kontrolka diagnostiky

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

kontrolka diagnostiky

Příspěvekod mrazík » stř 27. úno 2008, 10:31

Pomóc, prosím. Rano jsem jel do práce a po 1 km se rozsvítila konttolka autodiagnosiky ( to K se symbolem motoru ). Netuąíte co by to mohlo dělat? do servisu se mi zatim nechce. Snad nevadí ľe prąelo, protoľe auto zmoklo uľ mockrát... Ch jo, uľ jsem se těąil ľe velký vady jsou vychytaný... Teda napadla mě lambda, protoľe auto ľere víc neľ 8l, coľ je u 1.4 snad i dost. Díky moc za jakoukoli pomoc nebo radu.
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod jakub_k » stř 27. úno 2008, 10:34

ta kontrolka s tim K je podle manualu zavada zapalovani .. me problikavala minuly tyden po tom, co jsem byl s autem v mycce, dokud to nevyschlo .. druhy den uz to bylo ok.

ale tezko rict, samozrejme to muze byt cokoliv a bez diagnostiky asi tezko neco zjistis :(
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sbohem vąem » stř 27. úno 2008, 20:14

Tak mě se taky jednou roľla a to při dlouhé jízdě z kopce a brľdění motorem,nejspíą to vyhodnotilo,ľe mi tam nejde dlouho palivo. Ale zhaslo to aľ jsem vypnul motor cca na 30 minut a pak uľ se to nikdy neobjevilo,taky by to mohlo u toho zůstat dlouho nebo navľdy.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Thomson11111 » stř 27. úno 2008, 21:13

Kontrolka K upozornuje na to, ze je nekde neco v nesouladu s firemnim nastavenim vozu (jednoduse zavada). Muze to byt lambda, cidlo nasavaneho vzduchu aj. Diagnostika ukaze co je za problem. Pokud kontrolka zhasne tak jsou hodnoty v toleranci ale i tak si jednotka chybu pamatuje a ta se pak ukaze na diagnostice.
Je to proste tak FRANCOUZSKÁ auta jsou moji slabosti
Uživatelský avatar
Thomson11111
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 8. lis 2007, 16:04
Bydliště: Kladno

Příspěvekod mrazík » stř 27. úno 2008, 22:22

díky za info. Bohuľel trdohlavě svítila i po 10 hodinách stání v práci... A mi přiąlo, ľe zvuk při proąlápnutí plynu na neutrál je malinko chraplavej, takľe je moľný ľe to dělá i netěsnost výfuku, teda pokud to není úplná kravina... No, zítra se na to pokusím kouknout a případně se nechám píchnout na PC... Ch jo, uľ sem se těąil ľe bude klid...
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Thomson11111 » čtv 28. úno 2008, 19:58

Moc bych se v tom nevrtal dost casto se udela vic skody jak uzitku ale je to na tobe. Pokud to neni vylozene zavada kterou vidis na prvni pohled jako napr. poskozeny konektor atd. tak si myslim, ze diagnostika bude nejlepsi volbou. Drzim palec.
Je to proste tak FRANCOUZSKÁ auta jsou moji slabosti
Uživatelský avatar
Thomson11111
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 8. lis 2007, 16:04
Bydliště: Kladno

Příspěvekod mrazík » čtv 28. úno 2008, 20:22

No, tak Xsaruąka si asi začíná hrát na kočku a na myą ( je otázka zda já budu kočka mebo ta myą :D:D:D ) Cestou do práce svítila, za práce uľ né, takľe snad je to v cajku. Je asi moľný ľe pořádně proschla na sluníčku. 8) Včera jsem jeątě koukal na výfuk, ten je v pohodě. Uvidím, z jara sem stejně chtěl udělat prohlídku včetně diagnostiky, takľe se nechám překvapit. Pokud to ľačne svítit dřív tak to podniknu s předstihem. Ale díky za rady a podporu :wink:
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod mrazík » sob 1. bře 2008, 23:23

hmm, tak je to blbý. Stejnej průběh. Jen co auto víc zmokne, tak svítí to blbý -K. Je zajímavý ľe myčka tomu nevadí. Takľe teď najít kudy se do motoru dostává vlhkost. Neřeąil někdo stejnej problém? Co utěsnit? díky moooc
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod jakub_k » ned 2. bře 2008, 18:52

mrazík píše:hmm, tak je to blbý. Stejnej průběh. Jen co auto víc zmokne, tak svítí to blbý -K. Je zajímavý ľe myčka tomu nevadí. Takľe teď najít kudy se do motoru dostává vlhkost. Neřeąil někdo stejnej problém? Co utěsnit? díky moooc


me to po mycce svitilo .. + to 2x naskocilo na 3 valce .. ale dneska treba venku celkem dost prselo, a ani to nebliklo ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod K4my » pon 3. bře 2008, 12:36

mnou zname duvody jsou 3. Jelikoz jsem ted asi 2 mesice pracoval na analyze sveho 1.4i motoru a likvidaci VTSKa motoru, resp likvidaci hlavy piszu a ojnic - preplnovani je svinarna :-D tak jsem u 1.4ky zmapoval 3 mozne zavady.

1) Bud je zavada na svickach popr zapalovani - at uz vadnou spatne zapalujici svickou, nebo vadnym kontaktem (obvykle to jde poznat vetsimy razy v nizsich otackach, obcasnym kolisanim vykonu - nikdy neselze zapalovani vice jak jedne svicky, pokud uz na vadne svicky nejezdite cely zivot :-D (nevim jake je povolene procento vynechavani, ale pokud nezapaluje kazdy druhy cyklus tak uz je to znat - i jen na jedne svicce)

2) Zavada Lambdy. ucelne rikam mozny je i spatny kontakt ve spoji, rikam to proto ze se mi to stalo i u VTSka, nicmene vetsinou je lambda uz dosluhujici po 100K 120K ujetych kilometrech. Muze se prokazovat ruzne, nicmene primoumerne ovlivnuje vykon vozidla dynamiku a spotrebu. Muze se stat ze vam odpoji privod paliva, takze vam auto zacne chcipat a po chvilce nabehne, nebo jen regulace zeslabne, nebo lambda zacne blbnout a jeji hodnota se zacne menit, coz znamena ze nekdy auto trha asfalt a nekdy malem chcipa. Kontrolka vetsinou sviti pri vyssich rychlostech, kdy je spotreba vysoka. U benzinu je lambda pobnekud jednodussi a vetsinou drzi stejnou hodnotu lambda=1 "proto neni pravdou ze sspotreba narusta s opotrebenim :-) muze i klesat :-)". Proto pokud chcete zjistit zda mate vadnou lambdu jedine diagnostika nebo trosku testu v praxi.

3) Nebo casto vadnou jednotkou. proste nechat cas od casu jednotku vycistit "pamet - restart nebo jak chcete" a ono to prestane blejskat ;-) v horsim pripade to je uz hlubsi chyba a pokud se ukazuje casto tak bych to resil vymenou, a ta je draha. Mobilni telefon se muze taky zblbnout.

Pokud motor bezi dobre bez naznaku chybicek, jedna se spise o vady v jednotce, kazdopadne nutna diagnostika a vycisteni, pokud mate obcas kolisani vykonu , jakoby odstraneny prisun paliva automaticky lambda. Pokud auto ztraci dynamiku v nizkych otackach - vymena svicek. Z jinych duvodu ta kontrolka snad ani sviti nemuze :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod mrazík » pon 3. bře 2008, 12:52

jů, díky mooc za radu. Na diagnostiku se chystám příątí týden, teď jsou u nás prázdniny a vąude řádí dovolená jak chřipka :D Výkon znatelně neztrácí, teda aspoň mi to moc nepřiąlo. Kontrolka svítí hnen po nastartování - celou dobu. Raději nechám projít i svíčky, nejsem si jist zda je mechanik při náplních dával :? . Jeątě jednou díky moc. :D
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod mrazík » úte 4. bře 2008, 12:16

jů. problé, odlahen a v blízké době snad i vyřeąen. Podchází výfuk a proto blázní lambda. Teda ta pomalu umírá, tak půjde i s výfukem. :( Ale dík moc za podporu. :wink:
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod K4my » úte 4. bře 2008, 12:54

v poradku rado se stalo ;-) ono to vzdy souvisi s vyse uvedenymi dily, vlivu na opotrebeni jednotlivych soucasti muze byt samozrejme hodne :-) Jsem rad ze se zavada nasla a at to pekne jezdi ;-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

???

Příspěvekod rumun » stř 21. kvě 2008, 14:37

No nevim, já bych si od diagnostiky moc nesliboval - neni vąespásná. Mám stejnej problém - kontrolka se někdy rozsvítí, jindy zhasne.... a na diagnostice mi to ukázalo "chyba kontrolky motoru" .... a teď babo raď. V servisu jen kroutili hlavama a neopravili nic :(
rumun
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. kvě 2008, 14:29


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků