Nefuguje zadný ostrekovač

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » sob 4. dub 2009, 14:36

Motorek je stejný jak pro přední,tak zadní ostřikovač. U pravého předního kola musíš ve předu oddělat podběh a uvidíš ho na nádobce dole. Ale podíval bych se na páčku,jestli máš v pořádku kontakty. Zrovna dnes asi před hodinou jsem řešil tentýž problém a byl zoxidovaný kontakt na páčce.Stačilo vyčistit a zase to funguje.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Jarda3700 » úte 7. dub 2009, 8:07

To jsi jako rozebral ten multifunkční ovladač na pravo pod volantem,jo?No to nevím,ja k na to,to se to na mě vysypou pérka a kdoví co a můžu jít nakoupit novej...Nebo,jak na to??
Uživatelský avatar
Jarda3700
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 4. dub 2009, 12:09
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDI Diesel 2003

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » úte 7. dub 2009, 8:19

Jo přesně tak. Rozebral tu páčku. Bát se toho nemusíš. Je to to samé,jako když se rozebírá páčka blinkrů. Mrkni sem: viewtopic.php?f=9&t=2685&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Šedivka » úte 25. srp 2009, 16:34

Jarda3700 píše:Zdravím,chlapi,mám taky problém se zadním ostřikovačem.Nestříká a navíc není slyšet ani zvuk motorku,takže hadičkou by to být nemělo.Přitom přední samozřejmě funkuje a tedy "vrčí".

Od včerejška mám to samé, vyřešil jsi to nějak? Ta páčka se mi vyndavat nechce. Nemá to nějakou samostatnou pojistku?
Uživatelský avatar
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1143
Registrován: pon 20. srp 2007, 14:45
Bydliště: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod samo » pát 17. čer 2011, 19:11

Nazdar mne zadný ostrekovač funguje ale neviem či je tam slabý tlak ale ma krátky dostrek troška vystrekne a to je všetko. Poradte treba ho prečistit alebo čo ???
samo
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 5. kvě 2011, 16:34
Bydliště: Sabinov
Vůz: Citroen Xsara II, 1.6 16V r.v. 2003 81kW

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » pát 17. čer 2011, 22:17

Pro začátek bych zkusil pročistit trysku. A pak šel dál. Může taky být někdě skřípnutá hadička.
Jen,bych doporučil doplnit o jakou Xsarku se jedná,je u nich docela rozdíl.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Sonty » pon 4. črc 2011, 21:20

Nechcem zakladať ďalšiu tému, ale len informatívne sa potrebujem spýtať, či je normálne, že keď zapnem zadný ostrekovač, spustí sa mi i ostrek predného okna. Vďaka.
Xsara II., 1.6 16V, benzin, 2003
Sonty
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 25. led 2009, 11:38
Vůz: Xsara II., 1.6 16V, benzin, 2003

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » pon 4. črc 2011, 22:18

To normální není. Pravděpodobně máš přidřený váleček,který zajišťuje,kam to bude stříkat. Ten váleček je součástí motorku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod cednicek » stř 13. črc 2011, 7:03

Po absolvovani jarni prohlidky v Citroenu mi bylo sdeleno, ze nefunguje zadni ostrikovac, pry to muze byt jen ucpane. Odchazel jsem s pocitem, ze "se to" nejak...od te doby jsem prakticky ani jednou nepotreboval zadni sterac, takze jsem to neoveroval, az minuly tyden jsem to vyzkusal a opravdu nefakci...Po otoceni volby ostriku na zadek slysim cerpadlo, ale nic vzadu netece/neostrikuje, predek normalne. Pod autem zadna kaluz, ze by to protikalo nekde hadickou v husim krku v kufru.

Zkusim jeste dolit cistou vodu. Kdyby to bylo hadickou v pruchodce, bylo by to mokre nekde v kufru predpokladam...Takze bud valecek v cerpadle, tryska nebo hadicka :) Muzu bez obav jemne strcit do trysky treba jehlu, abych to trochu procistil? neni tam neco na poskozeni (blba otazka, ale clovek nikdy nevi) :)
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Uživatelský avatar
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 8. zář 2010, 6:54
Bydliště: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » stř 13. črc 2011, 12:57

Nejdříve vyndej třetí brzdový světlo a odpoj od něj hadičku. Pokud poteče voda,tak je ucpaná tryska. Taky můžeš mít jen skřípnutou hadičku v průchodce. Mohlo se to tam pohnout a skřípnout. A pokud by byla prasklá hadička v průchodce,tak to nemusí téct rovnou dovnitř,ale přes otvor k zadnímu světlu a pak ven (osobní zkušenost,když jsem si hadičku roztrhnul při výměně drátů v průchodce).
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod cednicek » stř 13. črc 2011, 13:08

A lze neco pokazit, jestli tam strcim jehlu? :) Nevyhoda mestskeho bydleni je, ze proste na parkovisti pred domem je clovek jak sasek uz jen kdyz si chce dolit kapaliny, ne tak neco opravovat :)
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Uživatelský avatar
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 8. zář 2010, 6:54
Bydliště: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod Cvrček » stř 13. črc 2011, 13:14

Tak to znám. Taky bydlíme na sídlišti. :D Jehlu bych tam nestrkal,můžeš ten otvor toho ostřikovače poničit. Je to celé plastové. Světlo drží na dvou plastových maticích a pak pokud nejde vysunout samo,tak to stačí lehce poťukat kladívkem. A ono vyskočí. Ono je to práce na chvilku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod cednicek » stř 13. črc 2011, 13:22

Diky moc :) Dokonce, jsem kontroloval tlak v pneu a nejaky kolemjdouci se me hned ptal, jestli to kradu :) Nebo se clovek preventivne podiva pod auto, zda je sucho a opet hlasky z chodniku, co s tim mam. To bylo v centru Olomouce, nyni jsme se prestehovali do klidnejsi casti, ale situace je vlastne podobna, lokalita u Globusu.

Jeste zajedu do mycky, a az budu mit chvilku, mrknu na to svetlo. Problem je ten, ze drivejsi auto na me preslo z rodiny, takze jsem se tak nebal na neco sahnout a tady u meho vlastniho uz mam "strach". Myslim si, ze jsem sikovny, ale spis se bojim, aby se neco...
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Uživatelský avatar
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 8. zář 2010, 6:54
Bydliště: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod PSAservice » ned 28. srp 2011, 10:22

:( mám menší problém s ostřikovačem.
Když chci pustit zadní ostřikovač začne po chvíli stříkat přední :-( Rozebral jsem zadní vrata a tam je prasklá hadice. Máte někdo nějaký tip na nějakou plastovou průchodku, abych nemusel měnit celou hadici?
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18. srp 2011, 11:15
Bydliště: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999

Re: Nefuguje zadný ostrekovač

Příspěvekod viteon » ned 28. srp 2011, 10:46

že místo zadního stříká přední je asi ventilkem v čerpadle, ale to tu na foru najdeš. Jinak na propojení jsem použil měděnou trubičku, pokud se pamatuju 6x1mm.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

PředchozíDalší

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků