Chyba ABS

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Chyba ABS

Příspěvekod MartinOn » čtv 12. zář 2013, 7:36

Servis bol doteraz vždy značkový, u predajcu, v podstate to je takmer nové auto (ešte nemá 5 rokov, 80.000 km). VIN je VF7CH9HXC98320413, ESP to nemá. Pripájam aj sken z diagnostiky, ale to bude asi k ničomu aj obrázky z displeja. V servise sa s takýmto niečím doteraz nestretli, že by ABS-ko odišlo, v podstate ako som písal, iba urobili niečo s konektormi (neviem presne čo to bolo). Teraz je stav taký, že po naštartovaní sa o cca 15 sekúnd objaví upozornenie ABS Fault Non Function a trvale svieti žltá kontrolka. Je jedno, či je auto v pohybe alebo stojí. Ešte sa pokúšam zohnať inú riadiacu jednotku než je z originál distribúcie, tá vychádza podľa servisného technika od 500 do 700 EUR, čo mi príde dosť veľa. Zatiaľ som našiel dve, no nepasujú podľa servisnej dokumentácie na môj VIN (v servise mi to overovali cez VIN z tých áut, čo som našiel na vrakoviskách). Ak by sa to dalo riešiť nejako inak než výmenou celej ABS jednotky, Sliač nie je až tak ďaleko ...

prosím o vložení příloh dle pravidel. díky
MartinOn
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 2. zář 2013, 20:01
Bydliště: Sliač
Vůz: Xsara Picasso Nociola, 1,6 HDi 66kW, 2008

Re: Chyba ABS

Příspěvekod pietroo » stř 18. zář 2013, 19:19

chcel by som sa opýtat mam picasso a vzime mi par krat spraví teda vacsinou vzdy ze ked ostanem kdesi v kopci stat a zacne mi jedno koleso presmykovat dlhsie ako 10 s tak my vyhodí poruchu abs,pak ale prejdem par km a ono to zmizne,neviem kde je chyba no vadí mi ze mi pritom to abs naozaj odide do vtedy kím neprejdem tie urcite km,dost to je nebezpecne lebo vtedy sa to auto sprava naozajnebezpecne ked raz to pedalom trha co je ok,no ked ho vypne ,tak je to nekontrolovatelny smyk,podotíkam ,že to naozaj robí len v tedy ked smýkam dlhsie ako 10s.
pietroo
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19. srp 2013, 20:07
Bydliště: ružomberok
Vůz: picasso2,0 hdi 66 kw

Re: Chyba ABS

Příspěvekod baffy » stř 18. zář 2013, 19:55

MartinOn: Prezerám si schému tvojho ABS a napadá ma ešte jedna vec.Samotné napájanie elektroventilu je v poriadku? Myslím že by tam malo byť nejaké relé,ktoré nájdeš pod poistkovkou PSF1 v moto priestore, viď obrázok.Skús pozrieť či to máš napájané,alebo či nebude problém v konektore.Na default jednotky sa mi to tiež nezdá.
Přílohy
ABS.JPG
ABS.JPG (46.56 KiB) Zobrazeno 10149 krát
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Chyba ABS

Příspěvekod MartinOn » úte 24. zář 2013, 12:14

Skúsim to pozrieť, ale v servise tam naposledy niečo s nejakým relé robili, tuším ho aj vymenili za iné. Je dosť pravdepodobné že je to presne toto. Dám vedieť. Inak, už som zistil že sú dve verzie ABS jednotky, staršia má vývody k jednotlivým valčekom vyvedené hore "do štvorca", novšia (môj prípad) ich má všetky v jednej rovine (za sebou). Tiež konektor je inak orientovaný (horizontálne na staršej a vertikálne na novšej).
MartinOn
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 2. zář 2013, 20:01
Bydliště: Sliač
Vůz: Xsara Picasso Nociola, 1,6 HDi 66kW, 2008

Re: Chyba ABS

Příspěvekod MartinOn » pon 7. říj 2013, 7:45

V servise mi potvrdili, že to relé bolo vymenené za iné a napájanie je v poriadku. Tiež som sa pýtal na náhradu kus za kus - tu mi hovorili o tom, že jednotku treba konfigurovať na veľkosť kolies atď ale v princípe, ak by mala rovnaké číslo ako tá moja, malo by to byť realizovateľné. Skúsim niekde zohnať používanú z rovnakého motora a výbavy.
MartinOn
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 2. zář 2013, 20:01
Bydliště: Sliač
Vůz: Xsara Picasso Nociola, 1,6 HDi 66kW, 2008

Re: Chyba ABS

Příspěvekod MartinOn » pon 14. říj 2013, 9:36

Tak som bol v "obyčajnom" servise kde mali Delphi diagnostiku a po pripojení na OBD to ukázalo jednoznačnú chybu - chyba pravého predného snímača otáčok. ABS jednotka je podľa tejto diagnostiky v poriadku. Teraz sa s tým dá robiť niečo konkrétnejšie. Len ma udivuje, prečo na to neprišli v autorizovanom servise pred mesiacom :shock: .
MartinOn
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 2. zář 2013, 20:01
Bydliště: Sliač
Vůz: Xsara Picasso Nociola, 1,6 HDi 66kW, 2008

Re: Chyba ABS

Příspěvekod klapatan » stř 12. úno 2014, 9:29

Zdravím
Mám tu "skoro" stejnou zavadu na displej nastartování skočí že ESP chyba akontrolka zustane svitit.V jednotce abs bosch 5.7 je zavada že špatná komunikace s motorovou jednotkou a přijata špatná data , trvalá závada a nejde smazat.Jednotka motoru edc16c3 píše chybu chybu kominikace po CANu.BSI siemens píše spatná kom.komfotní CAN.
poradíte na co se kouknout.

Děkuji K.
klapatan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. úno 2014, 9:19
Bydliště: brno
Vůz: XsaraPicaso 1.6hdi 9hy 2004

Re: Chyba ABS

Příspěvekod Tmas » úte 24. lis 2015, 17:05

Dobrý večer, tak už mi také svítí po menším skoku přes hupanec. Proměřil jsem přední konektory a jeden má kolem 1,4 kohmu a druhý jakoby zkrat. Tak tomu nějak nerozumím :shock: Nemá někdo nějakou radu, kabely přerušené tedy nebudou asi? Děkuji.....
Tmas
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 1. kvě 2010, 17:45
Bydliště: Hostinné
Vůz: xsara picasso 1.8 16V

Předchozí

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků