Rány od předního kola

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Rány od předního kola

Příspěvekod Globus » čtv 12. srp 2010, 13:11

Zdarec, tak jsem se honil po Praze s těma magorama pražskejma na křižovatkách. To je něco, ta Praha. Při rozjezdu z křižovatky se ozvala rána od předního pravého kola. Od té doby se při rozjezdu ozývá podivné hučení a to hlavně při větším přiložení pod kotel. Pokud se rozjíždím po lidsku, ne po pražsku, tak to je v pohodě. Na dvojku to pokračuje, ale ne v takové míře tzn, zvuk je stejné intenzity, jen trvá kratší dobu. Dnes jsem koukal na spodek a nic jsem nenašel. Ale při couvání se ta rána ozvala znovu a pak při rozjezdu vpřed taky. To tipuju na silenbloky praváho ramene. Ale to si myslím neřeší to hučení při zatížení náprav tahem motoru. Děkuji za rady
Uživatelský avatar
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 3. srp 2010, 18:48
Bydliště: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod mio » čtv 12. srp 2010, 20:17

Tak to je těžký , silentblok motoru nebo převodovky.tipoval bych poloosy ,vnitřní kloub nebo unašecí ložisko na pravém hřídeli ,ale když hučí tak možná diferenciál :cry: , nebo ložisko na náboji... :roll: Určitě by to chtělo zajet na zdviž možná i stk a vyzkoušet vůli ramen a poloos aby jsi do toho zbytečně nepustil větší obnos a závada byla jinde.Určitě bych to řešil co nejdříve aby jsi nedopadl jako já z GTI ,rána na křižovatace a upadla převodovka (levý silentblok se vytrhl ) a jehličky z vnitřního kloubu se kutálely po silnici :mrgreen: :mrgreen: a bylo vymalováno.Jezdit prasácky se nevyplácí....
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod Globus » pát 13. srp 2010, 6:35

Doprčic, to toho je hodně. Ložiska jsem vyloučil, alespoň ty na náboji. Ty znám moc dobře z Renaultu. Ten zvláštní zvuk bych přirovnal (asi se budete smát) k track control u Formule 1, když ještě byl povolen. Mám pocit že se to zhoršuje, už to začíná i na trojku, ale jen když přidám víc plynu, když jde motor do většího tahu a tomu se opravdu vyhnout nedá, prostě někdy přidat musíš. Nejezdil jsem prasácky, to oni mě furt tlačili. Troubili na každé křižovatce.
Uživatelský avatar
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 3. srp 2010, 18:48
Bydliště: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod snoopy » pon 16. srp 2010, 11:12

:)
ty bys mě rozesmál... máš poruchu a může za to Praha... jojo...

Přeji rychlé opravení čtyřkolého miláčka, a zkus se trochu uklidnit... 8)
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod vena garážmistr » úte 17. srp 2010, 9:10

No mě to taky rozesmálo,jseš jsi jistý že troubili na tebe? Hele i po Práglu s dá jezdit v klidu řídím už 6 rokem bus MHD ale tohle jsem ještě neslišel že by někdo řekl že ho pražáci na křižovatkách tlačili tak že by se mu z toho začalo sypat auto.Je pravda že když přijedu někam dál od praglu tak mě přijde že se na semaforech rozjíždějí domorodci na muj vkus pomalu.Ale pravda je že v práglu se jezdí asi trochu rychleji a agresivněji než v Chomutově.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod Pety » úte 17. srp 2010, 11:05

Do Prahy jezdím dost často - a jezdím tam s klídkem, nikdo netroubí, když nedupu na plyn jak šílenec, ale rozjíždím to normálně. Sem tam mě nějaký spěchající idiot omyškuje přes protisměr nebo podobně, ale to je pak jeho problém, ne můj... Troubí se leda v případě, když někdo zaspí zelenou.
307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin
Uživatelský avatar
Pety
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 500
Registrován: ned 6. zář 2009, 10:26
Bydliště: Chomutov
Vůz: Peugeot 307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod Globus » stř 18. srp 2010, 16:13

Jasan, jsem rád, že to berete s humorem. Já to tak bral taky. Nejsem nijak nakakanej na Prahu, alias pražáky. Je pravda, že se tam z křižovatek prostě vyjíždí rychleji, no a tak jsem se přizpůsobil. No byl to silenblok na motoru. Ten horní. Ale za moc nestojí ten nový z Kelly. Ihned po spuštění motoru rozplácnul, jako by byla ta guma moc měkká. No a ty rány byli právě od držáku silenbloku do kastle, jak šel motor do krutu za plynem. Ten starý kus byl ůplně utržený. Musel být už načatý. Jinak díky těm, co se snažili poradit. No a ty ostatní, ať se trochu uklidní, nebylo to myšleno až tak tvrdě. Agresivní idioti jsou všude, koukněte na zprávy.
Pa
Uživatelský avatar
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 3. srp 2010, 18:48
Bydliště: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: Rány od předního kola

Příspěvekod Globus » pát 27. srp 2010, 19:30

Tak chlapy, problém je vyřešen. Horní silentblok jsem vyměnil, jak jsem uváděl před tím. Hodně se to zlepšilo, ale pazvuky přetrvávaly, sice v daleko menší míře, ale byli. Velké díky patří BAFFIMU, vložil sem obrázek rozkresu uložení motoru. Takže horní pravý jsem dal, ale ta opěra ve tvaru "U", tak tu jsem tam neměl. Patrně ji předchozí majitel, respektive nějaký mechanik vyndal a už nevrátil. Proto se ten původní silentblok urval a ten nový se kroutil až ke kastli. Proto ty pazvuky. Koupil jsem novou opěru (silentblok), za deset minut domontoval a je to v cajku. Opěra 187kč. Děkuju
Uživatelský avatar
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 3. srp 2010, 18:48
Bydliště: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků