Problém - el.stahování oken

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod empík » pát 23. črc 2021, 18:58

Tiež ma dohonil problém s mechanizmom dvíhania okna vodiča. Vnuci sa hrali v aute a Xsarke sa to moc neľúbilo. :lol: S vybratím mechanizmu som sa trochu potrápil a ponadával. Po vybratí som zistil, že lanká sú domotané a bol odlomený jeden z dvoch plastov čo držia sklo. Po brúzdaní netom som našiel firmu, ktorá dodáva len opravnú sadu ( lanká, plasty na držanie okna a kolečko na ktoré sa lanká navíjajú). Aj keď na môj typ sadu nemali, riskol som to a objednal sadu na Kupéčko. Mechanizmus som aj s pomocou Youtube poskladal a na počudovanie založiť to išlo ľahšie ako vybrať. Obával som sa len toho či je motorček ovládaný pomocou koncáčikov alebo záťažovým mechanizmom. Našťastie je to ovládané záťažovým mechanizmom a tak sa systém po chvílke sám resetoval a všetko fungovalo ako malo. Mechanizmus je prichytený 5 nitmi plus 1nit klučka. Sada aj s dopravou stála 20 éčiek. Snáď to niekomu pri týchto našich babičkách pomôže. :lol:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod klubal.marian » pon 26. zář 2022, 23:42

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat.
Mám problém se stahováním okénka u řidiče. Zaprví nejde automaticky dojezd. Dolu jede ale musím držet tlačítko, ale nahoru to je zážitek :D když zmáčknu tak občas popojede ale jen o 2-3cm. občas se tak dá dostat až nahoru občas ne. Když nahodou nepopojede tak o ten kousek ho vždy povytáhnu rukou. Vždy cvakne takže motorek sepne. Mám podezření na ovládací tlačitko ale na netu jsem ho nikde nesehnal. To co mi to všude nabízí ma 5pinu jenže ja na tomhle u řidiče mam jen 4piny. Tak by mě zajímalo jestli někdo neví jestli je problém v tlačítku nebo v nějaky řídicí jeednotce.
Díky všem za odpověď
klubal.marian
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26. zář 2022, 23:31
Bydliště: pardubicko
Vůz: Xsara 2.0 Hdi r.v.2001

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod petr_xs » úte 27. zář 2022, 10:22

Po odpojení baterie se má stahování nastavit postupem popsaným v návodu.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod baffy » úte 27. zář 2022, 16:41

Ak si to dobre pamätám ,tak by to mohlo byť : postupným ťukaním dostať okno do zavretej polohy a potom podržať cca 5 sekúnd ovládač okna zopnutý. Tým by sa to malo skalibrovať. A ak si to už náhodou nepamätám ,tak sa pozri do toho návodu ako píše Peter. Návod by si mohol nájsť v sekcii návody postupy a potom už len návody.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod PetrJ_CZ » úte 4. říj 2022, 15:19

empík píše:Tiež ma dohonil problém s mechanizmom dvíhania okna vodiča. Vnuci sa hrali v aute a Xsarke sa to moc neľúbilo. :lol: S vybratím mechanizmu som sa trochu potrápil a ponadával. Po vybratí som zistil, že lanká sú domotané a bol odlomený jeden z dvoch plastov čo držia sklo. Po brúzdaní netom som našiel firmu, ktorá dodáva len opravnú sadu ( lanká, plasty na držanie okna a kolečko na ktoré sa lanká navíjajú). Aj keď na môj typ sadu nemali, riskol som to a objednal sadu na Kupéčko. Mechanizmus som aj s pomocou Youtube poskladal a na počudovanie založiť to išlo ľahšie ako vybrať. Obával som sa len toho či je motorček ovládaný pomocou koncáčikov alebo záťažovým mechanizmom. Našťastie je to ovládané záťažovým mechanizmom a tak sa systém po chvílke sám resetoval a všetko fungovalo ako malo. Mechanizmus je prichytený 5 nitmi plus 1nit klučka. Sada aj s dopravou stála 20 éčiek. Snáď to niekomu pri týchto našich babičkách pomôže. :lol:


Ahoj, kde se dá sehnat ta opravná sada? Stačila by mi lanka s bowdeny a olůvky na koncích, ale nedaří se mi to najít pro Xsaru HB, 5dv.

Přestalo mi chodit okno spolujezdce, tak jsem vymontoval mechanismus stahování. Nic tam nebylo utržené, lanka byla vcelku, ale zamotaná a skřípnutá kolem navíjecího bubínku motorku. Zamotáním se lanka tak pokřivila a jakoby zlámala, že nejdou navinout zpátky. Jinak je všechno OK a přijde mi škoda měnit i vodítka, kterým nic není.
PetrJ_CZ
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 4. říj 2022, 14:43
Bydliště: Slopné
Vůz: Xsara 1,4i, 5dv. HB, 2004

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod empík » úte 4. říj 2022, 18:02

Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod PetrJ_CZ » úte 4. říj 2022, 21:09

@ empík : Díky, zkusím.
PetrJ_CZ
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 4. říj 2022, 14:43
Bydliště: Slopné
Vůz: Xsara 1,4i, 5dv. HB, 2004

Re: Problém - el.stahování oken

Příspěvekod petr_xs » čtv 6. říj 2022, 19:24

V létě jsem instaloval čidlo teploty do jedné Xsary II, tak jsem by donucen dohledat a doměřit zapojení konektoru dveří a konektoru pro zrcátko.
https://uloz.to/file/biWnkbv7z70L/xsara-2003-dvere-png
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Předchozí

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků