centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod PaulieTD » úte 29. led 2013, 21:47

MP: Jo jo , asi to tak nejspíš dopadne :) Jen pro upřesnění, budu to muset vzít z auta, které mělo stejnou výbavu,že?
Zkusím se podívat po té fotce :)
Díky :)
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 147
Registrován: sob 7. črc 2012, 8:32
Bydliště: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod MP » úte 29. led 2013, 21:58

Já nemyslel aby jsi to bral z jinýho auta . Já měl na mysli že ty piny vytaháš , ucvakneš třeba 15 cm z toho svazku , nastavíš novým , měkkým káblíkem , naletuješ pin , zasuneš do patice . Prostě nahradit ty ztvrdlý káblíky novýma měkkýma . Aby v místě kde jsou už prasklý , nebo kde v nejbližší době prasknou , tedy v místě kde se to ohýbá - v tom husím krku mezi kastlí a dveřima - jsi to měl vyměněný . Pokud tam budeš dávat celej svazek z jiný Xsary , tak budou ta izolace už taky mít něco za sebou , bude ztvrdlá , popraskaná a za chvíli to budeš řešit zase . Takhle to máš nejlevnější , nejrychlejší a asi na věčnost ....

Tady je ta fotka od baffyho :
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=57&t=12112
jeho příspěvek z 24.1.2013 v 18:11 hod.

a odkaz na baffyho foto : http://jpeg.cz/obrazek/xlL
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod PaulieTD » úte 29. led 2013, 22:25

MP: Díky moc , mám aspon v sobotu co dělat :)
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 147
Registrován: sob 7. črc 2012, 8:32
Bydliště: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod jar » čtv 28. bře 2013, 13:40

Ještě jedno by to mohlo být. Už jsem to někde zmiňoval, něco podobného jsem měl také, ale odemykalo se mi to jenom někdy. Na diagnostice nic nevyjelo a tak jsem s tím žil asi po dobu dvou let. Po postupném rozdělání , promazání a kontroly všech zámků, jsem došel na zadní vrata. Mají takové gumové dorazy a ty se dají štelovat. Jen malinko jsem je zašrouboval do kastle, zavřel dveře a ejhle, vše fungovalo jak mělo. Je to už asi přes rok a paráda. Nečekám, že to bude zrovna tvoje chyba, ale možná to někomu pomůže. Pamatuju si, že jsem to řešil i na xantii a bylo tam něco obdobného. Prostě byl ten zámek moc napnutý a tak se to za nějakou dobu samo odemklo - vyskočilo. Přeju hodně štěstí v hledání problému a jeho zdárnému vyřešení.
Xsara Picasso 1,6HDi 80kW 2005
Bejvalka Xantia break 1,9TD 1996
Uživatelský avatar
jar
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 23. úno 2008, 17:33
Bydliště: Praha 14
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80kW bez Fapu 2005 modrá

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod Seldi » úte 16. dub 2013, 18:11

Zdravím.Začal mi zlobit centrál,občas se neodemknou dvěře u šoféra nebo u spolujezce a semtam se někdy nezamknou, ale to vždycky stačí otevřít a zavřít a už se zamknou.Nevítě čim to může být? že by zlomený kabely v průchodkách nebo nějaký čidla u zámku? :?:
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod viteon » úte 16. dub 2013, 18:15

zkus to, myslím, že máš velkou šanci
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod Seldi » úte 16. dub 2013, 18:20

Tu průchodku jak sem dal MP, tak ta je stejná i u picassa?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Nejde zamknout

Příspěvekod broukalmich » pon 18. kvě 2015, 10:11

Prosím o radu....
Xsara nejde zamknout po každem pokusu o zamčení se sama odemkne jako kdiž necháte otevřené dveře..... Příde mi že auto neví o dveřích u řidiče nirmálně se ukáže na dyspleji jáké jsou otevřené ale u nich se nic nestane......
Dík....
broukalmich
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 18. kvě 2015, 10:00
Bydliště: Soběslav
Vůz: Xsara 1,6 80Kw 3/2003

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod baffy » pon 18. kvě 2015, 15:19

Tak ako píšeš ,myslím si že bude problém v dverovom konektore respektíve prelomený drát v tom husom krku.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Xsara Picasso nejde zamknout

Příspěvekod ondraaa » sob 1. říj 2016, 23:58

Ahoj, zaclo mi zlobit zamykani na Xsare Picasso 2001. Kdyz chci zamknout, otocim klickem v zamku, zamky cvaknou jako ze se zamykaji a hned potom se zase cele auto odemkne. To same to dela i pri zamknuti pres spinac na pristrojovce. Po case to vzdycky zacne fungovat normalne, ale pak se zase chyba vrati. Pocitam, ze na vine bude nektery ze zamku nebo mozna vedeni do dveri, ale nevim jak odhalit ten vadny. Co jsem zatim vypozoroval, tak vsechny dvere spusti pipnuti a zpravu na palubce, ze jsou otevrene, takze takhle na to neprijdu. Jinak obcas se stane (kdyz zamykani zrovna funguje), ze odemknu zamkem u spolujezdce, auto se odemkne, ale ridicovy dvere zvenku neotevru, musim vzit zevnitr za klicku a pak uz to jde. Mohlo by to mit spojitost. Prosim o tipy, cim zacit pri hledani zavady. Kde se napriklad objevuji studenaky, lamou vodice casto a tak podobne. Vychazim ze znalosti zamku u koncernu a tady to snad bude aspon trochu podobny :-) Je pripadne mozne funkci jednotlivych zamku overit pres diagnostiku? Nerad bych metodou pokus/omyl rozebiral vsech 5 dveri. Pri mem stesti bych na zavadu narazil v tech poslednich :D Predem diky za rady, musim to urgentne vyresit, at muzu auto zamykat :-))

Odesláno z mého Lenovo Z90a40 pomocí Tapatalk
ondraaa
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. čer 2015, 23:42
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso 1.8

Re: Xsara Picasso nejde zamknout

Příspěvekod empík » ned 2. říj 2016, 6:15

Lexiou sa dajú overiť-otestovať jednotlivé zámky. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Xsara Picasso nejde zamknout

Příspěvekod betom » ned 2. říj 2016, 6:50

Nejdřív zkontroluj vodiče v průchodkách karoserie - dveře. Je to jednoduché a nemusíš nic demontovat. 8)
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Xsara Picasso nejde zamknout

Příspěvekod vavrisák » ned 2. říj 2016, 18:23

Kamo skoro sis odpovedel sam urcite zacni pruchodkou u ridice☺
CITROEN FOREVER
autodíly ELIT pro členy fóra se vždycky nějaká slevička najde
Uživatelský avatar
vavrisák
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 204
Registrován: úte 1. bře 2011, 19:57
Bydliště: ceska lipa
Vůz: xsara picasso,benzin,1,6 70kw 2003,black devil

Příspěvekod ondraaa » čtv 6. říj 2016, 12:14

Moc diky, mrknu na to :)

Odesláno z mého Lenovo Z90a40 pomocí Tapatalk
ondraaa
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10. čer 2015, 23:42
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso 1.8

Re: centrální zamykání po zamknutí ihned odemkne

Příspěvekod lubotu » ned 8. led 2017, 14:14

Ahojte pani,
mam tento isty problem s uzamikanim mojej Xsary 2004 . Uz som to dal raz aj opravovat, vtedy bol problem na vodicovej strane priechodka medzi dverami a karoseriou ako pisete, tak tam to je uz preletovane. Niekto tu popisoval, ze mam skusit zamknut manualne klucom z vonku a zistim tak, ktore su to dvere a konkretne zalomenie tych kablov. Podla popisu mi to vychadzalo na spolujazdcove dvere, ale ako som zlozil priechodku, tak kable su tam ok, piny konektora som trosku precistil ale nic to nepomohlo. (Pan popisoval ten postup s tym klucom, ze ak sa snazite zamknut dvere klucom z von, a pri zamkynani reaguju vsetky zamkny, tak tie dvere su OK, ale ak na zamknutie klucom reaguju iba dvere ktore prave zamkynam, tak je to kablom.... ja mam ale tie kable v prechodke dobre).
Prisiel som na sposob ako to ide zamknut a teraz by som chcel poradit, co si myslite, ze by to mohlo byt. Popisem vam v bodoch postup ako sa mi to da zamknut.
predpokladam, ze chyba je v spolujazdcovych dverach.

1. dialkovym skusam zamknut a po 5tich neuspesnych pokusoch cvaknutiach zamkov sa spusti nieco ako "economy mode" a asi 30 sekund mi zamkynanie dialkoveho nefunguje.
2. Kedze mam pravdepodobne pokazene dvere spolujazdcove, vojdem cez soferove dvere a POCAS "economy mode", KED NEFUNGUJE DIALKOVE, manualne zamknem spolujazdcove dvere z vnutra cez ten vnutorny zamok.
3. Po tych cca 30 sekundach vsetky zamkny tak cuknu, ako by sa zasa deaktivoval "economy mode" a auto opat reaguje za dialkove.
4. Zamok zostava z vnutra ako keby v polohe zamknutej, vyjdem z auta a skusim zamknut auto dialkovym. Teraz sa vsetky zamkny pokusia auto zamknut ale znova sa vsetko otvori !( vyzera to tak ze aj zamok spolujazdcovych dveri )! . TERAZ znova dialkovym skusim zamknut druhy krat a uz sa auto zamkne.

Funguje mi to takto, skusal som aj ine kombinacie, napriklad zamok takto manualne zamkynat na zadnych dverach, alebo soferovych dverach, ale ide to iba na tych spoluajdcovych.

TAK A TERAZ KTO MI VIE POVEDAT, CO DO PEKLA TO JE !
lubotu
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. bře 2015, 23:02
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 2,0 HDI, 2004

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků