couvací kamera

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » sob 19. pro 2009, 21:41

Má někdo v autě couvací kameru?Zajímá mě kam jí umístit.Nárazník,za zadní okno,nad spzetku ..popřípadě kam jinam?Kamera je barevná,světlo jí stačí 0,3luxů,záběr 170 stupnů a zobrazuje pomocné trajektorie.Dík za tipy
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod Cvrček » sob 19. pro 2009, 23:09

Kolega z práce si koupil podložku pod spz a couvací kamerou. Má krátkou Astru a kamera je černobílá. A tvrdí,že ta kamera by měla směřovat níž. Nedávno totiž drknul do Mazdy323. Takový tý sportovní s vyklápěcíma světlama. Kombinace tmavý barvy Mazdy se zavřenýma světlama a okolí...a bylo vymalováno...
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: couvací kamera

Příspěvekod Rope » ned 20. pro 2009, 10:36

Ja co jsem dával kamery (osobáky i nákladní) tak raději výše, ten pohled byl lepší (můj subjektivní názor). Co se týče osobáku a kombika tak nejlépe se mi osvědčilo umístění do horní stříšky, ale záleží jak je tvarovaná záď auta. Jen dobře zvaž kde se auto jak moc špiní, měl jsme tam borce co si to nechal udělat na oktavku kombi a dali mu to do narazníku a když jsem chtěl podle kamery vycouvat z dílny, tak jsem musel vystoupit, očistit kameru a pokračovat v couvacím procesu. To je trošku naprd. Mi osobně by se líbila pod tím plastem nad spz a vzhledem k tomu že je Bleriot šikovný a hračička, tak to dokáže (pokud není kamera dvacet v průměru a nemá stativ) :wink:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » pon 21. pro 2009, 16:39

zatím jí asi provizorně dám za zadní okno,nejlépe do dráhy stěrače.Pak se podělím jak to dopadlo.Musím ale počkat na ježíška....ten doufám přinese gps,tak abych to měl kam promítat...
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod Rope » pon 21. pro 2009, 17:46

A napsal jsi mu? Nebo alespoň nakreslil obrázek?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » pon 21. pro 2009, 23:05

jasně,namaloval jsem mu to a stejnej papír co maloval mladej.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » stř 30. pro 2009, 22:21

tak chlapci,potřebuju radu,jak zajistit automatické zapnutí GPS. Třeba po nastartování....Plánuju tam tu navigaci nechávat pořád,tak aby mě neprudilo pořád to zapínat a vypínat.Jinak ta couvací kamera nemá smysl.Ted jí zapínám,že podržím tlačítko...tím samým zase navigaci vypnu.Asi jí tedy musím rozkuchat a udělat to tlačítko přes relé,které bude spínáno a vypínáno impulsy po nastartování a po chcípnutí.Nebo jde nějak využít mini USB co je v navigaci????Navigace je NONAME z aukra a neumožnuje(automat.zap a vyp(nebo jsem na to nepřišel)Dík za každou radu
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod Marek » čtv 31. pro 2009, 18:48

Jak se chová, když jí odpojíš od napětí a připojíš? Pokud by stačilo stisknout tlačítko okamžitě po připojení napájení, dá se to udělat kondenzátorem připojeným paralelně k tlačítku. Měl jsem takhle upravené PC, aby se zapnulo při zapnutí "hlavního vypínače" celé sestavy, deska Power On při zapnutí neuměla.
Pak je otázka, jaké je zapínací tlačítko, jestli je to vodivá guma, nemusí být jednoduché (možné) se na jeho "kontakty" napojit. Mikrospínač by byl v pohodě.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » čtv 31. pro 2009, 23:06

Po připojení napětí se jen rozsvítí dioda,jinak nic.Tlačítko zapnutí musím podržet cca 4 sekundy a na vypnutí tak 2 sekundy.Jde mi o to ,že když navigaci otevřu jsem bez záruky,ale asi to risknu.Napadlo mě to udělat na kontrolku dobíjení.Zapnu klíče,kontrolka svítí=gps se zapne,Vypnu klíče,dobíjení se znovu rožne a gps se vypne.Půjde to?To samotné tlačítko a nějaké připojení kablíku problém nebude.Samotné umístění kamery dělá problém ,když je za zadním sklem,není tak dobrý uhel(pořád se tam motá stěrač a hrana okna).Tak asi budu vrtat do xsary asi ten nárazník,nebo ten plast nad spz.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod Marek » pát 1. led 2010, 22:01

Začnu tím jasnějším, jestli je tlačítko z boku, mohl bys ho ovládat mechanicky pomocí miniaturního serva nebo elektromagnetu. Celý mechanismus by se přilepil zezadu krabičky GPS oboustranou samolepkou, mám takhle uchycený kus kuprexitu s konektorem na sluchátka a potenciometrem hlasitosti na LCD monitoru - drží to dobře.
Generovat signál od kontrolky dobíjení chápu při startování, tam je rozsvícení kontrolky vždy, ale jejím chováním při vypnutí motoru si nejsem jistý. Upravit délku impulsu není problém, "zázračný" obvod 555 to zvládne bravurně. Spíš si říkám, jak s případem, že jen otočíš klíčkem, mně se rozsvěcí i v poloze příslušenství, co když nebudeš startovat? S 555 nebo s hradly CMOS by se dal udělat obvod generující první impuls při zapnutí zapalování a druhý při jeho vypnutí, informace by se brala z pojistky (napájení rádia, zapalovače...). Zapojení bych vymyslel, je to pro mně něco jako luštění křížovky, zrealizovat na univerzální desce bys to dokázal hravě. Pokud se připojíš na tlačítko, je na zvážení použití optočlenu pro galvanické oddělení, na rozdíl od relátka neprodukuje přepěťové špičky.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » sob 2. led 2010, 17:00

No tak fajn,budu rád,když navrhneš zapojení co udělá impuls 3 sekundy po na startování a 3 po chcípnutí.Napojím to přes relátko rovnou na to tlačítko.Stejně se ale někdy stane,že když jen nastartuju,rychle popojedu a hned to chcípnu,tak navigace jen bude nabíhat ale nevypne se.Musí být zapnutá minimálně 40 sekund,jinak to tlačítko nereaguje.Ale zase není problém v tomto případě ji vypnout manuálně.Zatím dík.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » sob 30. led 2010, 18:09

Tak kamera je na autě-nakonec je pod tím plastem nad spz.Zatím jsem ji tam našrouboval páskem plechu a dvěma vruty.Na jaře jí vyrobím nějaký slušivý kryt,ale i tak to vypadá dost dobře.Sice se bude špinit,ale moc míst kam jí dát opravdu není.Ukazuje při zařazení zpátečky.Na GPS vidím co se děje za autem.Přístroj GSP se zapne po rozsvícení světel a vypne se po zhasnutí.Na ty světla mi to nakonec přišlo lepší ,než to dát na klíček.(Děkuji Markovi za návrh obvodu,který to řeší).Samotná gsp je prozatím suchým zipem přilepena na tachometru v místě kde je otáčkoměr.Napájení gps je přes origoš nabíječku,která je v dodělané zásuvce(12V po nastartování).Je to řešeno tak,že přístroj tam může být nastálo.Ale vypojením tří konektorů a odlepením sucháče je to lehce demontovatelné.Foto večer.
Přílohy
kamera.jpg
kamera.jpg (27.92 KiB) Zobrazeno 17465 krát
kamera zm,.jpg
kamera zm,.jpg (39.93 KiB) Zobrazeno 17465 krát
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: couvací kamera

Příspěvekod ColinMcRay » sob 30. led 2010, 21:40

Super :D jen to nějak dořešit s tím monitorem, ale jinak klobuk dolu, povedlo se Ti to
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: couvací kamera

Příspěvekod Marek » sob 30. led 2010, 22:45

Hezké, ale nešla by dát značka níž, aby nějaký snaživý polda nezačal řešit, že kamera do ní zasahuje? Jak to vlastně funguje, je tam obraz jen při zpátečce a jinak to funguje jako GPS?
Neděkuj, jsem rád, když se mohu aspoň trochu podílet na něčem hezkém a užitečném.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: couvací kamera

Příspěvekod bleriot11 » ned 31. led 2010, 0:07

Gsp má AV vstup,v něm je stále zapojen konektor kamery.Když je konektor bez signálu,tak tak gps ukazuje normálně mapu.Jakmile zařadím zpátečku,kamera se začne napájet a na AV vstupu je tudíž signál a obrazovka se přepne na kameru.Po vyřazení zpátečky tam zase skočí mapa.
Dát tu značku dolu problém nebude.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků