centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod mufikus » pon 20. lis 2006, 20:11

mě se tohle dělo taky, centrál se pokusil dvakrát zamknout a pak v?echny zustaly otevřené. Chyba byla v zámku a řidiče. Po výměně v?e O.K. :D
mufikus
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 26. říj 2006, 23:14

Příspěvekod Marek » pon 20. lis 2006, 21:50

To Kaslikov:
DO k centrálu jsem dělal před skoro 3 lety, auto je z roku 99. Zjistil jsem, ?e centrál jde ovládat 1 drátem, který jde ze dveří. Měřil jsem na vý?e zmiňovaném konektoru na sloupku dveří a zjistil jsem, ?e k uzamčení je třeba drát přizemnit a k odemčení přeru?it (jedná se o vedení do dveří řidiče, u spolujezdce by to mělo být stejné). Zamykám tedy spínacím kontaktem relé proti minusu a odemykám rozpínacím kontaktem relé. Dá se k tomu pou?ít jakékoli tovární zařízení, stačí doplnit relé s rozpínacím (přepínacím) kontaktem pro odemykání. Prakticky shodné zapojení jsem viděl v jednom manuálu k DO z Jablotronu, byl u toho komentář, ?e jde o zapojení pro některé vozy Mercedes. Funguje mi to bez problémů, jen impuls musí být dost dlouhý - je tam zřejmě nastavené zpo?dění proti ru?ení a odskokům kontaktů. Alespoň se centrál nenechá odemknout balónkem - rázem.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Příspěvekod Rope » pon 20. lis 2006, 21:58

Ty u? jsi někdy viděl odemknout centrál balónkem?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

balonek

Příspěvekod Kaslikov » stř 22. lis 2006, 0:05

Vem si tenisak urizni ho tretinu a jdi to zkusit na sidliste a budes se divit kolik aut jde takhle odemknout...
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod majesty » pát 28. pro 2012, 0:45

Mal som tento problém na xsare 1,4 break, 2002. Zadné ľavé dvere signalizovali, že sú otvorené aj keď boli zatvorené a z tohto dôvodu centrál nezamkol auto. Vo zväzku káblov vedúcich do zadných ľavých dverí som prestrihol najtenší kábel(modrý), ktorý viedol k snímaču otvorených dverí. Teraz sa nerozsvieti svetlo v kabíne ak sa otvoria zadné ľavé dvere ani nesignalizuje otvorenie dverí na prístrojovke, ale centrál funguje a uzamkne auto. Dočasne sa dá problém vyriešiť prehodením poistky pod volantom do polohy, pri ktorej sa po otočení kľúča v spínacej skrinke do neutrálnej polohy vypnú všetky elektrické obvody (používané pri vystavení auta v salóne, aby nedochádzalo k vybíjaniu autobatérie). Vynulujú sa hodiny, kufor sa dá otvoriť len pri zapnutom zapaľovaní, denné počítadlo nepočíta správne, ale auto sa dá mechanicky(kľúčom uzamknúť).
Naposledy upravil majesty dne pát 28. pro 2012, 10:35, celkově upraveno 1
majesty
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. lis 2012, 13:30
Bydliště: Slovensko, Prešov
Vůz: citroen xsara break 1,4i 2002

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod MP » pát 28. pro 2012, 0:54

majesty píše:Vo zväzku káblov vedúcich do zadných ľavých dverí som prestrihol najtenší kábel(modrý), ktorý viedol k snímaču otvorených dverí.


Panečku , to je oprava :jup:
Když už jsi měl ten svazek "odhalenej" stálo za to zkontolovat jestli nemáš právě některej drát přelomenej . Ale pravda , prestřihnutí je rychlejší než přepájení přerušenýho .
... a až se rozsvítí třeba kontrolka signalizující nějakej problémek s brzdama , tak vyndej žárovku z kontrolky . Auto jezdí , brzdy nejsou k jízdě potřeba :lol:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod majesty » pát 28. pro 2012, 10:33

Vo vodiči to nebolo ten som kontroloval, a vzhľadom na terajšie poveternostné podmienky som nemal čas ani miesto to riešiť inak. Dal som len návod ako sa dá odstrániť problém so zamykaním za cca. 1 minútu. Poznáš rýchlejší spôsob? Sem s ním.
majesty
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. lis 2012, 13:30
Bydliště: Slovensko, Prešov
Vůz: citroen xsara break 1,4i 2002

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod MP » pát 28. pro 2012, 11:28

Máš pravdu , rychleji než za minutu bych problém se zamykáním auta neodstranil , radši bych to opravil za půl hodiny . Ale to je každýho věc , já mám radši když auto 100% funguje .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod majesty » pát 28. pro 2012, 18:26

V príspevku vyššie uvádzaš, že si menil zámok a všeličo iné. Ak to trvalo pol hodinu tak klobúk dole. A tiež to bolo predpokladám zadarmo, čo v mojom prípade bolo. Ako by si to ale riešil ak nemáš momentálne náhradné diely, čas a priestor? Nikomu môj spôsob nevnucujem,ale porovnávať signalizáciu otvorenia dverí so signalizáciou poruchy bŕzd.... Každý si vyberie sám. Pochopil si už konečne môj príspevok? Alebo máš len túžbu reagovať. No offence.
majesty
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. lis 2012, 13:30
Bydliště: Slovensko, Prešov
Vůz: citroen xsara break 1,4i 2002

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod baffy » pát 28. pro 2012, 18:45

Ja budem zrejme tiež trochu offf ,ale ak si odstránil poruchu za minútu tááak si fakt borec. :wink: .A čo sa týka riešenia problémov,povedal by som ,že tvoj postup problém nevyriešil ,ale iba eliminoval, a nie každý je spriaznený myšlienke strihať dráty, toť vše ,zbytok by som poprosil riešiť niekde inde páč sme v technickej časti :chrum:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod Rope » pát 4. led 2013, 22:30

Čas: dnes
auto: xsara moje bejvalka
potíže: při zamknutí dálkou se hned otevře
diagnoza: přerušené vodič/e
zjištění kde: při zamčení řidičových dveří klíčem vše ok , při zamčení od spolujezdce hned odemkne, závada je tudíž na řidičové straně.
postup opravy:
otevřít dveře a opticky posoudit stav průchodky.
Obrázek

poškozený kabel je na obrázku patrný (hnědý)
Obrázek

takže trošku zkrátit a připájet nový vodič
Obrázek


vodič protáhnout průchodkou a připájet na druhou stranu kabelu, který jsem před tím trošku zkrátil
Obrázek

Takže pak vše zkompletovat. Na druhé fotce jsou patrné částečně narušené vodiče od ovládání okna, ty zatím nejsou úplně přelomené a jen prasklá i zolace a ty přišly na řadu později.
Na poslední fotce je vidět dva šroubky 6ky ty se používaji pokud potřebuju nějakou kostru a jsou to originál kostřící body.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod PaulieTD » úte 29. led 2013, 19:49

Tak už něco přes týden mi funguje dálkové ovládání :) za 300,- i s kodem,který dal k autu mi to udělal pán co se specializuje na citroeny :)
Ale k mému problému, když chci auto zamknout,tak zamkne a hned odemkne,když dveře manualně zamačku já,tak auto odemyká a zamyká ale řidičovy dveře jsou pořád zavřené :(
Podle mě je na vině toto : Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
Nějak jsem to dřív nezkoumal, uplně se mi udělalo zle, jak je to zprasený... dá se to někde pod palubkou "rozpojit" a nahradit novými kabely? Nebo naférovku ucvaknout a naletovat pojednou kablíku nové?
Kde tohle seženu a za kolik cca? Nebo je na vině něco uplně jiného?
Díky za každou radu
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 147
Registrován: sob 7. črc 2012, 8:32
Bydliště: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod Cvrček » úte 29. led 2013, 20:02

Nu,máš to provozně špinavý. To k té vnější straně konektoru. Pořádně neseděla asi krytka. Vyčístit,kontakty očistit nějakým tím sprejem a prohlédnout a opravit,či vymněnit drátky. POkud by jsi chtěl kupoval nový svazek,tak se nedoplatíš.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod PaulieTD » úte 29. led 2013, 20:10

No já měl namysli vzít to z nějakýho vraku... ale myslím, že to asi bude záležet na konkrétní výbavě auta,aby to fungovalo,že?Díky těhmhle kabelům co všechno funguje, centrál,dálkový centrál a stahování oken? Nebo něco více ?
Dá se to někde pod palubkou rozpojit nebo je to svazek dlouhej 5 metrů? Já jsem tam koukal a nějak jsem to nenašel...

Jinak zítra to zkusím vyčistit a dám vědět jak to dopadlo, ale narovinu říkám, že si netroufnu nějaký kabely opravovat :D

Pardon baffy,mohu poprosit o přesunutí do přísl. sekce ? Díky
Naposledy upravil PaulieTD dne úte 29. led 2013, 20:20, celkově upraveno 2
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 147
Registrován: sob 7. črc 2012, 8:32
Bydliště: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod MP » úte 29. led 2013, 21:26

PaulieTD píše: Nebo je na vině něco uplně jiného?
Díky za každou radu


S největší pravděpodobností bude na vině přerušenej vodič . Takže Tě nemine to co valnou většinu z nás - vyměnit , ucvakat , nastavit , přeletovat ... nebo jak je libo . Někde jsem tady nedávno viděl fotku od baffyho kde byl popis konektorů , kterej k čemu je ( zámek , okna , zrcátka , repro ) . Nejlíp udělat vše a pořádně , protože vyměníš jeden a za měsíc se ti může stát že otevřeš okno a zpátky už nepojede , protože bude zase jinej drát přerušenej ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron