Lambda sonda

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

lambda sonda

Příspěvekod Návštěvník » čtv 6. dub 2006, 12:06

nevím jaký má? motor ale já mám 1,4 rok 1999 a ode?la mě lambda sonda úplně. Ode?la tak moc, ?e jsem měsíc jezdila na re?im určený k dojezdu do servisu! Ta ska?ená sonda mi je?tě v de?ti skratovala, tak?e zá?itek na celý ?ivot. V servisu na citroeny a peugeoty - ne značkovém mi to opravili během dne. Za práci si naúčtovali půlhodinu = ani ne 200,- a ta lambda sonda stála 3 400,- Jestli ti nabízejí dra??í tak nevím, ale mě řekli ?e je zbytečné dávat dra??í, ?e jsou v?echny na jedno brdo. Hodně ?těstí.
Návštěvník
 

Re: Lambda sonda

Příspěvekod Mig45 » ned 9. dub 2006, 19:03

Honza11 píše:Diagnostika motoru odhalila nefunční lambda sondu (průvodní příznaky: ?patné spalování, vy??í spotřeba - přes 10 l/100 km) Autorizovaný servis mi nabídl její objednání včetně protikusu - konektoru za cenu materiálu cca 7.200,-- Kč. Máte zku?enosti s výměnou lambda sondy? Její ceny? Částka se mi zdá být vysoká, na jiných částech webu jsem se dočetl o cenách okolo 3.500,-- Kč. Konektor na cenu nemá velký vliv, stojí okolo 300,-- Kč.
:?: Díky.


Ja jsem si sehnal univerzal za 1500 a vymena stala 500 /jelikoz se musel prepajet konektor/.Jinak nova origo stoji tech 3500.
:twisted:
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Re: Lambda sonda

Příspěvekod Zabak » ned 9. dub 2006, 21:11

Mig45 píše:
Honza11 píše:Diagnostika motoru odhalila nefunční lambda sondu (průvodní příznaky: ?patné spalování, vy??í spotřeba - přes 10 l/100 km) Autorizovaný servis mi nabídl její objednání včetně protikusu - konektoru za cenu materiálu cca 7.200,-- Kč. Máte zku?enosti s výměnou lambda sondy? Její ceny? Částka se mi zdá být vysoká, na jiných částech webu jsem se dočetl o cenách okolo 3.500,-- Kč. Konektor na cenu nemá velký vliv, stojí okolo 300,-- Kč.
:?: Díky.


Ja jsem si sehnal univerzal za 1500 a vymena stala 500 /jelikoz se musel prepajet konektor/.Jinak nova origo stoji tech 3500.
:twisted:


dotaz: kde jsi prosím sehnal tu univerzal lamda sondu ????
a (pomohlo to) jaky je rozdil oproti originalu

dík
ZABAK Xsara 1,8 16V VTS :-)
Uživatelský avatar
Zabak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 24. lis 2005, 16:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mig45 » pon 10. dub 2006, 15:24

Jo to uz nevim,je to uz nejakej patek.
Bylo to nekde na webu a posilali mi to dobirkou :-(

Neco jako tuto
https://obchod.autobenex.cz/index.php?P ... 36c408099f
jen o fous levnejsi .

Zadny rozdil jsem nepoznal .Jen snad v tom,ze musis z te stare prepajet konektory,na univerzalnich nejsou a jsou tam taky jine barvy dratu.
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Příspěvekod Zabak » ned 2. črc 2006, 16:22

tak jsem koupil uni. lambdasondu od "bo?e"

a musím říct super
přiklad: jel jsem z prahy do Liberce a zpět ve čtyřech lidech pořad pod plynem na dalnici pořad kolem 180km/h, klima pu?těná tak 1/2 cesty
a spotřěba byla 10.07 l /100km
Pro rejpali--- v praze jsem tankoval u OMW a u stejné čerpačky jsem potom vzal do-plné abych to mohl spočítat
mam 1.8 16V


o teto spotřebě jsem si se starou lambadou mohl nechat jen zdat

investice do nove lambady byla cca 2500,- kč
a podle toho o kolik mi kesla spotřeba se to určitě vyplatí

vřele to doporučuji
ZABAK Xsara 1,8 16V VTS :-)
Uživatelský avatar
Zabak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 24. lis 2005, 16:53
Bydliště: Praha


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků