otevírání kufru

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

otevírání kufru

Příspěvekod anek » úte 27. bře 2007, 8:34

Přestalo mi najednou fungovat otevírání kufru zvenku. DO kufr otevře. Funkci blokování otevření kufru mám "od volantu" nastavenou správně. Zkusil jsem "propípnout" spínač, který dveře otevírá - nic mu není. Kam vedou ty dva drátky od spínače pro otevření? Tipuju, ľe někam dopředu, ale nevím kam :( Chtěl bych ověřit, jestli je vpořádku vedení a konektory.
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Příspěvekod msouk » stř 28. bře 2007, 15:37

dal bych ruku do ohne, ze prestoze jsi spinac promeril, bude to prave v nem. zkus ho rozebrat a prostriknout kontaktolem. taky muze zustavat viset jakoby zamacklej, neodskoci zpatky.
snad to pomuze :)
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 21. úno 2006, 12:17

Příspěvekod anek » pon 2. dub 2007, 14:37

Spínač jsem rozebral co to ąlo, vąechno je proąplíchaný wdčkem a pořád nic. Zkusil jsem na konektoru sepnout přímo bez spínače a taky se to nechytlo.
Kam ty dráty od spínače vedou :?:
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Příspěvekod petr.k » pát 6. dub 2007, 12:43

Mám asi stejnej problém. Včera jsem oavřel DO, ale kufr neąel otevřít. Myslel jsem, ľe jsem to jenom nějak zablblo a otevřel znovu. Kufr furt nic. Otevřít to můľu jenom tím speciálním "kufrovým" na DO. Zkusím to dnes odpolko nějak poątelovat a dám ti vědět jak jsem na tom. Napią jaks to vyřeąil.
petr.k
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 17. úno 2007, 8:10

otevírání kufru

Příspěvekod VLASY » pát 6. dub 2007, 20:40

Měl jsem stejný problém a byly to přelámané drátky v ohybu mezi zadními dveřmi a karoserii. Vyměnil jsem je (nahradil novými) aľ ke konektoru v PZ části karoserie a zatím funguje ok. Výměna celého svazku je zde někde popsána. Zdravím. VS
VLASY
 

Příspěvekod Dave » úte 19. čer 2007, 21:28

Já to měl jěątě v záruce a měnili mi celý zámek
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Uživatelský avatar
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 249
Registrován: sob 16. zář 2006, 11:09
Bydliště: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Příspěvekod anek » úte 26. čer 2007, 10:37

Lehký souhrn pro přehlednost:

10.4.07
Jeątě jsem to nevyřeąil. Dráteničit se mi to moc nechce. Zatím spolíhám na DO a zkouąím se dopátrat, kam ľe ty dráty vedou. Aľ budu vědět kam jsou vyvedený, zvolím daląí postup. Přemýąlím totiľ nad tím, ľe bych dráty vyvedl na nějakej knoflík na přístrojovku a stávající vedení nechal tak jak je. Zvenku otevřu kufr pomocí DO bez psychozábran a vevnitř by mi to tlačítko beztak vyhovovalo víc. Nynějąí nepříjemnost je, ľe musím vypnout motor, kdyľ chcu otevřít kufr. Funkční tlačítko na kufru v zásadě nepotřebuju. Jen se zatím děsím představy, ľe selľe DO :?

19.6.07
Tak zatím jsem doąel k tomu, ľe dráty od spínače na kufru vedou někde do konektorů pod odkládací přihrádkou u spolujezdce... Pátrám dál a opatrně, nerad bych cvaknul něco co nemám ;-)

25.6.07
Včera jsem odhalil přesně to co potřebuju. Signální drát k otevření kufru je jeden z těch co jsou v jednom z konektorů (u mě zelenej) pod přihrádkou spolujezdce. Stačí s ním »uknout o kostru a je to. Zásadní chyba byla v tom, ľe jsem hledal modrej drát. On je modrej pouze do míst pod pravým zadním oknem. Tam je konektor a od něho dál mám drát oranľovej.
Zkusil jsem sehnat nějakej origo spínač do těch záslepek u volantu a za ty prachy (600,- a víc) udělám vlastní řeąení a zbývajících 550Kč proľeru a prochlastám.
Jak to budu předělávat vyfotím podstatný.
Drát má dle předpokladu přeruąenej někde mezi spínačem na zadních dveřích a konektorem v zadní části. Proměřil jsem to.
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Příspěvekod anek » čtv 28. čer 2007, 7:50

Tak uľ to mám 8)
Koupil jsem malej spínač v elektru - zabudoval ho do záslepky. Signální drát jsem napojil v drátech pod přihrádkou u spolujezdce (viz. foto1, čtvrtý drát zprava, s červenou izolačkou, fotil jsem před napojením). Drát jsem protáhl +- souběľně se svazkem drátů, který jdou za rádiem, přichytil pak izolačkou na vhodných místech k ostatním drátům, aby se to nepletlo do tyče od řízení. Kostra není daleko, vhodné místo je u pojistek (viz. foto2). A je hotovo (foto3). Jsem přesvědčený, ľe by to ąlo napojit i přímo k některému z konektorů na řídící jednotce, ale při proměřování mi dávalo odezvu víc drátů, tak jsem vneměl odvahu :oops:
Přílohy
foto1.jpg
foto1.jpg (12.85 KiB) Zobrazeno 13765 krát
foto2.jpg
foto2.jpg (7.66 KiB) Zobrazeno 13764 krát
foto3.jpg
foto3.jpg (6.09 KiB) Zobrazeno 13764 krát
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Sqělý nápad

Příspěvekod JBD » pon 21. dub 2008, 14:31

se stejným problémem ale asi budu měnit- resp. opravovat přeruąený vodič... :c)
JBD
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21. dub 2008, 13:06

Re: otevírání kufru

Příspěvekod Hofik » sob 11. říj 2008, 13:09

ahojte, mam taky problem s otvaranim kufra, uz som vyskusal vsetky navody co som nasiel, no vsetko neuspesne. rozobral som tlacitko, vycistil kontakty, odskusal vedenie a vsetko je ok, no stale to nefunguje. neviete nahodou niekto, ci sa to da aj nejako "konfiguracne" odstavit, nejak odstavit to tlacitko cez riadiacu jednotku, aby nefungovalo?? lebo uz som z toho zufaly :(
Citroen Xsara Break, 2.0 HDi, 2003 Exclusive

Ked nejde Xsara, tak si proste vezmem Passata...
Uživatelský avatar
Hofik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 10. říj 2008, 14:21
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara Break, 2.0 HDi, 2003 Exclusive

Re: otevírání kufru

Příspěvekod Hofik » ned 12. říj 2008, 12:59

tak a uz som na to dosiel :D :D
vycital som to z jedneho prispevku a ono to funguje tak, ze pootocite kluc v zapalovani do prvej polohy a asi na dve sekundy stlacite tlacitko otvarania kufra na dialkovom ovladani, potom vam auto dvakrat zatruby a hla uz to ide. :wink: :wink: :wink:
ale aspon som sa blizsie zoznamil s mojim autickom, ked som ho skoro cele uz porozoberal, ale hlavne ze to ide :P
Citroen Xsara Break, 2.0 HDi, 2003 Exclusive

Ked nejde Xsara, tak si proste vezmem Passata...
Uživatelský avatar
Hofik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 10. říj 2008, 14:21
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara Break, 2.0 HDi, 2003 Exclusive

Re: otevírání kufru

Příspěvekod Vlk1969 » čtv 30. říj 2008, 19:32

Mám dotaz mě do na kufr u xsary nefakčí je to normální nebo ne?
musím jej otevírat a zavírat klíčem :-(
Uživatelský avatar
Vlk1969
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 30. říj 2008, 11:02
Bydliště: jablonecn/nisou
Vůz: citroen xsara1.8/benzín---citroen BX1.6// benzín

Re: otevírání kufru

Příspěvekod rosta » čtv 30. říj 2008, 20:30

viewtopic.php?f=7&t=878&start=30&st=0&sk=t&sd=a
zamykání kufru

http://xsara.cz//index.php?option=com_c ... &Itemid=49
Oprava elektriky 5-tych dveri

Doufám,že ti to pomuže :wink:
rosta
 

Re: otevírání kufru

Příspěvekod anek » sob 28. dub 2012, 19:53

Rok se s rokem sešel a stala se mi jedna taková věc. Zlomil se drát k motorku centrálu u kufru. Kufr teda nešel otevřít. Nevím, jestli se to tu někde řešilo, ale protože jsem byl mimo internet, zapátral jsem v telefonu a chtěl bych moc poděkovat Silverghostovi a Ropemu za konzultaci.
Řešení je takové, že po té, co vypakujete kufr a dostanete se přes kufr k zámku, je tam uprostřed v té části co je součástí dveří po levé straně dírka asi 5mm. Tam jsem vrazil křížovej šroubovák. Pak se s tím pohne do strany. Akorát nevím na kterou :-D Cvakne to a je otevřeno :-)

Ještě jednou moc díky za pomoc během víkendu výše zmiňovaným :-)
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Re: otevírání kufru

Příspěvekod betom » ned 29. dub 2012, 19:37

U mé Xsary Picasso 1,6 HDi, r.v.2005 také někdy zlobí otevírání kufru. Zjistil jsem, že stačí pěstí uhodit do zadního vika pod registrační značku v prostoru umístění zámku a kufr se potom dá otevřít. Jedná se o tak zvaný ruský způsob opravy "Když se to nespraví malou ranou, použij větší sílu." :P
Asi se to už někdo snažil opravit, protože je na čalounění víka kufru několik ulámaných plastových příchytek.
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků