ako casto menite brzd. kvapalinu ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

ako casto menite brzd. kvapalinu ?

Příspěvekod tino » pát 6. čer 2008, 11:45

zdravim, ako casto menite brzdovu kvapalinu ? idem robit zadne brzdy / kotuce+dosticky/ tak rozmyslam ci nedat hned vymenit aj brzdovu kvapalinu.
XSARA 2,0 HDI 66 KW, r.2001
tino
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 204
Registrován: pon 20. úno 2006, 10:25
Bydliště: Poprad
Vůz: xsara II 2001 , 2,0 HDI 66 KW

Příspěvekod B@RT » pát 6. čer 2008, 12:06

kapalinu říkájí tuąim 6 let, ale neměnim ji....
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod viteon » pát 6. čer 2008, 12:26

brzdová kapalina se běľně měnila po dvou letech, Citroen má v kníľce 3 roky, doporučuji nechat ji změřit kaľdý rok při pravidelné prohlídce (je to minutka) a podle toho se zařídit.

6 let je na chladící kapalinu
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Příspěvekod mio » pát 6. čer 2008, 20:30

Koukam do knihy jak na to ,je tam výměna brzdové kapaliny max. po 4 letech.Takľe po 3 je zlatá střední cesta.Jestli jsi jí neměnil a hodláą si xsaru nechat tak ji určitě vyměn ,nic nezkazíą a máą klid na duąi.Já ji měnil minulý týden skoro dvě lahve (s abs) cena asi 100 kč kus,DOT 4.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Příspěvekod Kvido » sob 7. čer 2008, 7:46

Vydím ľe máą HDi,mám za to,ľe máą uľ vzadu kotouče,ale nejsem si jistý,Doporučuji na výměnu servis kde pouľívají Vývěvu,napíchnou to na jeden okruh a bez zavzduąnění ti to vymění,je to hotové do 5 minut,to jen proto,ľe zadní třmeny jsou z hliníku a u mě se povedlo v jednom servise,kde tohle zařízení neměli to,ľe mi utrhli oba odvzduąňováky,bylo to potom hodně práce neľ jsem to dal dohromady,chtěli to zavařit a tak,amatéři.
Jinak brzdovka se dá změřit,kaľdopádně tohle nepodceňuj,můľe ti zachránit ľivot a spoustů problémů pro blbé 3 stovky to nestojí.
Také se přidávám k výměně co 2 roky.Rozhodně se neřídit najetými kilometry to nemá na to vliv.
Časem obsahuje vodu,která začne vařit a co bude následovat je jasné.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Příspěvekod B@RT » sob 7. čer 2008, 12:05

jak to vymění, stejně musí vzadu povolit odvzduąňovací ąrouby né?

četl jsem také toto (sic Laguna, ale princip bude stejný....):

Kdyľ budeą standartně vyměňovat kapalinu, tj. přiměřené odsátí z nádobky, aby dno zůstalo zaplavené, nalití nové a standartní odvzduąňování, nejlépe s nastartovaným motorem, ve dvou lidech s pixlou se starou kapalinou a hadičkou. Naąlapat pomalu v celém rozsahu 3x pedál a drľet seąlápnutý aľ na podlahu, druhý člověk povolí s nasazenou průhlednou hadičkou, potopenou do pixly, odvzduąňovák. Nejlépe prstýnkovým klíčem, pak hned utáhle a dá povel na daląí ąlapání. V hadičce sleduje zabarvení kapaliny a jak se objeví čistá, tak je hotovo a jde na daląí kolo. Nezapomenout sledovat a dolévat novou kapalinu do nádobky.
Při tomhle postupu by se do ABS neměl zavléct vzduch.
Jakmile se ale rozpojuje okruh, tak je zavzduąnění velmi pravděpodobné a jak se to dostane do ABS, tak je konec a bez diagnostiky se to nepovede. Poznáte to na rychlém propadání pedálu. Pedál můľe klesat pouze pod silným seąlápnutím a to jeątě velmi pomalu, jak propouątějí ventily v ABS. Je to přesně popsané v Dialogysu. Brzdy správně odvzduąněné jsou na Laguně II "velmi" jedovaté. Ten kdo je má vláčný, nebo zvadlý, tak je příčina v zavzduąněném ABS. Ten případ co jsem popisoval já, se mě stal při "výměně" brzdových destiček v HK a z nepochopitelných důvodů auto přestalo úplně brzdit a mechanik s vakuovou vývěvou pro odvzduąňování po několika pokusech s výměnou kapaliny to vzdal a poslal mě domů, ľe je vadný hl. válec(to je popsaný v jiných top.). Tak sem se dohrcal na ručku domů a pak jsem začal zjią»ovat správnost postupů v Dialogysu a tam mi to napsalo tu diagnostiku. Na ąpalkách v garáľi se zapůjčenou diagnózou a postupem dle návodu, se nám to jednoduąe povedlo.
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Re: ako casto menite brzd. kvapalinu ?

Příspěvekod Ondra » úte 1. črc 2008, 17:24

tino píše:zdravim, ako casto menite brzdovu kvapalinu ? idem robit zadne brzdy / kotuce+dosticky/ tak rozmyslam ci nedat hned vymenit aj brzdovu kvapalinu.

Pokud vím tak brzdová kapalina je velice Hydroskopická - váľe na sebe vodu. Voda v systému brzd pro nás znamená nebezpečí při ohřátí brzdové kapaliny při břľdění její uvolnění a vzniku vodních par - propadnutí pedálu (plyn je tlačitelný - "pára") a to můľe být následkem nedobrľdění a zbytečné nehody. Lidově řečeno kdyľ je člověk hloupej tak ji nechá klidně 5 - 6let a brzdovka je samá voda. Nejlepąí je kaľdé 2 roky dát 500kč za 0.5 L brzdovky a má člověk pokoj.

P.S.: Dílenská příručka pro XSARU II od firmy BOSCH - brzdový systém s ABS ovzduąnit běľným způsobem jako systém bez ABS. Doporučuji vývěvu a odsát starou kapalinu a pak nalít novou. Jinak pro ABS jedině DOT 4 a výąe - systémy bez ABS mají DOT 3 ale kdyľ tam člověk dá DOT 4 tak tím nic nezkazí.
Uživatelský avatar
Ondra
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon 5. úno 2007, 0:46
Bydliště: Kladno
Vůz: Xsara Coupé 1.6i 16V 80kW/110HP / barva Lucifer / Chrono paket VTR / podsvícení interieru do modra

Příspěvekod lobello » úte 1. črc 2008, 19:33

ja menim kazde 2 roky
Uživatelský avatar
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 5. led 2007, 16:27
Bydliště: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků