Otáčkoměr

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Otáčkoměr

Příspěvekod Kvído » pát 22. čer 2007, 8:01

No po dlouhé době mám problém s kterým si poněkud nevím rady.
Začal jsem sledovat divné chování ručičky otáčkoměru.
Při volnoběhu poskakuje jak střelená,není schopná se udrľet na jednom místě,motor běľí perfektně ľádný problém.
Při jízdě uľ to tak hrozné není,ale taky je znát neklid ručičky.
Nevím kde začít. Neví někdo aspoň které je to čidlo ? nebo můľe být problém v palubovce ?
Jediné co jsem teď skusil, bylo vytáhnout pojistku,ale to nebylo ono.
Tipoval bych to na snímač otáček,ale nevím.
Setkal se stím uľ někdo ?
Kvído
 

Příspěvekod CHiP » pát 22. čer 2007, 8:03

Kvido: Já myslím, ľe to bude někde jenom ąpatný kontakt :) Občas mi to dělá taky, přesně jak píąeą, na volnoběhu ručička poskakuje jak střelená, rozjedu se, auto drncne a je klid. Mě se to stane tak jednou za měsíc, ale spíą jeątě míň, tak to ani neřeąím.
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod bleriot11 » pát 22. čer 2007, 18:35

Podobný problém měl kámoą na ASTřE.Bylo to přímo v tachometru,přímo na tom propájeném spoji jak drľí budík na ploąáku.Moľná to má xsara podobný.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Příspěvekod spy » pát 22. čer 2007, 21:57

Mám něco podobného, akorát to ručka dělá tak zhruba v okolo 3000 otáček. Párkrát se mi stalo ľe sem jel, pořád stejně a ručka se ąmrdlala milimetr sem, milimetr tam. Udělalo to vľdycky jenom chvilku a pak to třebas na měsíc přestalo, tak sem to neřeąil. Před týdnem se mi to stalo ale i na rychloměru, jedu 100 a to samé - ručička chvilku poskakovala kousek sem, kousek tam.

Na jízdě ale ľádné cukání znát není, motor jede v pohodě. Tak nevim. Asi to začnu řeąit aľ se to úplně po....

P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod CHiP » sob 23. čer 2007, 10:04

spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Sbohem vąem » sob 23. čer 2007, 10:08

Chipe,jedno uľ vím určitě,po tobě bych si Xsaru nekoupil ikdyby byla za jednu korunu :lol:
Sbohem vąem
 

Příspěvekod CHiP » sob 23. čer 2007, 10:11

Kvido: :shock: To je jenom to horąí dílenské zpracování, jak psali ve světě motorů :lol: :lol:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod spy » sob 23. čer 2007, 12:48

CHiP píše:spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:

Jdu hledat díru :D I kdyľ na českých silnicích.... :roll:
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod drystone » sob 23. čer 2007, 13:17

Mě tohle dělá tachometr... Jen při vysokých rychlostech je v klidu. Zkouąel jsem projít ledacos, palubní desku i snímač. Ale nic jsem neměnil - kde bych to taky vzal...
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázek
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod CHiP » sob 23. čer 2007, 19:38

spy píše:
CHiP píše:spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:

Jdu hledat díru :D I kdyľ na českých silnicích.... :roll:

Hledat? :shock: Já se jim vyhýbám a stejně je to kaľdou chvíli "práááásk" a jdu se podívat jestli neupadly kola :D
Ty v kaluľích jsou nejzákeřnějąí, včera jsem jednu napálil v Olomouci :roll:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Palubovka

Příspěvekod Gambrinus-standa » ned 24. čer 2007, 22:39

No já nevím, Kvído v čem můľe bejt chyba, ale jsou to asi tři měsíce, kdy jsem to tu řeąil na foru, ... měl jsem zkrat v palubovce a objevoval se náhodně, aľ jsem musel jet 30 km na laně.
Nevzpomenu si přesně jak se to jmenuje, .. ale zkrat byl na nějakém spoji u čidla otáček, nějaká cívka, váleček zalitej voskem, čidlo tachometru. vyměnilo se to a zatím nejsou problémy, ... i kdyľ občas člověk trne aby po otočení klíčkem vąe fungovalo tak jak má.
XSARA; 1.8i; rv.1998
Uživatelský avatar
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 5. bře 2007, 13:11
Bydliště: Plzeň

Re: Otáčkoměr

Příspěvekod bajo008 » pon 25. čer 2007, 16:32

Ja mam tiez problem s otackomerom iba ze mi nejde ale diagnostyka mi nevihodila nic o otackomeri. V citroene mi povedali ze mi mohol odist cip v pristrojovke. Tak idem skusit novu.
Uživatelský avatar
bajo008
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 18. kvě 2007, 20:22
Bydliště: Hrinova
Vůz: Xsara 1.9TD Nafta 1998

Příspěvekod spy » ned 2. zář 2007, 11:54

spy píše:P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...

Tak uľ je asi čas začít to řeąit... vpodstatě mi totiľ přestalo jít podsvětlení ukazatele teploty motoru (ten budík úplně vlevo :-) )
Připadá mi to jako by tam byly 4 ľárovky (diody?) a z nich 2 odeąly - protoľe intenzita podsvětlení by se dala popsat asi takto:
nic moc (tepota) - OK - supr (konec ryhloměru) - horąí (začátek otáčkoměru) - OK - supr (palivoměr)

Někdy večer to zkusim asi vyfotit :-)

Co s tim? Sou ľárovky/diovy "vyměnitelné"?
Nerad bych sháněl novou přístrojovku, i kdyľ by to pak moľná vyřeąilo problém s tím ľe prý teploměr proměřuje o 10st :-)

P.S. A tohle sem zjistil zrovna cestou na závod motokár...který sem vyhrál ... :wink:
mitä?
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod MP » ned 2. zář 2007, 14:19

Jsou tam ľárovečky , takový ty malinký skleněný ... nevím jak se jin říká , a normálně je vyměníą .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod balu » ned 2. zář 2007, 17:52

spy píše:
spy píše:P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...

Tak uľ je asi čas začít to řeąit... vpodstatě mi totiľ přestalo jít podsvětlení ukazatele teploty motoru (ten budík úplně vlevo :-) )
Připadá mi to jako by tam byly 4 ľárovky (diody?) a z nich 2 odeąly - protoľe intenzita podsvětlení by se dala popsat asi takto:
nic moc (tepota) - OK - supr (konec ryhloměru) - horąí (začátek otáčkoměru) - OK - supr (palivoměr)

Někdy večer to zkusim asi vyfotit :-)

Co s tim? Sou ľárovky/diovy "vyměnitelné"?
Nerad bych sháněl novou přístrojovku, i kdyľ by to pak moľná vyřeąilo problém s tím ľe prý teploměr proměřuje o 10st :-)

P.S. A tohle sem zjistil zrovna cestou na závod motokár...který sem vyhrál ... :wink:



Pravděpodobně tě praskla nějaká ľárovička (viz obr.) nechají se normálně koupit, ale kup jich víc, protoľe se tam najdou i nějaké, které jsou na konci ľivotnosti. Já to rozebíral, kvůli dvoum prasklym (jedna na světla a druhá bylo taky podsvícení) a nakonec jsem jich tam nacpal přes 7. Ty, co měli uľ takový zkrabacelý vlákno, jsem taky rovnou vyměnil.
Jeątě to budu muset jednou rozebrat, protoľe mě na horejąku otáčkoměru chybí ľárovka i s tou paticí, avąak těch patic je údajně nekolik typů... měly by být označeny barevně podle rozměrů a typu (já mám černou), ale jestli je to pravda, to nevim.
Přílohy
rovka.jpg
žárovka
rovka.jpg (122.28 KiB) Zobrazeno 11761 krát
Modrá Xsara I. TD :-) . . . sice starší, ale jede super a má menší spotřebu než já :-kocovina:-
Uživatelský avatar
balu
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:37
Bydliště: Plzeň-sever

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků