Hláška Engine temperature při zaplé klimě picasso

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Hláška Engine temperature při zaplé klimě picasso

Příspěvekod hojik » úte 4. srp 2009, 18:10

Zdravím všechny,

řeším už nějaký čas u Picassa 2.0 HDi z r.2000 problém s hláškou naskakující na sdruženém dipleji.
Hláška: Engine temperature
Žádná další kontrolka nesvítí. Hláška problikává s pískotem a vylítnutím teploměru chladicího okruhu, ale jen když je klima v režimu A/C.
Pokud se zapne klima, spustí se sahara na chladiči. Netočí se ale naplno (pokud se odpojí konektor čidla teploty, rozeběhne se sahara na max).
Ta moje hláška mi začne naskakovat ve chvíli, kdy se sahara zastaví. A to je ta záhada - proč se zastaví.
Nevíte někdo, proč se sahara zastaví při zapnuté klimě? Občas se zase rozeběhne, pak zase zastaví, pak zas rozeběhne. Je to nepravidelné.
Většinou se mi při jízdě netočí (naskakuje hláška), při stání se občas sepne (stále myšleno se zapnutou klimou).
V sahaře bude asi nějaká regulace otáček (pomalejší otáčky se zaplou klimou) páč to asi spíná jiné relé...

Neřešil někdy někdo z vás tento problém?

omlouvám se za případný offtopic, googlil sem, ale řešení problému jsem nenašel:-)

Předem díky za rady:-)

Honza
Xsara Picasso 2.0 HDi SX r.2000 Obrázek
hojik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 4. srp 2009, 17:57
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso SX 2.0 HDi r.2000

Re: Hláška Engine temperature při zaplé klimě

Příspěvekod hojik » stř 19. srp 2009, 14:36

Vážení,
tak problém se mi podařilo odstranit. Nebo spíše servisu.

Hláška vybíhá ve chvíli, kdy se zastaví větrák na chladiči. Při zapnuté klimě se má točit na pomalou rychlost.
Sahara má dva konektory. Na plnou rychlost a na pomalou. Chyba u mě byla v konektoru na pomalou rychlost.
Údajně nešla vůbec. Konektor vyměnily a vše funguje.

Nefunkci zjistili diagnostikou.
Oprava mě stála 500 za diagnostiku a 960 za 3 hodiny práce. Opravu provedli v Radotíně v Citroen servisu Patera. Údajně celkem častý problém a nic zvláštního. Již při příjmu vozu mi bylo řečeno, že to bude asi tím. A taky že jo:-)

Honza.
Xsara Picasso 2.0 HDi SX r.2000 Obrázek
hojik
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 4. srp 2009, 17:57
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso SX 2.0 HDi r.2000


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků