Ťukání ve předu (možná v zadu)

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Jufk » čtv 27. lis 2008, 12:43

Tak to docela jde to rameno za 2 000,-. Já mám auto dva roky a už jsem do toho nacpal skoro 40 000,-. Dělal jsem rozvody, spojku, repas zadní nápravy, kost + čep stabilizátoru, silentbloky ve předu, komplet přední brzdy a teď těsnění pod hlavou. A to mě ještě čeká to uložení tlumiče a tlumiče komplet. Já vím, že to je jen pomocník a na opatrování je rodina, ale já vždycky chtěl mít všechno v cajku a podobným věcem předcházet, ale asi to taky začnu dělat jako ty - až to upadne tak to opravím -. No a do značkových servisů nejezdím, ale mám pocit, že ty v neznačkových se specializací na určitou značku se od nich už lecos naučili.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 23. říj 2008, 11:39
Bydliště: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod robo27 » pon 15. pro 2008, 18:18

Zdravim

Bez zakladania novej temy sa chcem spytat na moj problem - tiez tukanie mozno vpredu, mzno vzadu...

Pri ustalenej jazde - teda mimo akceleracie alebo brzdenia mortorom a pri zaradenom rychlostnom stupni - badatelne od 2 po 5 je pocut cyklicke poklepavanie. Stav je mozne dosiahnut napriklad tak ze akcelerujem a potom jemne pustam plyn do akoby rovnovazneho stavu (stav kedy motor je minimalne zatazovany ci brzdenim motorom alebo akcelerovanim) kedy sa uvedene tukanie zacne ozyvat.

Je mozne ze by to robil homokineticky klb? alebo poloos? Pripadne Vas nazor na zdroj tohoto vyklepavania.

Dakujem
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 363
Registrován: čtv 8. kvě 2008, 17:51
Bydliště: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Jufk » úte 16. pro 2008, 13:42

Mohlby jsi to trochu upřesnit. To bouchání slyšíš spíš od motoru nebo od nápravy. Na předku je spousta věcí, které mohou dělat neplechu. Dělá ti to při jízdě přes nerovnosti nebo pořád bez ohledu na povrch cesty. Je to závislé na rychlosti jízdy kdy se mění intenzita podle rychlosti nebo je to pořád stejné. Ono se to bouchání může roznášet po celém autě i ze zadu. Co si já pamatuju tak mi na jednom autě dělala podobnou neplechu vodní pumpa. Už měla vyčvachtanou osu a při záběru se neozývalo nic, ale když se motor dostal do menších otáček a jenom se tak pohodově převaloval tak se začalo ozývat klepání. Voda se mi ztrácela jenom trochu a únik se stačil vypařit takže jsem nic neviděl a rukou vůle taky zjistit nešla přišel jsem nato až při repasi.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 23. říj 2008, 11:39
Bydliště: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod robo27 » úte 16. pro 2008, 22:34

tukanie je najlepsie vyprodukovat na rovnej ceste pri kludnej ustalenej jazde so zaradenou rychlostou. Teda mimo akceleracie a brzdenia motorom. Je to pocut skorej akoby zo stredu auta, alebo s pod palubnej dosky.
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 363
Registrován: čtv 8. kvě 2008, 17:51
Bydliště: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Jufk » stř 17. pro 2008, 11:45

Fíha tak to fakt nevím. Jedině snad trpaslík ty potvory vlezou všude. :smurf:ú
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 23. říj 2008, 11:39
Bydliště: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod lydiem » pát 24. zář 2010, 17:22

Tak jsem se zařadila k nešťastníkům, kterým pod autem -- něco -- někde -- ťuká :(
Nebo možná spíš bouchá - slyším to jakoby pod sedačkou spolujezdce, ale hlavu za to nedám, že je to zrovna tam.

Začalo to boucháním, jen když jsem při rozjezdu na jedničku moc rychle pustila spojku. Tou dobou jsem se zrovna potkala s Milajdou, říkal, že by to mohl být silentblok motoru. Zajela jsem do servisu, nechala zkontrolovat silentbloky, ale prý jsou v pořádku. Projela jsem to s dvěma servisáky, aby to slyšeli, no a bavili se o tom asi jako: "To zní jako kov na kov, že? Co by to mohlo být?" "To bych to musel rozebrat, abych na to přišel."
:kec:
Jejich závěr zněl, že to snad nebude nic vážného a že to budem řešit, teprv kdyby se to zhoršovalo.

No a ono se to zhoršuje. Začalo to bouchat při každém přechodu motor táhne/motor brzdí. Zkontrolovala jsem šrouby na kolech a koš rezervy, vše dotaženo. Bouchání nemá žádnou souvislost s jízdou přes nerovnosti.

Dneska to začalo dělat stejný zvuk i při nastartování/zhasnutí motoru :|

Netušíte někdo, co by to mohlo být? Moc se mi nelíbí představa, že mi budou auto rozebírat, aby na to přišli... :?
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Rope » pát 24. zář 2010, 17:48

Třasáky na technické dokážou hodně. Ja bych si tipnul zadní silenblok na rameně. Nebo výfuk o nápravnici.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Sleemak » pát 24. zář 2010, 20:31

Přidávám se k Ropemu, že by to klidně mohl bouchat výfuk. Mamině na fáčku a ségře na meganu taky slušně klepe výfuk o část podvozku..U ségry to dělá již styřelá guma uchycující výfuk...Akorát že to v obou případech bouchá u spolujezde vlevo vzadu...
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod lydiem » sob 25. zář 2010, 20:03

OK, díky za tipy :ooo: . Asi to ještě chvíli budu sledovat a pak se případně vypravím někam na STK na ty třasáky :driv:
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod hojik » ned 26. zář 2010, 12:16

vážení, Picasso mi taky klepe:-)

Mám vyměněný tlumiče, komplet uložení tlumičů, kosti, ramena s čepama.
A auto pořád zleva klepe a klepe a klepe...s samo mi to trochu zatáčí doprava.

to víte, nemažete, klepe to...

Teď se chystám na poslední pokus, Vytáhnu tyč stabilizátoru, vyměnim ty bláznivý pouzdra, zase po poutahuju a jestli to bude klepat, tak se klepnu!!!
Xsara Picasso 2.0 HDi SX r.2000 Obrázek
hojik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 4. srp 2009, 17:57
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso SX 2.0 HDi r.2000

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Pety » ned 26. zář 2010, 19:23

Nemůže to dělat táhlo od šaltpáky? I když, v Picassu - tam nevím, jestli něco takového je :-)
307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin
Uživatelský avatar
Pety
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 500
Registrován: ned 6. zář 2009, 10:26
Bydliště: Chomutov
Vůz: Peugeot 307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Tonicek » pon 27. zář 2010, 12:06

    Tohle se mi dělo u Roomstra a byl to ten krycí plech motoru. A že jsem se s tím nahledal.
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod lydiem » pon 27. zář 2010, 18:31

Dneska jsem zajela na STK. Na třasáky mě nedali, nevím proč :roll:
Jen mě nechal najet nad jámu, motorem zalomcoval růčo a že prý to klepe tento silentblok:
Obrázek

Dotáhl mi šroub, který skrz to vede, a že když to nepomůže, mám zajet někam do servisu, ať mi tam daj lepší šroub a z druhé strany matku. No a ktomě silentbloku že mi taky vrže výfuk. Tak jsi to, Rope, docela trefil.
Zaplatila jsem dvě stovky a jela domů, bouchá to vesele dál :| , možná trochu míň, ale nevím, jestli doopravdy nebo jestli si to jen tak přeju slyšet :?
Tož mi asi nezbývá než zajet někam pro ten lepší šroub a matku.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod milajda22 » úte 28. zář 2010, 4:00

Nemusíš být smutná, mě to dělalo taky, jenže u mě to byl opravdu ten šroub, v servisu mi tam dali nějaký náhradní a za 10 dní jsem tam byl znovu, tak mi tam dali originální a co se týče ran při rozjíždění, podřazování atd. tak zmizely (tedy až na to že se objevilo vrzání při řazení od toho silentbloku - asi aby měli jistotu tak ho utáhly a trochu přetáhly), ale začaly se u mě zase objevovat to lupání při projetí ostřejší zatáčky a tudíž použiji toto téma a ptám se:

Nevěděl by někdo zdejších odborníků co by to mohlo být? jedu si takhle po vesnici a máme zde ty betonové "retardéry" ten když přejedu, tak žádné lupnutí (křupnutí) není slyšet, jenže jakmile najedu např. pravím kolem na nějakou bouli, tak se lupnutí ozve na levé straně a když na bouli jen levým kolem, tak je to slyšet u pravého kola. A dojela často to dělá při ostřejším projetím zatáčky, (jedno kolo níže a druhé víš) jinak to neudělá a teď raďte moji rádcové - myslel jsem, že by to dělaly tyčky stabilizátoru, tak jsem je vyměnil a nic, měl jsem prasklou jednu pružinu, tak jsem nechal vyměnit obě a taky žádná změna, (jinak kdyby někdo kupoval pružiny z Autokelly na Picasso, tak nedoporučuji, jsou strašně měkký a v zatáčce moc nedrží - tudíž čekám až budou penízky tak je vyměním, mám schovaný originální na Picasso), ještě mě napadlo jestli by to nemohlo dělat uložení stabilizační tyče, ale na tuto výměnu si sám netroufnu.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Ťukání ve předu (možná v zadu)

Příspěvekod Tonicek » úte 28. zář 2010, 9:31

    Mě při průjezdů zatáček či nerovností v nich dělal takový tupý zvuk od přední nápravy, nemohl jsem přijít na to odkud to šlo, nakonec to bylo kompletně vymlácené uložení tlumičů ale to si asi prověřoval co?
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron