spínací relé předních mlhovek

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

spínací relé předních mlhovek

Příspěvekod Henry » čtv 11. čer 2009, 10:34

Omlouvám se že zakládám kvůli tomuhle nové téma, ale přes hledej jsem se nedopracoval k ničemu co by mi úplně pomohlo :( Od jednoho Xsamaráda budu kupovat přední mlhovky a věci k nim, ale narazili jsme na společný problém, že nevíme které je to spínací relé pro přední mlhovky na Xsaře I, vím že by mělo být v pojistkové skříni co je v motorovém prostoru, ale nemám ho tam takže ani nevím do kterého místa patří, takže bych Vás chtěl požádat o nějaké foto s označením toho relé v té pojistkové skříni, popř. jestli má to relé nějaké číslo (např. HELLA, Bosch, Valeo ...) Děkuji :klik: :klik: :klik:
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Cvrček » pát 12. čer 2009, 23:46

Přiznám se,že ani nevím,které relé je pro mlhovky a zatím jsem měl to štěstí,že jsem to ani nemusel zkoumat. Když se ti tady zatím nikdo neozval,tak ti můžu vyfotit ty relé u sebe. Akorát, já mám 1,9TD,tak nevím,jestli tam nebudou ty relé trochu jiný. A nebo ti můžu udělat foto příští sobotu. To máme sraz v Ralsku a tam jedna dvoulitrová naftovka s mlhovkama bude.

O chvilku později:
Teď jsem koukal na to co máš psané na profilu. Máš turbodiesla,nebo HDi? Protože v podpisu máš psáno 2,0. Což odpovídá na HDi-čko a k tomu turbo kamna a na profilu 2,0TD. Ale turbo-nafťáček má "jen" 1,9. Takže jsi mě trochu tou dvojkou zmátl.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Henry » úte 16. čer 2009, 22:01

foto pojistkové skříně, je to z auta které přední mlhovky má
http://img197.imageshack.us/img197/4209/15062009303.jpg
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Rope » stř 17. čer 2009, 18:25

To by mělo být to velké )žluté) pokud si dobře pamatuji, pak pojistku, propojovací kabel a páčku a je hotovo.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Henry » úte 30. čer 2009, 16:20

Takže nové postřehy, sundal jsem kryt své pojistkové skříně a zjistil jsem že obsahuje jen to co je ve fialovém rámečku, to žluté rele co je na obrázku (v zeleném kolečku) nebudu mít do čeho posadit(připojit) :( a ty dvě čené relátka co jsou na tom obrázku pod ním tam taky nemám(k čemu můžou tak asi být? (červený rámeček)) :cry:
Napadá mě otázka jak jsem se tu dočetl, jak stačí kabel mezi mlhovky, kam až vede? kde je místo propojení jak tu někteří uváděli? a co potom vede od toho žlutého relé k levé páčce pod volantem, kterou budu muset taky vyměnit? Jako ilustraci jsem použil foto kamarádovy pojistkovky (má X1 1.9 TD jako já, ale má coupe a přední mlhovky které já bych moc rád)
Obrázek
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Henry » úte 1. pro 2009, 22:37

Tak zima je skoro tady, u nás všude mlha a já jsem pořád na bodu 0 :cry: kdo mi poradí :?:
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Rope » úte 1. pro 2009, 22:46

Už jsi namontoval páčku? vrazil tam relé? a pod ten malý deklík pojistku? a našel konec propojovacích kablíků?
Napiš co máš a co né a co přesně nevíš. Možná neuvěříš, ale mám na dílně sundaný nárazník ze xsary r.v.99 a má mlhovky, takže mohu všechno vyfotit a nahodit.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod Rope » stř 2. pro 2009, 19:38

Konektor je patrný s téhle fotky, relé je jasné a pojistku jsem neřešil, jestli je v té krabičce nebo v autě, budeš muset pro to taky něco udělat, třeba kouknout do manuálu k autu.
Obrázek
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: spínací relé předních mlhovek na phI

Příspěvekod CHiP » ned 6. pro 2009, 18:53

Henry píše:Tak zima je skoro tady, u nás všude mlha a já jsem pořád na bodu 0 :cry: kdo mi poradí :?:

Přední mlhovky jsou stejně k prdu a kdo tvrdí že ne, tak nejel ve skutečný mlze :wink:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Re: spínací relé předních mlhovek

Příspěvekod Henry » pát 4. čer 2010, 13:38

pořád mi to nedá spát a došel jsem do slepé uličky, sehnal jsem mlhovky i s káblíkem, nasadil je do předního nárazníku, propojil je kabelem, ale nikde na svazku jsem nenašel volnou modrou (a ani žádnou jinou) dvoupinovou samici do které bych napojil ten kus kabelu co je mezi mlhovky :roll: takže krom relé budu muset sehnat ještě spodek (držák) toho relátka. protože něvěřím, že se dělá kabel který by se dal samostatně dodat ke stávajícímu kab. svazku a byl by od páčky přes relé až do té propojky co je pod levým předním světlem jak ukazuje Ropeho fotka. Asi by se mi hodilo schéma zapojení na X1 a pak půjdu shánět šikovného dráteníka.
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: spínací relé předních mlhovek

Příspěvekod Cvrček » pát 4. čer 2010, 21:30

Jestli umíš hledat,tak zde v elektrice schémata pro X1 jsou. A dokonce s českým popisem.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Přepínací relé na mlhovky

Příspěvekod Rudy » sob 11. srp 2012, 10:00

Ahoj všichni,
Koupil jsem si Xsaru 1.8i, r.v. 1999 a už při nákupu mi nesvítili přední mlhovky. Konzultoval jsem to s kámoši a došli jsme k názoru, že to bude v přepínacím relé. Tady na fóru nikdo neřešil podobný problém, ale stáhl jsem si odsud elektroinstalaci, která mi pomohla najít to relé. Tak jsem ho vytáhl a zašel do obchodu koupit nové, ale asi přepíná jinak, než by mělo, protože při vypnutých mlhovkách mi palubovka indikuje, že svítí, ale ony nesvítí, vlastně nesvítí v kterékoliv poloze přepínače. Jen když otočím přepínač do polohy př. mlhová světla zap., tak indikace na palubovce zhasne. Se zadníma mlhovkama problém není. Poradí mi, prosím někdo, kde se dá sehnat správné relé? Nebo dá někdo radu, v případě, že je chyba jinde?
Dík Rudy
Rudy
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 2. srp 2012, 11:19
Bydliště: Trutnov, Česká rep.
Vůz: Xsara Break 1.88i, Benzín, 1999

Re: Přepínací relé na mlhovky

Příspěvekod Cvrček » sob 11. srp 2012, 20:09

Stoprocentně jiné relé. Koupil jsi relé,které má dva druky kontaktů. Jeden spínací a druhý rozpínací. Proto ti svítí ta kontrolka na palubce. Je totiž na tom rozpínacím kontaktu. Ty potřebuješ relé,které má jen dva spínací kontakty.
Zkus koupit jiné relé od někoho z nějakého vraku. Nebude tak drahé,jako nové z Citroenu
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků