Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod Shingi » úte 10. kvě 2011, 9:04

Zdravím všetkých.
Nedávno sa mi stalo, že auto asi 7 dňí nejazdilo a keď som ho začal používať nefungovali mi brzdy. Tak som sa spojil s Klekim a pátrali sme „što slučílo“. Zistili sme, že sa zavzdušňuje zadok. Nakoľko mi pri repase zadnej nápravy mechanik spomínal, že sa pokúšal sprevádzkovať omedzovač, tak sme usúdili, že tam bude problém keďže inde sme neidentifikovali ani priesak či únik brzdovej kvapaliny. Tak som sa ho rozhodol vyradiť s okruhu. Brzda teraz brzdí na plno a ako nová. Zaberá takmer okamžite ako na pedál položím nohu. Otestoval som to na veľkom parkovisku a aj ABS sa zapájalo podľa mňa v poriadku. A teraz vlastne čo potrebujem. Máte niekto skúsenosť či to môžem nechať vyradené (bez obmedzovač) už na trvalo? Ide o to či sa neako dramaticky nezmenia jazdné vlastnosti alebo dynamika brzdenia. Ďakujem za vaše postrehy. Chcem len vedieť či mám začať šporiť na nový alebo nie. Shingi
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Obmedzovač brzdného účinku

Příspěvekod viteon » úte 10. kvě 2011, 9:22

Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod Globus » čtv 28. črc 2011, 17:10

Zdar, tak se to nějak kupí před tou dovolenou. Problém s brzdama jsem tu už popisoval, nicméně nevyřešil. Tak budu pokračovat v pokusech. Tím dalším by byla výměna všech těsnících prvků v omezovači brzdného účinku. Bohužel nikdo to nemá v prodeji, dokonce ani samotný servis citroen. Pouze celou kostku. Někde jsem tu četl o její opravě výměnou těsnících prvků, jenže kde ji sehnat. Prosím o radu nebo kontakt na nějakého prodejce či jestli by to nemohl někdo poslat. Díky
Uživatelský avatar
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 3. srp 2010, 18:48
Bydliště: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod konqui » pát 29. črc 2011, 8:37

Až bude čas, tak to celé vyrvu a zapojím natvrdo. Jen by mě zajímalo, jestli už to někdo zkoušel přede mnou, případně jaké jsou zkušenosti.
Uživatelský avatar
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 27. kvě 2009, 17:25
Bydliště: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod viteon » pát 29. črc 2011, 8:42

to jsi už sliboval :D
viewtopic.php?f=56&t=9853
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod konqui » pát 29. črc 2011, 18:06

No sliboval....jen času málo.
Uživatelský avatar
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 27. kvě 2009, 17:25
Bydliště: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Obmedzovač brzdného účinku (brzdy, ...)

Příspěvekod vena garážmistr » stř 3. srp 2011, 22:22

Jak psal Viteon výše pokud tam ten omezovač ve fabrice namontovaly tak tam musí být. Osobně jsem vyzkoušel jaké to je jet bez omezovače na berlingu takže předpokládám že xsara se bude chovat podobně,při prudkém brždění mě začal předjíždět zadek na suché silnici. Každé auto které je postavené ma určitou váhu tak ho má (omezovač) funguje tak že dávkuje sílu brzdného účinku zadní nápravy podle jejího zatížení čím víc naložená zadní náprava tím větší tlak to pustí, čím méně naložené tím menší tlak to pustí protože pokud by to pouštělo pořád plný tlak tak by zadní kola při prázdném autě šli okamžitě do smyku.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.


Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků