problikává kontrolka světel

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

problikává kontrolka světel

Příspěvekod Dave » pon 12. led 2009, 22:13

tak mrazy dávají Sáře zabrat...

Dneska hned po rozjetí mi začala blikat kontrolka světel v taktu asi jako blinkr.
Zhasl jsem a rozsvítil a pak byl klid.
Járovky jsou OK, no a taková funkce jako hlídání prasklé žárovky v xsaře pokud vím není.

Už jste se s tím někdo setkal?

Obávám se že ovladač světel nebo přístrojovka dělá pááá pááá :?
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Uživatelský avatar
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 249
Registrován: sob 16. zář 2006, 11:09
Bydliště: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod davados » pon 12. led 2009, 22:48

Ahoj uz se to tu resilo,ja to mam taky.Staci kdyz dopootocis lehce rozssveceni svetel.Hloupy,je ze kdyz ti to zacne blikat tak ti to odpoji mlhovky a pripadne dalkovy svetla.Mam to od koupi coz je pres rok a zatim se to nezhorsuje/zvyk sem si.Holt musim ty packy koupit casem
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod alchstuip » úte 13. led 2009, 8:18

Mam presne ten isty problem, okrem toho sa mi este same zapina a vypina automaticke rozsvecovanie svetiel.... najskor to bude nejaky blby kontakt v packe... Da sa rozobrat a vycistit???
alchstuip
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 18. lis 2008, 10:26
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara II, 1.4 Benzin, 2002

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Juraj196 » stř 14. led 2009, 11:51

Teraz, v tuhšej zime sa mi objavil ten istý problém. Automatické svetlá sa zapínajú a vypínajú samé. Problém však najskôr bude v snímači, ktorý by mal byť pod spätným zrkadlom. Teraz v zime je sklo často špinavé a tak to neriešim. Počkám. V každom prípade však funkciu automatických svetiel nepotrebujem a od marca sa v SR bude svietiť stále.
Juraj196
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 9. úno 2008, 17:00

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod alchstuip » stř 14. led 2009, 16:10

Trosku som to zle napisal, nie svetla sa vypinaju a zapinaju nahodne, automatika funguje zatial spolahlivo, ale ta funkcia sa mi vypina a zapina dost nahodne... Pipne to, objavi sa hlaska "AUTOMATIC LIGHTS ACTIVE", po par minutach zasa pipne a hlasi "AUTOMATIC LIGHTS INACTIVE"..... zapinanie a vypinanie tlacitkom na konci packy funguje, ked stlacim, ale asi obcas zafunguje, aj ked ho nestlacim....
alchstuip
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 18. lis 2008, 10:26
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara II, 1.4 Benzin, 2002

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Plecháčová Milena » pon 19. led 2009, 13:00

taky se mi to stává,zatím nepravidelně,tak stačí zahýbat kružkem na páčce na světla(levá blinkrovka-ukazatel směru).....že by nemoc xsar? :salut-:
Uživatelský avatar
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 776
Registrován: sob 13. pro 2008, 20:34
Bydliště: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Jendadasov » ned 22. úno 2009, 22:45

Zdravím!
Tak jako čerstvý majitek xsary jsem tento problém řešil taky. Jelikož jsem kutil a do všeho jdu po hlavě tak jsem se pustil do rozebírání páčky, jelikož mi dělala podobné problémy i druhá páčka- přepínání funkcí palubního počítače, resetování při setření zadního okna apod. tak jsem začal u ní. první co se mi podařilo bylo to, že jsem vycvaknul vrchní přepínač na páčce celý ven, ale jak se to uvolnilo, vytrhnul jsem to i s kabelem ven ( naštěstí se vypojil pouze z konektoru. takže hurá do demontáže páček, jinak to zapojit zpět nešlo... Takže Airbag dolů, volant dolů, spodní kdyt pod volantem a šup bylo to venku.Při troše opatrnosti se tomuhle vyvarujeme. Co mě nemile překvapilo, bylo to co jsem našel uvnitř. Princip stejný jako u potenciometru a kontakty na folii ve formě tištěného spoje. samozřejmě na kaši a utržené kousky kovu propojovaly nahodile všechny kontakty. Pro šikovné "hodináře" je oprava možná, ale musim říct, že to bylo dost o nervy, už léta mám doma měděnou fólii na opravu tištěných spojů tak jsem se dal do opravy... původní kontakt se přelepil mědí, připájel mikropájkou a ejhle závada je odstraněna a pro ty kdo by to snad chtěli zkusit... je to na vlastní nebezpečí. Pokud se šroubovákem zapáčí za klobouček tak povolí, vystřelí dvě pružinky a celá ta radost je před očima, zpětná montáž je relativně jednoduchá ale hlavně pozor na to, aby plíšek seděl, jinak se zničí. Přeji hodně štěstí! Já mám radost, zatím vše funguje na 1. :jup:
Přílohy
páčka.jpg
páčka.jpg (42.59 KiB) Zobrazeno 17562 krát
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Uživatelský avatar
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 16. úno 2009, 21:29
Bydliště: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Dave » pon 23. úno 2009, 22:28

no vida, přeci jeden kutil :jup:
akorát nechápu proč si šel dolu s volantem když na jiným vlákně tady jsem to pochopil jako že stačí odkrytovat a vyndat páčku.. ale je možný že jsem to blbě pochopil
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Uživatelský avatar
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 249
Registrován: sob 16. zář 2006, 11:09
Bydliště: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Cvrček » pon 23. úno 2009, 22:38

Omlouvám se,že se do toho pletu. To odkrytování platí pro jedničkovou. Možná to máte u dvojek jinak. Nevím,neviděl jsem,abych mohl porovnat. Ale gratuluju,že se konečně našel jeden Robinsón a zjistil,v čem je u vás "zakopanej pesan".
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Jendadasov » pon 23. úno 2009, 23:03

Abych to uvedl na pravou míru...
Volant jsem musel dát dolů, protože jsem byl šikovnej kluk a když jsem zjišťoval, jak se to asi rozebírá tak jsem místo vršku přepínače sundal celý přepínač z páčky a z něj vedoucí kabel jsem vzal sebou (jak to povolilo vytrhl se kabel ze spodka z konektoru a abych ho zapojil, musel jsem ten spodek komplet rozebrat) Doporučuji to stejně vyndat z auta a vzít si na stůl domů, lépe se to bude dávát dokupy, je to celkem o nervy. Příště už to snad vyjde bez vedlejších následků :) nebylo to moc příjemné dávat to dokupy obě ty páčky když to všecko vyskákalo ven.Zajímalo by mě, jestli třeba neexistuje ten vršek náhradní protože je to celý modul pouze zapojený do konektoru,ale myslím si že těžko v dnešní době jdou všichni po penězích, kdo by se s tim vyměňoval :) jen běžní smrtelníci se pokouší takové věci opravovat, každá kačka dobrá :wink:
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Uživatelský avatar
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 16. úno 2009, 21:29
Bydliště: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod jojos » úte 24. úno 2009, 15:16

Sa s tym neseres.Predpokladam,ze vsetky servisy v okoli Třebíče uz skrachovali... :lol:
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Uživatelský avatar
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 942
Registrován: čtv 2. říj 2008, 18:21
Bydliště: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Kvido » úte 24. úno 2009, 16:20

Nevím jak to mají xsary II,ale na foru peugeot,tohle řešili taky,zjistili že auta s BSI vyhodnocovaly prasklou žárovku a to u těch co vyměnili zadní světla za Ledkové. A blikala jim kontrolka na palubce.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod davados » úte 24. úno 2009, 16:33

to že bliká mi neva,ale sere mně že nejdou pustit díky tomu dálkový a co je horší ani mhlhovky :evil: ,takže jestli sem to dobře pochopil vypáčím klobouček a páčka se zozebere a pak to zkusim vyčistit nebo nějak opravit.Je to fajn,že je mezi námi kutil.Páčku zatím nemám(je slíbená) a pak sem tuhle starou chtěl poslat na experimrntování Ropemu
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Jendadasov » úte 24. úno 2009, 20:22

Tak musím potvrdit, že na té zpětné kontrole vadných žárovek něco bude, protože jsem si dal do předních světel LEDky a kontrolka mi bliká taky i po té co jsme opravil páčku. S tím rozdílem že dálkový světla a mlhovky se nevypínají. Takže věškerá úspora energie půjde do háje, protože tam budu dávat odpory který vyrovnají odběr aby si to myslelo, že jsou žárovky OK :D
Xsara II r.v.2003, 1.6 16V Stříbrný kombi, skoro 300 tisíc km, 4x airbag, palubní PC,4x elektrická okna, dálkový centrál,Pioneer autorádio s funkčním origo ovládáním pod volantem, 8x repro + SUB
Uživatelský avatar
Jendadasov
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 16. úno 2009, 21:29
Bydliště: Třebíč
Vůz: Xsara break 1.6 16V 2003

Re: problikává kontrolka světel

Příspěvekod Kvido » úte 24. úno 2009, 20:59

Přesně takhle to na Peugeot foru vyřešili,dali odpory a problém se tímto vyřešil.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků