Vrzani/praskani v predu pri brzdeni a rozjizdeni [vyreseno]

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod Marek » úte 27. kvě 2008, 22:18

protoze to by nedelalo pri tom, kdyz jsou kola ve vzduchu


Těľko říct, nějaké síly od hmotnosti kola, tahu kostí atd. tam jsou. Začal bych tím cloumáním rukama a cukáním přes spojku vpřed - vzad.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Příspěvekod Kaslikov » stř 28. kvě 2008, 8:19

Hele muze to bejt cokoli, podle smotneho zvukuse da urcit hodne malo, muze to bejt kovovy zvuk duty atd a kde a jaka intenzita pri cem... Po foru te kazdy vystrasi milionem veci co se posralo jemu. Hele vrzani nejsou kosti ani stabilizator to vsechno boucha, Horni ulozeni tlumicu taky ne to tak zvlastne prepraskava ale pri zataceni. zadreny tlumic muze vrzat ale tak aby jsi ho intenzivne slysel uvnitr auta to ne. Rizeni kdyz cvaka pri otaceni ve vzduchu nemusi byt nic zvlastniho- kola poklesnou a tyc se muze nekde krizit. Jestli jsi z prahy tak ti poradim jeden servis kde odhali vetsinu (zvuku) a za zkoumani priciny nechteji nic. Je to autotrade na bohdalci proti bazaru. Jinak taky servis citroen, kde uz maji nejake to leto praxe a odhalili mi tam prave to neodhalitelne vrzani, ktere zpusobovalo to ulozeni prevodovky je AUTOCENTRAL Bartunek servis citroen. Je to nad krci smerem do modran. Jinak ja jsem taky z prahy takze jestli na to chces juknout nez nekam pojedes taky neni problem.
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » stř 28. kvě 2008, 8:38

od toho AUTOCENTRAL Bartunek bydlim asi 100 metru, jen se bojim jakou si tam reknou palku :) ale asi tam prece jen skocim skocim ... nebo minimalne do toho autotrade .. je to primo ulice na bohdalci ?

pokud by ses na to chtel podivat ty, tak klidne dojedu po praze, ja uz jsem tak zoufalej ze zkousim vsechno, ale nechci te otravovat ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » stř 28. kvě 2008, 11:12

tak jsem se prave stavil v tom autorizovanym autocentral bartunek, jeden servisak si to sel poslechnout a rikal, ze by to mohla byt volantova tyc, ze to u xsar casto prorezne a pak to vrze takto .. ale ze by to museli zvednout a prozkoumat vic, ale na to maji cas az nejdrive za 14 dni ..

tak nejak nevim .. jestli je volantova tyc soucast rizeni ? rikal ze to neni ta cast, co je jeste v interieru, ale za podlahou az ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kvido » stř 28. kvě 2008, 12:41

Kaslikov má pravdu,je rozdíl v těch zvucích,plastovy,gumový,kovový,křupání,praskání,vrzání či duté,chce to déle zkoumat.
To ľe tady někdo napíąe co se stalo mu,můľe a je bráno jak Moľnost,co se na xsaře kazí,nikoliv nikdo neříká,ľe je to právě jeho problém.
Jak říkám chce to zkoumat a moľná ve dvou.
Taky mi vzadu něco klepalo po repasu zadní nápravy,jen při hupu auta v zadu,aľ po projití vąeho jsem po 14 dnech zjistil ,ľe mi to dělá palivový filtr.
Volantová tyč je taky moľnost,ale dělalo by to neustále,ale jestli to dělá při zátahu a při brľdění ne,tak je to divné,ale je to moľnost,lepąí kdyby jeden kroutil a druhý poslouchal ,zkoumal.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Příspěvekod Kaslikov » stř 28. kvě 2008, 19:24

ertregreg
Naposledy upravil Kaslikov dne pon 16. říj 2017, 10:55, celkově upraveno 1
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » stř 28. kvě 2008, 20:58

promin, ale jeste nez jsi napsal jsem stihl dat auto do servisu :( kazdopadne diky moc za nabidku, dam pak vedet co je noveho..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kaslikov » čtv 29. kvě 2008, 8:36

Tak jsem zvedav co to bude a kdo to spravne strelil :lol: Kam jsi to dal?
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » pát 30. kvě 2008, 21:15

tak auto mam konecne doma, mam nove rizeni, z vrakace za 2000kc + prace asi 3000kc... dost se to zlepsilo, uz slysim jen takove malinke vrzani, ktere neni slyset pri zapnutem radiu vubec .. takze verim ze toto uz bude jen nejake to lozisko a nebo kosti ..

jen doufam ze se to zase za par dni nerozvrze jako vzdycky ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » pát 6. čer 2008, 15:59

Tak dnes snad problem kompletne definitivne vyresen, auto se po par dnech zase rozvrzalo a pak bylo zjisteno, ze jsou spatne nalisovany silentbloky v ramenech .. Dnes mi to predelali za par stovek a auto od te doby ani trochu nebouchlo ani nevrzlo .. Tak snad to vydrzi .. Jinak ty silentbloky mi menili v jednom servise v unoru, a pry to dost zkazili .. Jedna se o Autoservis Muzik v Hrncirich u Prahy, uz jsem tu kdysi psal spatnou zkusenost, ale timto me totalne dorazili ..

No a abych se nenudil, tak u motoru zacalo neco piskat, jako kdyz je spatnej klinak, jenze ten to neni, ten mam novej ... tak doufam ze to nebude nejaka kladka nebo servo ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Re: Vrzani/praskani v predu pri brzdeni a rozjizdeni [vyreseno]

Příspěvekod rostig » stř 17. zář 2008, 10:44

A sakra, to jsou věci :roll: tak koukám, že tenhle problém má více lidí... po přejezdu nerovnosti (nezávisle na rychlosti) jde slyšet ze strany spolujezdce (spíše zepředu) jakoby takové plechové cvaknutí 2x za sebou. Jakoby se něco vycvaklo a zacvaklo... v servise to samé, zkoumají, kutí, ale nepříjdou na nic. Nikde žádné vůle. Zajímavé je, že to děla hlavně když je teplejší počasí a sucho... doufám, že se taky nebudu muset takhle prohnout člověče... :kec:
Xsara Coupé 1,8 66kW
rostig
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. čer 2008, 10:38

Re: Vrzani/praskani v predu pri brzdeni a rozjizdeni [vyreseno]

Příspěvekod jakub_k » pát 19. zář 2008, 14:53

ono muj problem nakonec nebyl v rizeni. v jednom ***** servise mi spatne vymenily silentbloky prednich ramen, dali je tam obracene a pak poskakovali sem a tam .. proto to mlatilo ... v tomto pripade bys to mel celkem levny, jenze me to nedelalo na nerovnostech ..

na nerovnostech mi to delali silentbloky zadni napravy, ty me staly s praci 4000, ale kdyz rikas ze to jde ze predu ...
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron