Spínače ovládání oken - podsvětlení

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Spínače ovládání oken - podsvětlení

Příspěvekod šíma » pon 23. lis 2009, 21:05

Kolegáčkové, jsou uvedené spínače opravdu rozebiratelné a dá se v nich vyměnit zdroj světla? A neví někdo, kolik spínač stojí jako originální náhradní díl? Díky
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod xsaraplus » pon 23. lis 2009, 22:43

ještě jsem to nezkoušel, ale taky mi to čeká, zatím jsem to vždy řešil na vrakovišti zakoupením nového vypínače, chtěli za něj 50 kč kus, takže sjem neřešil zlodějům na Citroenu dát 100 korun za žárovičku, pokud je tam žárovka, šlo by to, rozeber a zjistíš, nedávno jsem takhle pájem osvětlení v rádiu Blaupunkt, v servisu po mě chtěli 2 000, tak jsme na ně kakal a v GES electronic si koupil šest žároviček po osmi korunách, cín a pájku do toho nepočítám :lol:
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Cvrček » úte 24. lis 2009, 0:00

Zrovna dneska mi taky přestala svítit v tom,co ovládá okno řidiče. Takže taky to budu muset rozdělat. Vím,že když někteří zdejší předělávali podsvícení na modré,tak předělávali i tyhle tlačítka,takže by to mělo jít. Jenže dneska mě po dlouhé době tlačítko hledat zklamalo... Takže v neděli po srazíku nastane má klasická akce typu pokus/omyl a hurá do toho. ikdyž,taky mě napadlo se na to vykašlat a z vrakáče sehnat ten "sekvenční" s písmenkem A.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Kvido » úte 24. lis 2009, 6:25

Pokud vím v Citroenu chtěli za tlačítko 500 kč,taky jsem díky jednomu Xsamarádovi sehnal tlačítko z vrakoviště za 100 kč ,ale já měl spíš problém s tlačítkem na ovladání zadních oken. Já mám komplet auto,tak i Colin předělané do modra. Žárovička jde vyměnit,je jen v takovém zaleném plastu.
Momentálně to mám v SMT ledkách. Vypadá to sice trošku jako "bastl" ,ale jinak to vyřešit nešlo,smt ledka vydrží napětí 3-4 volty,podle typu,takže je potřeba to řešit buď odporem nebo jich tam dát víc ,tedy přesně 4 kusy do série. Napájet na ně malinké drátky a tavnou pistolí je podlepit ,aby se nezlomily. Máme je tam vcelém autě s Colinem už rok a zatím žádný problém. Nejhoší byly udělat ty pro zadní okna,ty tlačítka jsou úplně jinak řešené než pro ty přední okna. Já mám taky řidičovo s písmenem "A" a tam bylo potřeba podsvícení také napájet trochu jinak,ale bez problémů. testovali jsme v práci kolik ty ledky vydrží než shoří a vydrží bezproblémů i 15 Voltů,pak už shořely.Navíc to tlačítko s písmenem "A" má takovou tlustou bílou krytku uvnitř a nebylo to modré podsvícení sladěné se spolujezdcovým ,tak jsem použil keton na odstranění,pak už to bylo pěkně sladěné.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Cvrček » úte 24. lis 2009, 9:18

Já sem věděl,že to byl Colin,ale kdo byl ten druhý jsem si nemohl vzpomenout. :D Takže jak koukám,tak při výměně se nemusím bát a sundat "kolíbku" a měl bych být u žárovičky. Jestli jsem to podle fotky pochopil. No takže vím,co budu v neděli dopoledne dělat.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Kvido » úte 24. lis 2009, 9:22

Není to problém,kolíbku sundej a pod ní uvidíš malý zelený obdelníkový plast a vní je právě ta žárovička,je jen zasunutá a po bocích má vyvedené malinké drátky,nejsou nijak připájené. Problém je u tlačítka řidiče "A" ,tam je tišťák a v tom je žárovička připájená.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Cvrček » úte 24. lis 2009, 10:40

Tak jsem to nakonec nevydržel a šel se na to podívat. Tlačítko jsem ani nevyndával z držáku a malým šroubovákem tu kolíbku vysadil. A vyndal tu žárovičku. Je to celosklo s dlouhými drátky. Se špatnou jsem zajel do prodejny autodílů a koupil jinou. Tyhle se rozlišují podle ampérů. Ta co tam patří má 80mA. I s cestou pro novou žárovičku mi to zabralo asi dvacet minut. Čekal jsem nějaký zádrhel,ale je to brnkačka.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod šíma » úte 8. pro 2009, 17:51

!!!
Taky se na to chystám. Ta připájená ve spínači pro řidiče i ta zastrčená v zeleném hranolku ve spínači pro spolujezdce jsou stejné 12V/80mA? V prodejně origo dílů nic takového nemají...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Cvrček » úte 8. pro 2009, 20:07

Si myslím,že by stejné být měli. Ale přesně to nevím,protože mám spínač okna i pro řidiče jednoduchý,bez "automatiky" . A pro žárovičku zajeď do nějaké normální prodejny autodílů,než do Citroena. Pokud by jí tam měli,tak by jsi za ní zbytečně platil víc.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Rope » úte 8. pro 2009, 20:55

Takové malé žároviky se používájí v autorádiích na podsvětlení displeje, jsou 4,5,6,9,12V, já je kupuju v GM electronic a stojí cca 8-10kč
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod šíma » stř 9. pro 2009, 21:26

!!!
Jo dneska jsem v GM byl a zaplatil za 3 ks žároviček s drátkovými vývody 12V/60mA 16 Kč.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Dutch » sob 12. pro 2009, 13:24

Taky mi nesvítí žárovička na stahovačku u řidiče, je tam napájená a ta destička ve který je, nechce ven. Mam zabrat ještě víc, nebo je tam nějaký jiný fígl ?
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Uživatelský avatar
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 12. říj 2006, 21:10
Bydliště: Plzeň

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod šíma » sob 12. pro 2009, 13:44

Dutch píše:Taky mi nesvítí žárovička na stahovačku u řidiče, je tam napájená a ta destička ve který je, nechce ven. Mam zabrat ještě víc, nebo je tam nějaký jiný fígl ?

Jak se tady píše že je to trochu složitější, tak tomu věř. Potřebuješ mikropáječku a odsávačku cínu a odpájet a odsát na destičce tuším pět, nebo šest vývodů (čtyři z nich jsou vidět na druhé fotce od Kvida viz výše). Pak to jde ven a žárovku vyměníš v poho. Já tam dal 50 mA (průměr 3 mm délka 6 mm), svítí slušně, ale sneslo by to 60 mA. Ve vedlejším spínači pro spolujezdce byla jiná, větší a ta 50 mA, i když se tam taky dá dát, svítí bídně. Tady by to chtělo cca 80 mA. Jinak to ale není nic složitého, ani nerealizovatelného.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Dutch » sob 12. pro 2009, 16:42

Tak jsem to dal i s klasickou pájkou + odsávačkou.
Díky za radu.

P.S.: když jsme u těch žároviček - svítí vám podsvícení na štelování jasu přístrojovky a výšky světel ? Mně na tomhle panelu svítí jenom joystick na ovládání zrcátek + vypínání stahování zadních oken.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Uživatelský avatar
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 12. říj 2006, 21:10
Bydliště: Plzeň

Re: Spínače ovládání oken

Příspěvekod Cvrček » sob 12. pro 2009, 18:33

Dutch: Taky mi svítí jenom joystick. Když jsem nedávno měnil žárovky v přístrojovce,tak jsem si vlastní blbostí "rozebral" reostat podsvícení. (naštěstí je to blbuvzdorný jednoduchý typ,takže ho nebyl problém dát zpět do kupy :oops: ) A žádnou žárovičku jsem tam neviděl.

šíma: O sedm příspěvků výše jsem psal,že tam patří 80mA. 8)
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků