Nástřik dutin

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nástřik dutin

Příspěvekod pavel » pon 18. zář 2006, 6:07

V autorizovanem servisu mi doporucili vystrikat pred zimou dutiny a podvozek nejakym antikoroznim pripravkem a sprejem na bazi kaucuku. Je pravda, ze spodek rezne (i kdyz je pozink), sam jsem to videl, kdyz bylo auto zvednute. Je potreba si davat pri vystrikavani na neco pozor ? Abych to nenastrikal kam nemam! Diky.
Xsara 1.4i, kratka, 5 dveri a zakladni vybava. r.v. 1999
pavel
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 31. srp 2006, 9:52

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 18. zář 2006, 7:43

Přesně na to,jsem byl před páru dny upozorněn taky,ale na feldě jsem si to stříkal sám,otec měl je?tě po rusákách takový super přípravek,stříkali tím tanky a je to fakt super,nic lep?ího nese?ene?.
Mě to rezne hlavně v zadní části,jak je kufr.
Letos na to ka?lu,nechám to stříknout u známého dělá to 1000 kč,jinak co vím,nějaké vět?í firmy co se tím zabývají,chtějí i 3000 kč za nástřik.Jen vím ,?e nástřiky by měly být prováděny co 30 000 km nebo co 2 roky,alespoň to tvrdil ten známý.
Co se týče pozinku,není to ?ádná velká vrstva,je to jen pár mikronů.
Stačí hlub?í rýha a u? to jede.
Ale pokud to má? kde dělat,ideální je rampa,musí? spodek dobře umýt(vapka) a očistit,pak to stříkni.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod frgy » pon 18. zář 2006, 21:00

Zdravím, v létě jsem si nechal preventivně od kámo?e nechal natříkat spodek i dutiny. Pou?il jsem prostředky fy. WURTH spotřeba 2 a 2 plechovky. Dal mi to za to co to nakupuje + práce fla?ka Fernetu tak?e mi to vy?lo na 1000kč. :lol: Jinak pro svýho kámo?e stříkal 3 roky starou Oktávku!!! :? ale prej ani tečka náznaku rzi tak?e taky prevence. Pak jsem si sám natíral výfuk stříbřenkou se silikonem cca 80kč ( je?tě mám originál je tam vyra?eno PSA) a chlapík co jsem si u něj svou Xsárinku zvednul tak se nástřikama ?iví a u něj by to stálo 1500 a pou?ívá neznačkový nástřiky co? by asi nemělo zase tak vadit.
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 127
Registrován: ned 12. bře 2006, 21:11
Bydliště: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

nástřik dutin

Příspěvekod mildis » úte 19. zář 2006, 5:18

Před zimou je toto téma více ne? aktuální, proto se pokusím i já přidat něco k osvětě.Na internetu a hlavně od známého jsem se dozvěděl o firmě Boura, více na WWW.BOURA.CZ, kde pou?ívají na nástřik spodků dutin formu RUSTSTOP.Z vlastní zku?enosti bohu?el nemohu posoudit, ale podle známého je to prý super. Cena je cca kolem 3000kč, ale v ceně je i mytí motoru atd. i kdy? toho mytí bych se bál z celé této operace asi nejvíc. Pokud máte někdo s tímto způsobem ochrany spodků zku?enost přidejte prosím recenzi. Díky moc a hezký den
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17. črc 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: nástřik dutin

Příspěvekod Verdom » úte 19. zář 2006, 6:01

Já mam tu zku?enost (né teda z xsary,ale to je jedno) ?e pokud je nástřik proveden na prach a nečistoty, je to hor?í ne? bez nástřiku, proto?e pod ním vznikne "mikroklima" , které je neodvětratelné a koroze bují jak o závod. A dal?í věc, je to , ?e pokud nátěr "ztvrdne " potom popraská a zase to mikroklima . Proto podklad POŘÁDNĚ očistit nebo to raději nechat být, proto?e ?kody jsou pak vět?í.
Uživatelský avatar
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 9. zář 2005, 10:22
Bydliště: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: nástřik dutin

Příspěvekod robo27 » pon 16. čer 2008, 21:43

Zdravim

Mohol by niekto poradit postup ako nastriekat dutiny na xsare 1? Myslim kde vsade su otvory a pripadne kde nove otvory vyvrtat (ak sa vrtaju)...

Dakujem.
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 363
Registrován: čtv 8. kvě 2008, 17:51
Bydliště: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Příspěvekod B@RT » úte 17. čer 2008, 14:43

Měl jsem před Xsarou BX a bez nástřiku. rok výroby 87 loni jsem ho dával pryč, občas flek ke konci byl (Zadní dveře k blatníku a podlaha kufru v rohu u nárazníku), ale ľádné díry, takľe pokud Xsara vydrľí 20let jak BX coľ na Citroën není problém tak mě to stačí. Nic stříkat nebudu. Tohle není ©koda aby to rezlo jen se na to podíváą. Na jaře Wapem očistím spodek, chladič + co se dá a je to....)
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod řepák » úte 17. čer 2008, 18:58

...taky bych to nedělal.
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod Thomson11111 » úte 17. čer 2008, 21:33

Zdravim a souhlasim na obe strany. Pokud neni dostatecne podvozek ocisten a odmasten nejake strikani spodku je na dve veci ale kdyz je spodek auta radne vycisten tak to svuj efekt ma. V Cechach se pouziva dost agresivni sul a to je pak markanti rozdil u osetreneho a neosetreneho auta. Videl jsem to na dilne u strejce. Mluvim o starsich rocnicich jako je BX, XM, starsi Xantie apod. Mel jsem moznost videt BX r.v 1991 bez osetreni a je pravda ze dotycny clovek daval autu zaklad oleje, fitlry a mycku a podvozek? Peknej zrzoun. Pak na dilnu jezdi pan (fanda citroenu) s BX z 86 roku a auto nema jediny pupinek a veskere trubky origos. Me osobne prorezla trubka na Xantii 99 rok a tak si myslim, ze na tom neco bude. Xsara je ok je v pozinku a nicim jsem ji nestrikal :wink:
Je to proste tak FRANCOUZSKÁ auta jsou moji slabosti
Uživatelský avatar
Thomson11111
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 8. lis 2007, 16:04
Bydliště: Kladno


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků