2 prohozené kontrolky na přístrojovce

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

2 prohozené kontrolky na přístrojovce

Příspěvekod supr.tomo » pát 28. říj 2016, 17:37

Ahoj, mam problém, který tu asi nikdo zatím neřešil a já i strejda elektrikář se tomu divíme.
Mám prohozené kontrolky oleje a ruční brzdy. To znamená, že když otočím klíčkem na "žhavení", tak místo oleje svítí ruční
brzda, po nastartování to zhasne. Naopak při zatáhnutí ruční brzdy se rozsvítí kontrolka oleje.
Dokáže mi někdo říct, kde hledat závadu? :)

Stalo se mi to teď při řešení palivového čerpadla. Auto chcíplo za jízdy > odtah k servisu. Již před pár lety jsme řešili problém
s elektrikou k čerpadlu, tak jsem myslel, že to má souvislost. Měl jsem tam připravený kabílek 12V, abych zapojil čerpadlo napřímo
+ kabel na kostru. Neměl jsem měřák a nenapadlo mě nic lepšího, než 12V a kostru spojit, při startu se kabel pálil.
Po proměření v servisu byla KO pumpa a kabeláž k němu nedávala 12V. Nechal jsem vyměnit jen pumpu a řekl, že si elektriku dořeším sám
a at mi zapojí 12V napřímo přes připravený drátek. Tak jsem odjel a dneska jsme přišli na to, že byla jen špatná pojistka k čerpadlu, takže elektrika už jde.
Ale od tý doby, co jsem odjel ze servisu, jsou prohozené ty kontrolky. :(
supr.tomo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 2. zář 2012, 22:03
Bydliště: Mělník, Praha 4
Vůz: Citroen Xsara combi 2.0 HDi, r.v.2000

Re: 2 prohozené kontrolky na přístrojovce

Příspěvekod baffy » pát 28. říj 2016, 19:14

Je celkom možné že sa ti nepotili iba tie dva drátiky ,ale aj niečo navyše :D
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: 2 prohozené kontrolky na přístrojovce

Příspěvekod Petr V » čtv 9. úno 2017, 21:14

zdravím
Mám ten stejný problem s temito kontrolkami. Vyresil jsi tvuj problem? Cim to bylo? Predem diky za odpoved?
Petr V
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 9. úno 2017, 21:08
Bydliště: Nove Mesto na Morave
Vůz: Xsara I 2.0 HDi 66kw

Re: 2 prohozené kontrolky na přístrojovce

Příspěvekod Rope » čtv 16. úno 2017, 21:35

Tak to bylo asi něco špatného v roce 2000, měl jsem to u moji xsary 1,8 r.v.2000 a vím ještě o jednom případu. Nikdy jsem to neřešil, jeden borec z citroenu mi řekl že to je následkem stáčení tachometru a já se v tom nechtěl pitvat.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků