Svitící kontrolka airbagu

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Mates410e » ned 16. led 2011, 7:19

Na mem picassu se oběvil stejny problem neustrale blika kontrolka airbagu,ale pod sedadlama žadne konektory nejsou poradi mi někdo jak nato? (baterku jsem zkusil odpojit ale je to stejne).
Mates410e
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 14. črc 2007, 12:02
Bydliště: Dětmarovice okr.Karvina
Vůz: Picasso 18. 16v rv.2000

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Cvrček » ned 16. led 2011, 10:45

Tak to může být ta horší varianta. Odešel kroužek pod volantem.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Rope » ned 16. led 2011, 11:06

Jsi si jistý že pod sedadlem nejsou? Máš boční bagy?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Mates410e » ned 16. led 2011, 11:41

Jo bočni airbagy mam kde přesne pod sedadlem mate na mysli? a o jakem kroužku pod volantem je řeč?
Mates410e
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 14. črc 2007, 12:02
Bydliště: Dětmarovice okr.Karvina
Vůz: Picasso 18. 16v rv.2000

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Rope » ned 16. led 2011, 11:58

Když jsou v sedadle bagy, tak k nim musí vést kabely. Takže pokud se sedadlo řidiče sklápí dopředu, tak logicky to být vzadu nemůže. Je nutno ohnout hřbet a mělo by to být u řidiče vepředu a u spolujezdce někde kde to nevadí pohybu šuplíčku pod sedadlem. Kroužek pod volantem je takové zařízení aby se dalo volantem točit a kabely se nezamotaly. zkus napřed najít ty dráty, rozpijit , možná proszříknout a spojit , když nepomůže. tak diagnostikou zjistit o který bag se jedná.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Mates410e » ned 16. led 2011, 12:33

Ok dik za rady odp.se nato vrhnu

EDIT:
Takže asi tak konektory pod sedadlem jsem našel rospojil spojil žadna oxidace nebo neco takoveho vypadaji jak nove ale kontrolka blika vesele dal.To mně ta diagnostika asi nemine co?
Mates410e
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob 14. črc 2007, 12:02
Bydliště: Dětmarovice okr.Karvina
Vůz: Picasso 18. 16v rv.2000

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod lukas81 » sob 18. čer 2011, 18:52

Ahoj všicni tak mě začala blikat kontrolka airbagu a to po bouchnutí dveřma.Už se to stalo podruhé tak jsem odpojil baterku a přestalo to ale ted podruhy jsem to udělal a bliká dál.Neví někdo co s tím?Kde co mám hledat.Bliká kontrolka s nápisem airbag.
Xsara I 12/1998 tmavě modrá metalíza.Ted už Berlingo.
lukas81
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 7. lis 2009, 18:30
Bydliště: Boskovice
Vůz: citroen Berlingo 2.0 hdi 2003

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Seldi » pát 15. črc 2011, 20:50

Potřeboval bych poradit kupoval sem bouraný picasso a mněnili se i airbagy protože původní vylítli a svítí mi kontrolka airbag a airbag spolujezdce tak se chci zeptat jestli se musí přepsat na počítači číslo airbagu nebo něco takovýho nebo jestli to můžou bejt ty konektory jak tu píšete.díky
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Cvrček » pát 15. črc 2011, 20:53

Pokud byly pytle venku,tak je potřeba znovu nahrát řídící jednotku airbagů.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Seldi » pát 15. črc 2011, 20:55

aha díky
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 1. črc 2011, 17:38
Bydliště: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod pavouku » čtv 21. črc 2011, 10:35

Nastal mi poslední době ten samej problém. Někdy to svítí a někdy ne. Když nažhavím a začnu startovat tak jakoby se nachvilku odpojí elektro a pak se to pochvilce rozsvítí, najednou se mi resetuje displej jenom se přehodí hodiny z 24h na 12h, datum zůstane. Někdy nastartuji bez problému ale nic se jakoby neodpojí a pak se kontrolky airbagu nerozsvítí a je vše OK. Jednou se mi stalo že v motoru u Pikasa je napojení přes kterré jsem jednou nabíjel baterku, která je pod sedačkou řidiče a ty konektory v motoru mi vyjížděli ven, protože jedna strana je ulomená co drží ty kabely. Tak jsem to uchytil pořádně páskami a zatím byl klid. Ale ty airbagy se jednou rozsvítí a pak zase ne. Možná jak se klepe motor tak tam ty konektory v motoru skáčou a nachvilku se všechno odpojí a reagují airbagy, nevím. Zkusím promazat ty konektory a uvidím. Je normální že se při startování jak jsem popsal vypne elektro? Je to jenom zlomek sekundy. Jinak mám Citoren xsara pikaso 2,0HDI.
pavouku
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. led 2011, 10:17
Bydliště: Domažlicko
Vůz: Citroën Xsara Picasso 2.0 HDI

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod vena garážmistr » pát 22. črc 2011, 9:55

to pavouku: nejsem sice elektricky nadanej ani vzdělanej ale u Tebe bych si troufnul na 100% tvrdit že největší podíl na tom problému jsou právě ty konektory motoru. Nejeden pikasář to už musel řešit. Jeto připojovací bod pro pomocnou baterii nebo kabely při startu pomocí kabelů. TAkže pro Tebe první co je třeba udělat tak rozmotat pásky kterýma jsi to zasichroval provizorně a nějakým způsobem to opravit aby ty kontakty drželi na místě a hlavně je vyčistit aby tam nebyla nikde ani stopa oxidace atd. Případně kontaktuj uživ. Milajda22 ten to řešil sice má 1,8 benzin ale v tomhle jsou auta dost podobná a navíc on je elektricky nadanej sice na silnější proudy ale je.
Další věc na kterou jsi se ptal tak ano při startu BSI odpojuje "nepotřebné" elektrospotřebiče ke startu aby se baterie tolik nenamáhala snad jsem to vysvětli dost polopaticky zkušenější elektrikáři mě určitě pokud bude třeba opravý.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod milajda22 » sob 23. črc 2011, 7:22

To pavouk: to že se ti mění (smaže čas) to opravdu vypadá na nějaký kontakt, mě to dělalo to samé, stím rozdílem že se mi potom ještě odemklo samo od sebe auto, já jsem to měl v tom kontaktu na nabíjení, vše vypadalo OK ale když jsem za to trošičku více vzal, bylo to volné, tak jsem to vyšrouboval, pořádně vyčistil promazal a od té doby mám klid, ještě při té příležitosti jsem prošel i ukostření které jsem taky vyčistil a promazal.
To vena garážmist: na elektriku tu jsou jiní experti viz ROPE já se elektriky jen nebojím a nějakých 230 do prstíku mi už ani nepřijde :-D Odpojení všech el. spotřebičů je opravdu proto aby se všechna energie využila na startér. Jinak budu potřebovat asi zase tu diagnostiku, tak se budeme muset domluvit, včera jsem čistil konektor od lambdy a od té doby mi svítí komtrolka diagnostiky :-(
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Rope » ned 24. črc 2011, 20:03

Ve středu dotáhli peugeot 307, majitel nešťastný, že prý je v koncích, baterka zanovní, reklamace neuznaná, auto občas nejde nastartovat a přes kabely v pohodě. Totalně zaoxidované kontakty na baterce, zejména minusový. Altik valil 14,4, ale na polech baterie (přímo na polech ne na kontaktech) bylo jen cca 12,5. Vyčistit, namazat vhodnou vazelinkou a bude snad klid. Kluci tady píšou že je dobré pročistit všechny spoje a mají pravdu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Svitící kontrolka airbagu

Příspěvekod Tlapa » ned 24. črc 2011, 22:20

Odpojení všech el. spotřebičů je opravdu proto aby se všechna energie využila na startér. Jinak budu potřebovat asi zase tu diagnostiku, tak se budeme muset domluvit, včera jsem čistil konektor od lambdy a od té doby mi svítí komtrolka diagnostiky :-([/quote]

Mohl bych vědět co všechno BSI odpojuje? Třeba jsem si všiml že např. světla nezhasnou, jako u jiných aut...
Díky
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků