Palubní počítač

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Palubní počítač

Příspěvekod MichalPeterka » pon 30. lis 2009, 19:18

Zdravým pánové, tak palubní počítač už je v autě, páčka je taky upravená, ale musím počkat na bývalého kolegu až bude mít trochu volno doma a ještě ten počítač zprovoznit přes diagnostiku a bude to paráda. Zatím se na to jenom díval a ví co to bude potřebovat aktivovat aby to fungovalu.
MichalPeterka
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 6. lis 2009, 21:16
Bydliště: Svitavy
Vůz: Citroen Xsara II 2,0HDI 80KW r.v.2002

Re: Palubní počítač

Příspěvekod 284626 » stř 17. úno 2010, 22:44

Nema niekto skusenost ci by to bolo take jednoduche prerobit aj v berlingu?
284626
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 11. úno 2010, 20:56
Bydliště: MAlacky
Vůz: BErlingo 2.0 HDI 2004

Re: Palubní počítač

Příspěvekod rastinko29 » pát 18. bře 2011, 20:13

Osobne som presvedceny ze to bude bud to iste alebo velmi podobne, ak mas nejakeho kamosa s Xsarou, C5kou 406kou atd, tak si tam skus zapojit velky B-ckovy display, namiesto toho displeya co tam mas a uvidis ci ti to bude nieco ukazovat vobec. Podla toho co sa pise na forach peugeotu tak to funguje asi na vsetky modely co maju podobnu BSI-cku ako xsara. Berlingo podla mna moc inu mat nebude. Len budes musiet potom vymysliet "či, ako, kde" ten display umiestnit, kedze tam asi nebude nikde ten z xsary pasovat
Xsara II 2,0HDi 2001
Uživatelský avatar
rastinko29
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 64
Registrován: pon 17. zář 2007, 13:26
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Palivil » ned 3. črc 2011, 20:39

Zdravíčko,
Displey som kúpil za 20 €, kabeláž bola nachystaná akurát páčku som musel podomácky upraviť, po zapojení všetko krásne funguje, nemusel som s tým ísť ani do servisu kvôli aktivácií funkcií a ten plastový kryt som tiež nemusel meniť, všetko krásne zapasovalo. S pozdravom Pali
Palivil
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 17. úno 2011, 20:16
Bydliště: Levice
Vůz: Citoen Xsara 2,0L HDi r.v.2001 5.dv

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Majk » sob 28. led 2012, 11:36

Zdravíčko pánové,

Tak jsem si taky pořídil palubní počítač do Xsaruše. Moc díky za rady, byly velmi cenné. ale mám jednu otázečku, když si listuji menem palubáku, tak jsem narazil na funkci "overspeed", která mi nejde jaksi zprovoznit. Když podržím dlouze knoflík na páčce, tak se mi funkce zapne a při dalším dlouhém stisknutí by si měl počítač zapamatovat aktuální rychlost. A při jejím překročení by mě měl upozornit nebo ne? Ovšem to se neděje. Né že bych chtěl, aby mě to pořád pípalo v autě při překročení nastavené rychlosti, ale jen mě zajímá, proč mi to nejde nastavit. Díky a Xsaře zdar. :driv:
Majk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 6. říj 2011, 7:30
Bydliště: Chomutov
Vůz: Xsara Break 2001, 1.6 16V, 80kW, benzín

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Rope » sob 28. led 2012, 11:52

Ja možná předběhnu doktůrka, s kterým jsme se o tom tento týden bavili, ja mu to nedávno v bsi povolil a mu se stalo že si to chtěl zapnout a nějak to nefungovalo a najednou se to rozjelo a při rychlosti nad sto dvacet mu to pořád signalizovalo a nešlo vypnout. Někdy se staví a funkci v bsi vypneme a nebude to používat.
On se jistě brzy ozve a doplní mě.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Majk » sob 28. led 2012, 12:48

Aha aha, děkuji za info :) , počkám tedy ještě na doktůrka, ale už teď si myslím, že to nadále řešit tedy nebudu. Díky moc :)
Majk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 6. říj 2011, 7:30
Bydliště: Chomutov
Vůz: Xsara Break 2001, 1.6 16V, 80kW, benzín

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Fanatik » sob 28. led 2012, 14:45

Já u svého Picassa to mám zapojené už od výrobce. Použil jsem to pouze jednou, ze zvědavosti a po ujetých 200 km vypnul. A už to zapínat NEBUDU. :mad?.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1362
Registrován: stř 22. zář 2010, 20:33
Bydliště: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Majk » ned 29. led 2012, 9:59

Koukám, že opravdu není o co stát :D
Majk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 6. říj 2011, 7:30
Bydliště: Chomutov
Vůz: Xsara Break 2001, 1.6 16V, 80kW, benzín

Re: Palubní počítač

Příspěvekod dokturek » ned 29. led 2012, 10:18

jo jo už jsem tady:funkci mam v BSI povolenou ale na palubaku to vubec neukazuje jen při překročeni rychlosti 120km to začne pipat a napiše hlašku speed too high.takže na prd :D
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Becherovic » ned 29. led 2012, 20:25

Koupil jsem xsaru z bazaru a měla v BSI take povoleno že při 120km/h to pípalo a nešlo to vypnout... jelikož jsem nedostal kód k BSI musel jsem ho sehnat a tuto funkci nechat vypnout. Neznam nic protivnějšího než to, když jedeš po dálnici 3 hodinky a když jedeš nad 120 tak slyšíš souvislý tón... už mě z toho začínalo hrabat... tak jsem to musel řešit... ale jinak ta funkce na palubaku mě normálka funguje... ale jak psali ostatní je k ničemu... není o co stát...
Becherovic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 9. čer 2009, 21:13
Bydliště: Boskovice
Vůz: Xsara 2001 1,6 16V 80kW liftback - prodej 04/2018

Re: Palubní počítač

Příspěvekod gubee » stř 8. úno 2012, 8:46

Ahojte,
zaujalo ma toto vlákno ohľadne PP. Rád by som sa opýtal tunajších znalcov, či mám možnosť si nejakým (samozrejme, čo najmenej bolestivým - ako finančne, tak aj inštalačne :D ) spôsobom dorobiť PP do mojej Xsary.
Zistil som tri metóody (ďalej som nehľadal 8) ):
1. LCD a veci k tomu z dvojkovej Xsary (narazil som na inzerát, kde týpek rozpredáva Xsaru II vrátane inkriminovaného veľkého LCD),
2. uni PP z kategórie do-it-yourself: http://veramon.czweb.org/pp_univerzal.html,
3. uni PP z podstatne vyššieho (aj cenového) levelu: http://www.scangauge.cz/.

V prípade potreby VIN pošlem do SZ.

Za každú odpoveď a radu ďakujem.
Xsara Break I, 1.8i 16V Exclusive, 03/1999, šedá metalíza
gubee
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 7. lis 2011, 0:35
Bydliště: Želiezovce, SVK
Vůz: Xsara Break I, 1.8i 16V Exclusive, 03/1999, šedá metalíza

Re: Palubní počítač

Příspěvekod zlj » stř 8. úno 2012, 15:36

První případ nepřipadá v úvahu,nemáš namontováno BSI (zpracovává ůdaje pro PP mimo jiné) a druhé dvě možnosti jsou možné.BSI montováno do Xsar tuším od 09 2000 a to ještě ve zjednodušené verzi.
Uživatelský avatar
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 25. pro 2009, 21:50
Bydliště: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Palubní počítač

Příspěvekod Pemag » pon 9. dub 2012, 18:20

Mám Xsaru 1.2002 1,4. Zamenil som Displej A za displej B a orig. rádio s CD. Do zrkadla som dal orig. teplotné čidlo, ktoré mení ohmickú hodnotu, keď ho chytím rukou. Rádio som dal spárovať s BSI a dal som povoliť PP a teplomer.
A teraz môj problém:

1. Upravená páčka mi neprepína , skúšal som spájať drôtom priamo na plošáku páčky a neprepína. Ten majster čo mi to dal spraviť mi hneď ponúkol páčky za 110€, že mi ich vymení. Otázka znie: Musí sa aj prepínanie povoliť v BSI? Neviem či prepínanie podporuje typ páčiek a preto by som chcel radu, kde napojiť prepínač na PP mimo páčiek. Už som to tu niekde videl na fotke, len som sa nedočítal, kde sa ten prepínač pripája.

2. Neukazuje ani teplomer, len dve čiarky. Premeral som vedenie až po svorky č.11 a 12 na 12 pinovom konektore modrej farby v BSI a všetko je OK. Oznámili mi, že je vadné čidlo, ale reaguje na teplotu.

3. Nenájde sa nejaký xsamarád z okolia Trenčína, ktorý vie správne nastaviť funkcie v BSI?
Pemag
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 3. kvě 2008, 16:34
Bydliště: Trenčín , Slovensko
Vůz: Xsara II. 1,4 r.v.2002

Re: Palubní počítač

Příspěvekod gubee » úte 10. dub 2012, 8:40

Pozvoľna sa vraciam k téme :) Počas samoštúdia som narazil na recenziu jedného celkom zaujímavého hardvéru, viď link: recenzia. No nedalo mi to a začal som hľadať na Ebayi nejakú low-cost alternatívu. Našiel som tento kúsok, ktorý sa používa spárovaný cez Bluetooth s Android-pozitívnym smartfónom. Chcel by som sa opýtať, či má s takouto vecičkou niekto z Vás praktické skúsenosti a či má zmysel do toho to málo zainvestovať, alebo je to len neužitočná hračka?

Ďakujem za odpovede a názory ;)
Xsara Break I, 1.8i 16V Exclusive, 03/1999, šedá metalíza
gubee
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 7. lis 2011, 0:35
Bydliště: Želiezovce, SVK
Vůz: Xsara Break I, 1.8i 16V Exclusive, 03/1999, šedá metalíza

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků