tlumiče

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: tlumiče

Příspěvekod Jose Hruskynho » stř 8. úno 2017, 22:31

To jste mě trochu vyděsili :D Jasně že jsem koukal kolik cca stojí. Ale jediné co jsem na na autě zatím měnil jsou stěrače a olej. Nevěděl jsem jestli se dají vyměnit samotné tlumiče nebo jestli se rovnou s tím dělají i jiné díly. Třeba jako u dieselu, kde se s olejem mění i filtry.
Každopádně jsem dostal číslo na rodinného známého, tak se s ním domluvím ať se mi nejdřív podívá kde přesně je problém. Kdyby ještě něco napadlo vás, budu určitě rád :) Všechno začalo "dutým" ťukáním od pravého zadního kola. Nejdřív jsem myslel (bláhově), že se uvolnil ten šedý kryt kufru. Potom se přidalo i levé zadní kolo a nakonec pravé přední. Jsem si jistý, že to je hlavné kvůli nárazům na špatné silnici, často jezdím přes areál bývalé Poldovky. To jen tak kdyby měl někdo stejný problém a už ho nějak vyřešil :)
Velký objem a malý výkon = nesmrtelnost ;)
Jose Hruskynho
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 8. úno 2017, 16:36
Bydliště: Kladno
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi 66kW

Re: tlumiče

Příspěvekod MP » stř 8. úno 2017, 23:10

Jose Hruskynho píše:Třeba jako u dieselu, kde se s olejem mění i filtry.

... a u benzínu ne ? :shock:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: tlumiče

Příspěvekod supr.tomo » pát 10. úno 2017, 20:16

Zkusil bych nejdříve zajet na test tlumičů, jestli jsou opravdu KO. Za mě doporučuju Kayaba značku, stejně tak většina lidí na forech (poměr cena/výkon), popřípadě Sachs, ale přední mi teď od nich vydrželi "jen" 80tis. Takže spíš Kayaby. Měnil jsem jinak s tlumiči i uložení tlumičů kayaba (400Kč/kus). Pružiny jsem teda neřešil a jsou tam původní (275 najeto).

Kupoval jsem Kayaby na mlparts.cz (mají hned po autodíly cardo nejlepší ceny na netu) za 850Kč přední a 750Kč zadní. Zadní mam dokonce made in Czech republic (je to japonská značka s fabrikou i v česku). Ale jak říkají ostatní - bouchání může být čímkoli jiným. Já mam na podvozku skoro všechno nový a stejně mi tam něco tupě bouchá na nerovnostech - když na to najedou pravým kolem. Nový mam kulový čepy, čepy řízení, tyčky stabilizátorů, uložení stabilizátorů a zadní silentbloky předních ramenou. Jsou to všechno levné položky kolem stovky nebo dvou, víc spíš zaplatíš za práci. Mě tohle všechno naštěstí vyměnil doma taťka autoklempíř. Dá se to všechno jednoduše dohledat na service.citroen.com - zjistíš si číslo dílu a vyhledáš třeba na mlparts. Kdybys potřeboval poradit, napiš.

Dneska jsem i po výměně levé poloosy za novou (repasovanou) a stejně to bouchá, ale měnil jsem jí kvůli jinému problému (chroupání při zatáčení). Malinkou vůli mám i v pravém kloubu poloosy, takže dost možné, že bouchá to. Radím nechat důkladne zkontrolovat, pak si nakoupit díly sám (třeba na mlparts.cz) a najít někoho, komu vlastní díly nevadí. Takto to výjde nejlevněji. :)
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 2. zář 2012, 22:03
Bydliště: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Re: tlumiče

Příspěvekod Jose Hruskynho » pon 13. úno 2017, 13:27

Ok, moc děkuju. Příští týden snad budu vědět čím to je a jestli to budou opravdu tlumiče, určitě se kouknu na ty co říkáš. Za tu cenu bych z toho měl snad i radost.
Velký objem a malý výkon = nesmrtelnost ;)
Jose Hruskynho
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 8. úno 2017, 16:36
Bydliště: Kladno
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi 66kW

Re: tlumiče

Příspěvekod Jose Hruskynho » pon 13. bře 2017, 11:15

Tak jsem s tím ještě chvíli počkal. Každopádně dneska jsem byl u mechanika a mám opraveno. Jen auto zvednul, opřel se o stabilizační tyčku a měl jasno :D Ukázalo se, že se hluk od předních kol přenáší s poměrně brutální silou do kufru. Takže mám za 1300 vyměněné obě tyčky i s prací a jsem maximálně spokojenej ;)
Velký objem a malý výkon = nesmrtelnost ;)
Jose Hruskynho
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 8. úno 2017, 16:36
Bydliště: Kladno
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi 66kW

Předchozí

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků