Motorek ostříkovače

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Motorek ostříkovače

Příspěvekod karoliner » čtv 1. lis 2007, 11:11

zdravím, přestaly mi fungovat ostřikovače - podle "zvuku" je slyąet, ľe nefunguje motorek, který by tu kapalinu měl hnát do ostřikovačů. Nemáte s tím někdo zkuąenosti? Poradíte mi kde ten motorek hledat, případně co zkontrolovat (ostřikovače ucpané nejsou) neľ s tím pojedu do servisu? díky
karoliner
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 21. říj 2007, 19:02
Bydliště: Mosty u Jablunkova
Vůz: Citroen Xsara 1.4i, rv 2001

Příspěvekod MP » čtv 1. lis 2007, 11:35

Čerpadýlko bude pravděpodobně :wink: :P u nádrľky , přímo na ní .... a ta nádrľka na kapalinu začíná tam jak má nalévací hrdlo - modrý víčko v motorovém prostoru u pravého světla ( kdyľ stojíą před autem tak vlevo ) - a dno má dole , viditelný zespodu . Tam uvidíą i to čerpadýlko , ale myslím ľe se tam musej sundat pro lepąí přístup ty plasty .
Ale pokud slyąíą zvuk , tak moterek asi jede , ne ? Jen jestli jen nedoąla kapalina :?:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Rope » čtv 1. lis 2007, 20:26

jde se tam dostat kdyľ sundáą plastový podběh ned kolem (stačí přední část) jde to líp, kdyľ zhodíą kolo. Jinak ty motorky u PSA se občas rozskočí a je třeba je spátky zacvaknout. Uľ jsem to párkrát řeąil.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Sbohem vąem » čtv 1. lis 2007, 21:09

jj,to samé se stalo kamoąovi na P406,ale mě se stalo to,ľe kdyľ jsem zvedl kapotu,tak to stříkalo,ale kdyľ jsem zavřel tak to neąlo,u okna na straně spolujezdce se mi skřípla při zavření hadička.
Sbohem vąem
 

Re: Motorek ostříkovače

Příspěvekod tomas193 » sob 3. lis 2007, 17:35

Dnes mi přestali fungovat ostřikovače.Stěrače se sepnou,ale není slyąet motorek.Je třeba na motorek pojistka pod volantem,nebo se podívat pod autem na motorek?Dik za radu


XsaraII 2001 1.4
tomas193
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 14. srp 2007, 19:25

Příspěvekod Šedivka » sob 3. lis 2007, 20:16

Pojistka je v motorovém prostoru. Je pod tím plastovým deklem vpravo v černé skřínce vedle baterie, je červená 10A na pozici 14 ( je to ta řada 6-ti, červená na kraji).
Uživatelský avatar
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1143
Registrován: pon 20. srp 2007, 14:45
Bydliště: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Motorek ostříkovače

Příspěvekod karoliner » stř 7. lis 2007, 11:30

tomas193 píše:Dnes mi přestali fungovat ostřikovače.Stěrače se sepnou,ale není slyąet motorek.Je třeba na motorek pojistka pod volantem,nebo se podívat pod autem na motorek?Dik za radu


XsaraII 2001 1.4



mám ten samý problém - na pojistky jsem uľ koukal a jsou v pořádku, doufal jsem, ľe nebudu muset sudávat ten podběh, ale asi mě to nemine. jezdit teď v tomhle počasí bez ostřikovačů není ą»astné...
karoliner
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 21. říj 2007, 19:02
Bydliště: Mosty u Jablunkova
Vůz: Citroen Xsara 1.4i, rv 2001


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků