příčinu,objevil se nový zvuk/pazvuk. Poté jsem této bohulibé činnosti zanechal a přeąel na sofistikovanějąí záleľitosti - klima,řízení,zadní náprava, elektro-taková libůstka, atd... :P
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Příspěvekod jaydee_peta » sob 17. kvě 2008, 18:14

já ti říkám, ľe je to silentblok na zadní nápravě :lol:
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázek ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Uživatelský avatar
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 343
Registrován: úte 13. lis 2007, 8:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Příspěvekod jaydee_peta » sob 17. kvě 2008, 18:16

Prochy01: měl jsem to taky, resp. sem měl povolenej čep a neľ sem na to přiąel, tak mi vymlel těhlici... projevovalo se to plaváním a občasným zaboucháním... skončilo to výměnou těhlice
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázek ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Uživatelský avatar
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 343
Registrován: úte 13. lis 2007, 8:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Předchozí

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron