Identifikace kontrolky na palubni desce

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod zajda123 » pon 30. bře 2009, 10:04

Zdravim, potreboval bych poradit s jednou kontrolkou. Nevim co to znamena. Je to panacek pripoutanej a vedle nej je takovej pytel. kontrolka se nachazi vedle kontrolky ABS. A kdyz mi povite jak to spravit, tak se taky nebudu zlobit. Po nastartovani ma zhasnout a sviti stale... Jedna se o model N6 r.v. 2000
zajda123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 30. bře 2009, 9:42
Bydliště: Turnov
Vůz: Xsara N1 r.v. 2000 1,4

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Bronnsky » pon 30. bře 2009, 11:03

Jestli ona to nebude kontrolka bočního airbagu...třeba náhodou máš autí po šlupce na bok a někdo vyměnil sedačku, ale už to nenechal vynulovat v řídící jednotce airbagů, anebo někde tady bylo popisováno, že blbne konektor dole pod sedačkou. Bez záruky... :D
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod zajda123 » pon 30. bře 2009, 11:14

Me ta kontrolka nikdy nesvitila... az ted o vikendu to na me rve
zajda123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 30. bře 2009, 9:42
Bydliště: Turnov
Vůz: Xsara N1 r.v. 2000 1,4

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Hrnča » pon 30. bře 2009, 11:16

Zkus se tu kouknout na další témata. Už se to řešilo. Proletovával se konektor pod sedačkou.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod zajda123 » pon 30. bře 2009, 17:37

Pridavam foto ty kontrolky... Prosim o presnou identifikaci, ja jsem si puvodne myslel ze to jsou pasy spolujezdce. Pokud se to tyka airbagu, tak co s tim? Jak jako proklemovat zluty konektory pod sedackama...

Obrázek
zajda123
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 30. bře 2009, 9:42
Bydliště: Turnov
Vůz: Xsara N1 r.v. 2000 1,4

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod jojos » pon 30. bře 2009, 17:49

Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Uživatelský avatar
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 942
Registrován: čtv 2. říj 2008, 18:21
Bydliště: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod vlkous » úte 31. bře 2009, 17:18

Joje to kontrolka bocních airbegů. Kontrolky mi zacala behem jizdy blikat a potom trvale svitit.
Me stacilo pod sedadly jezdce i spolujezdce prostříkat sprejem na kontakty (myslím, že se jmenuje kontax) ty žluté spojky. Prostříkal jsem tak moc že to znich teklo,joooo pozor je potom v aute dost smradeček asi tyden.
Pokud by ani toto nepomohlo tak se riká že se to spájí navtrdi. Tzn. odstrihnes ty spoijky a draty spájiš.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 11. črc 2007, 15:11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod vlkous » čtv 2. dub 2009, 20:20

Prosím o radu taky:
Jako na potvoru mi dneska zacala taky po nastartování blikat kontrolka airbegů,ale pozor PŘEDNÍCH!!!!
Pročetl jsem obě fora X1 i X2 a nabyl jsem dojmu, že to zase dělají ty žlute konektory pod sedackama.
Mají tedy nějakou spojitost i s předními airbegy?????
Někdo v nějaké otázce psal i něco o nějakem kroužku ve volantu.....?

Je tu nekdo kdo by mi prosím mohl poradit.
Moc děkuju.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 11. črc 2007, 15:11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod viteon » čtv 2. dub 2009, 20:26

může to být oboje o čem jsi četl. Začal bych těmi konektory pod sedačkou.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod vlkous » pát 3. dub 2009, 9:30

Ano, problémy začaly prvně s bočním airbagy a na to mi pomohlo pořádně prostříkat Kontoxem ty spojky pod sedadly-myslím ty žluté. Doufám, že jich tam neni vice....?

Dva měsíce byl klid a teďkom mi začal blbnout i ten přední - kontrolka bliká.
Může to mít spojitost s tím, že jsem měl asi před měsícem rozebrané plasty pod a okolo volantu, hledál jsem problém proč mi občas nejde ventilátor, ale to už jsem opravil, byl to špatný kontakt na konektoru, na napájení ventilátoru - přímo na něm.

A těďkom se zase vyskytl zase ten problém s předním airbegem, celkem mě mrzí, že se na X1 pořad něco kazí.

A co teď? Co ten kroužek u volantu? CO TO JE A KDE TO JE? je to nějaký kontakt?

Děkuju.VLK
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 11. črc 2007, 15:11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod viteon » pát 3. dub 2009, 15:14

já to viděl jen namalované na obrázku, a když jsem viděl cenu v citroenu (MOOOC tisíc), tak se mi zrestartoval počítač :D

Jednou za dva měsíce se mi kontrolka rožne, já zastavím, vypnu klíček, pohnu volantem nahoru dolu dopředu dozadu, zapnu klíček, kontrolka zhasne a já jedu dál. Kontakty pod sedadlem mám proletované ještě když Lucifer pil mlíko (v záruce).
Musím zaklepat, už to neudělalo moc dlouho :wink:
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Cvrček » pon 13. dub 2009, 14:08

Tak mě začala blikat kontrolka airbagu. Tak jsem minulý víkend "zrušil" konektory pod sedačkama. Podle barev drátků mi přijde,že mám pyropatrony stranově prohozené. Protože na jedné straně jsou drátky z auta oranžový a zelený a od pyropatrony je modrý a růžový. No a na druhé straně to je naopak. Štítky na kablíkách pyropatron udávají datum 25.4.1998,čili u auta vyrobeného 7.5.1998 to sedí. A připevnění páskama k sedačce taky vypadá,že bylo provedený ve výrobě (zprohejbání a vedení). Tak mám dojem,že to pánové francouzští prohodily.
Ale tím to nebylo. Protože ta oranžová potvora na mě blikala dál. Včera jsem se naštval,shodil volant a vyndal kroužek. Demontáž jeho samotného není těžká. Drží to pohromadě díky čtyřem zácvakům na tom prostředku. Trapně jsem čekal,že vevnitř bude kruhová sběrnice a přítlačné kontakty. Bohužel je to provedeno mnohem jednodušeji. Vevnitř je s určitou vůlí namotanej takovej ten páskovej vodič (Omlouvám se za výraz,teď mě nenapadá,jak to přesněji nazvat. Nějak tomu nemůžu přijít na jméno.) Vlastně je to to,co kouká z obou stran toho kroužku,akorát to na sobě nemá ten gumovej kryt. No a u toho vnitřního kroužku je asi dva centimetry už ten vodič zadělán do gumy. A asi tak další dva centimetry před tou gumou se mi ten vodič při točení ohejbal,až... Se to zlomilo. Oba vodiče pro pytel byly úplně K.O. a ostatních pět pro ovládání rádia bylo načatých (a já si myslel,že musím mačkat ty tlačítky silněji a závada byla v kroužku). Vážení,kdo z vás je trochu elektro zkušený,tak ví jak to je s opravou tědlech vodičů. Nakonec sem to risknul a na zkoušku sletoval,zaizoloval a pro zpevnění ještě dokola jednou dokola omotal izolačkou. Trochu pošpekuloval tu vůli kuli otáčení volantem a zamontoval zpět. V to,že tahle oprava je konečné řešení nevěřím. Spíše asi dočasný řešení...
Díky tomu,jak mě to zjištění překvapilo a naštvalo mě to nenapadlo nafotit,takže pokud někdo budete rozebírat,tak to nafoťte pro ostatní.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Cvrček » sob 2. kvě 2009, 9:17

Tak ten pokus prozatímně opravit neopravitelné vydržel asi dva týdny a už ta oranžová potvora na mě zase mrká. :nasr?
No ještě,že příští víkend je ten srazík na moravě. Jeden hodný ze sousedního státu mi přiveze jiný,funkční kroužek :jup: ,takže ho ihned přehodím a ten špatnej poletí do koše. Tak mě teď napadá,že nesmím zapomenout přihodit do kufru golu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Citroobe » úte 13. srp 2013, 7:36

K tomu kroužku pod volantem: Jak ho bezpečné vyměnit? Z vrakace si seženu nový ale nevím jak to vyměnit, musí se odpojovat airbag? Jsou tedy dva typy? Ovládání audio na volantu anebo ovládání pod volantem?
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned 24. bře 2013, 9:03
Bydliště: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: Identifikace kontrolky na palubni desce

Příspěvekod Cvrček » úte 13. srp 2013, 8:43

Ono to tak je. Ale u staršího typu páček. Ty máš rok výroby 2003. Takže to už máš s největší pravděpodobností páčky COM-2000 (klakson je na volantu),kde je toto součástí celého bloku.
Jinak na výměnu odpojit baterku,sundat plasty okolo volantu,airbag dolů,volant samotný a oak to celé drží na několika šroubcích a konektorech.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 návštevníků