Bouchání na nápravě (přední)

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » stř 21. říj 2009, 8:09

Něco mi pořád bouchá,ale jen při malých rychlostech na nerovnostech na přední nápravě,tyčky stab. jsou nový,čepy podle technický taky,tlumiče jedou na 80% tak pak už mě napadá jen horní uložení tlumičů nebo už nevím,nemá někdo zkušenost,dík moc
Naposledy upravil David VTS dne stř 21. říj 2009, 19:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Na co to vidíte?

Příspěvekod dapata » stř 21. říj 2009, 17:44

odpovím ti jednoduše a stručně - nový ještě neznamená že je to v pořádku (kvalita dnešních výrobku není vysoká a nemusí to být jen made in china). Můj případ, výměna tyčky stabilizátoru a nadále to bouchalo, rachtalo - řešení: opět výměna, (vadný kus z výroby)
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Re: bouchání na nápravě

Příspěvekod David VTS » stř 21. říj 2009, 19:21

já nevím,když ta tyčka byla špatná mlatilo to o hodně víc,jak to vyměnili byl pokoj,tohle dělá něco jinýho,ale co.....,není možný třeba čepy řízení?tam je docela vůle
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: bouchání na nápravě

Příspěvekod viteon » stř 21. říj 2009, 19:30

preventivně zkontroluj i silentbloky motoru
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » stř 21. říj 2009, 20:02

A kde je najdu?
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod viteon » stř 21. říj 2009, 20:08

mezi motorem a kastlí, nahoře a dole, spodní asi bez rampy nezkusíš
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » čtv 5. lis 2009, 13:14

Procházel jsem internet,všechny možný fora a našel jsem,se slabé klepaní bylo příčinou že přední stabilizátory byly moc tenký a tak tam montovaly robustnější a bylo po klepání,nemá s tím někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod Kvido » čtv 5. lis 2009, 15:14

To všechno by byl ježek v kleci,měnit zbytečně spoustu věcí,jen na zkoušku zkus někde STK ,běžně ti za stokorunovou položku otestují přední nápravu a navíc na to mrkneš i ze spod. Je spousta věcí které by jsi mohl projít,vím že se tu objevovaly i případy,kde klepal výfuk o auto.
Silentbloky motoru asi jen tak nepoznáš,musel by být roztržený,nevím jak to mají jednotlivé motorizace,ale jeden spodní je pod autem u spolujezdce,druhý u rozvodů a třetí pod baterkou na převodovce,zkusil bych na místě ručně kvedlat s motorem.
Popřípadě zvednout auto za nosník,posadit někoho za volant ať ho pevně drží a vodorovným škubáním předního kola zjistíš vůle čepu řízení a svislým škubáním kola spodním čep (svislák),pokud ucitíš vůle či klepnutí je něco špatně.
Co se týče kostí,opravdu záleží na výrobci,projdi na nich všechny ty těsnící gumy,taky jsem před 1,5 rokem vyměnil kosti,dal jsem dražší od Bilstainu a teď už klepou,když jsem šáhnul na ty gumy ,spodní jsou roztržené,takže se tam dostava voda,písek a pěkně ten silon vydřel. Teď je budu měnit znova,ale dávám nějaké levnější Italské,moc to zrovna nevydrží a na našich cestách se ani nedivím.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » čtv 5. lis 2009, 16:21

:klik: Už jsem přišel na ten zvuk,když motám volantem doleva a doprava tak je to ono,takový to lupání,tupé bouchání,je zjevná vůle v řízení,co je teda v háji a bude to stát moc peněz?na stk zkoušely čepy a ty byly v pohodě.nebo se na to mám vyprdnout,na funkci to nemá vliv :mrgreen:
Naposledy upravil David VTS dne čtv 5. lis 2009, 16:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod Kvido » čtv 5. lis 2009, 16:54

Pokud jsi točil s volantem a vypnutým motorem,tak jemné vůle a klepání má skoro každá xsara. Já jsem typ člověka,že dokud na to nepříjdu tak by mě to štval a hledal bych dál. Nebo pořádně to na rádiu zesil a nějaké klepání ti může být putna. Zkus projít silnetbloky na nápravách ,jestli není nějaká potrhaná,zkus hledat,nevzdávej to.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » čtv 5. lis 2009, 16:58

Vidím to na to rádio :jup: jojo zkoušel jsem to s vypnutým motorem,se zapnutím jsem to taky zkoušel a to klepalo až při plným rejdu a to jsem tady vyštudoval že bude v asi v háji horní uložení tlumičů,když jsem auto kupoval bylo v kolonce řízení--- zjevná vůle :driv:
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod Marek » čtv 5. lis 2009, 21:43

Horní uložení tlumičů může být jedině přidřené. Vůle může být i v tlumiči pérování, ale to neklepe, ale při brzdění ve velké rychlosti to vibruje. V malých rychlostech bych to taky viděl na kosti, spodní kulové čepy zavěšení kola nebo kulové čepy nebo klouby řízení. Spodní kulák odhalíš snadno, chytíš nahoře pneumatiku a lomcuješ s kolem jako bys ho chtěl vylomit. Dá se tak rozhoupat, že na udržení rytmu stačí jedna ruka a druhou osaháš, kde to cvaká. Kola můžeš různě natáčet do rejdu, ale nejlépe se rozhoupává při kolech v přímém směru. Na kulové čepy řízení potřebuješ pomocníka, který při nastartovaném motoru kmitá volantem sem tam a zase osaháš jednotlivé části řízení. Dělá se to dobře na rampě nebo jámě, ale dá se prostrčit ruka kolem kola, jen se víc zamažeš. Také zkus zatáhnout ruční brzdu a rozjížděj se dopředu a dozadu, cvakání ukazuje na spodní kulový čep.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » pát 6. lis 2009, 13:21

dík moc všem,až zdroj těch tupých rán odhalím,dám určo vědět.to je tak,když je náprava z milionů dílů :driv:
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod Kvido » pát 6. lis 2009, 13:55

JJ,já to taky znám,vyjížděl jsem na zpátečku a kola v rejdu a ozvalo se klepnutí,při sešlápnutí brzdy zase klepnutí,ale jen z řidičovy strany,při jizdě nerovným také občas poklepání,ale opravdu jsem musel podlouchat a vypnout rádio. Myslel jsem,že je v čoudu spodní čep,bo do řízení to nedělalo nic,nakonec se zjistilo až v servisu,že je včudu těhlice,ten otvor kde se strká svislý čep,bylo to úplně vymačkané a čep v tom chodil v Citroenu mi převložkování nedoporučili a tak jsem koupil novou ani nebudu psát kolik stála,ale je to ranec.
Ale myslím si,že pokud necitíš vibrace nebo nějaké chvění ve volantu při vysokých rychlostech nemělo by se až tak jednat o závadu někde okolo řízení a pokud nic neuslyšíš ani při prudké akceleraci a deceleraci z vyžších otáček nemuselo by to být od motoru,to mi dělalo když jsem měl zničený silentblok motoru na převodovce,ale pokud to zkutečně dělá jen při jízdě na nerovném,ať už je motor v záběru či nikoliv hledal bych někde kolem čepů,silentbloků ramen,kostí,tlumičů. Nevíc kdy a kolik máš na ty kosti nalítáno,ale pořád mi to příjde na tohle. Ale zmínil jsi se že to dělá v plném rejdu nemůže ono bouchání být spíš takové klepkání až cvakání ? To by ukazovalo na vadný homokynetický kloub nemá třeba auto i v zatáčce tendenci nedržet stopu jako by si musel volantem auto trošku srovnat ? Zkus někde na parkovišti dát kola do plného rejdu a začít se stím otáčet,pokud při srovnání kol to ustane nic bych za to nedal ,že to je ono.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Bouchání na nápravě (přední)

Příspěvekod David VTS » sob 7. lis 2009, 9:47

Levý čep řízení je tou záhadou tupého bouchání :jup:
Uživatelský avatar
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř 2. črc 2008, 8:39
Bydliště: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Další

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron