ulozeni stabilizatoru

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

ulozeni stabilizatoru

Příspěvekod Theor » stř 27. kvě 2009, 9:48

Ahoj uz tu nekdo z vasa delal na Sarce vymenu tech gumovych ulozeni stabilizatoru?
Xsara II rok 2003 1.4 benzin
Theor
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17. dub 2009, 10:07
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara 2003 1.4 benzin

Re: ulozeni stabilizatoru

Příspěvekod Theor » pon 8. čer 2009, 9:39

Tak jelikoz uz me to vazne vytaci to vrzani popisu proc:ty silentbloky stabiku jsou volny a tim padem stabik se cely posunul doprava a ted dre o rameno a pri kazde sebemensi nerovnosti to zavrze takze jsem dnes koupil v autobenexu ty silentbloky ja mam stabik prumer 19mm takze me to vyslo oba silentbloky na 200kc ja tam mam slevu takze normalne by to stalo lehce pres 300 vyrobce je Sasic takze parada.Odpoledne se s tim budu mordovat tak pak sem napisu jak to jde.Ale uz ted vim ze to bude porod.
Xsara II rok 2003 1.4 benzin
Theor
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17. dub 2009, 10:07
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara 2003 1.4 benzin

Re: ulozeni stabilizatoru

Příspěvekod Theor » pon 8. čer 2009, 18:02

Tak uz to mam za sebou trvalo to asi hodinu.Zespoda se povoli na kazde strane šroub na 16 orech a vyjme se takova plechova objimka ze spoda ji drzi sroub ta 16ka a z vrchu matka taky na 16ku,zezadu je zahaknuta do napravnice je tam na to takovy vylisek.Vyjme se stare pouzdra staci ho prsty dat od sebe a vyhaknout ze stabiku to nove si namazte mydlem,hodne to usnadni nasazeni.Az je to hotovo a mate na obou stranach navliknute gumy tak zahacte pres ne plechove objimky a ty zacnete utahovat.Mezitim si jeste pootocte s tim silentblokem aby byl ve spravne poloze presne.Poloha nejde splest nejde to tam dat nejak opacne.Celou tyc nastavte tak aby byla stejne daleko od obou ramen.Utahnete a mate hotovo.Vysledkem mi bylo to ze to prestalo vrzat a prestal se chvet volant pri brzdeni.
Xsara II rok 2003 1.4 benzin
Theor
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17. dub 2009, 10:07
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara 2003 1.4 benzin

Re: ulozeni stabilizatoru

Příspěvekod milan.kucma » ned 29. led 2012, 17:29

otazka pre skusenejšich-po namerani stabilizatora 20-20.4 mm som si objednal uloženie tie gumy 21 neviem či som nemal objednať radšej 19mm .
milan.kucma
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 10. zář 2010, 19:06
Bydliště: rudňany
Vůz: citroen xsara 1.9 td 1999

Re: ulozeni stabilizatoru

Příspěvekod Marty01 » úte 31. led 2012, 8:46

Ahoj, už jsem taky měnil uložení stbilizátoru, protože jsem vzal "lavor" a to už bylo na ně moc a začali vrzat. Asi jsem udělal chybu, že jsem vzal neorigo, protože teď v těhle mrazech to vrže zase když přejíždím prahy. Co jsem se ptal mechanika, tak se to stává. Takže jsem se dostal od vrzajícího uložení k vrzajícímu uložení....
Xsara 1.8 VTR Coupe - 90 kobylek na podložkách
Uživatelský avatar
Marty01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. bře 2007, 16:16
Bydliště: Praha
Vůz: 1.8i 8v VTR Xsara I, leden 2000


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků