Ovládání klimatizace

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod milajda22 » sob 21. srp 2010, 21:20

Měl jsem z toho hrůzu ale fakt to šlo samo za 15 min byl nárazník dole, jen jsem čekal, že utrhám ty šrouby jak jsi psal , tak jsem si je rovnou koupil a ono nic všechny šli krásně povolit, takže mi zbyli čtyři šrouby i stěma nastrčnýma matkama - kdyby někdo chtěl a měl zájem :wink: teď musim dokoupit ty plastový příchytky abych tam dal na zpět ty plasty.
Obrázek
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod anek » stř 3. lis 2010, 16:02

Konečně jsem se k tomu v rámci STK dostal :oops:
V mýn případě odešla akorát jedna tepelná pojistka, takže stačilo nahradit za funkční :jup: :driv:
Díky moc - za po moc :klik:
Xsara 2.0 HDi 66kW Break (2003)
Uživatelský avatar
anek
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 21. bře 2007, 8:25
Bydliště: Olomouc
Vůz: Xsara II. Break 2.0 HDi 66kW 2003

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » sob 1. led 2011, 16:28

Zdravím, přečetl jsdem si pečlivě téma a mám následující dotaz: pokud se mi klima zapne pouze tak, že se mi rozsvítí tlačítko na palubce a jinak se v motoru nespustí vůbec nic, mohlo by to podle výše uvedených informací jedno z těch relátek? Jestli chápu dobře tak se klima nespustí vůbec bez sahary? Ta mi běží v pořádku při chlazení motoru. tak bych to logicky viděl na to jedno relé.. Ty odpory jsou až na regulaci rychlosti sahary, ale asi by to vlastně mohly být taky, protože se sahara přece hned nespustí naplno, že jo? Kde bych našel ten ventilek na test média v klimě? Předchozí majitel tvrdil že je klima napuštěná, chladič měnil v létě, tak v tom bych asi problém nehledal.. Jen mě zajímá kde mám vlastně začít :-)
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Cvrček » sob 1. led 2011, 16:50

V první řadě počkej až se oteplí. Teď v zimě toho moc neprozkoumáš. Klima totiž pod určitou teplotu nespíná.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » sob 1. led 2011, 16:57

Ani ta manuální? Ta přece není napojená na nějaký teplotní čidlo, nebo je? v návodu mám napsaný, že se dokonce může použít v zimě pro rychlejší odmlžení oken..
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod milajda22 » sob 1. led 2011, 22:09

jestliže je klimatizace manuální a nebyla dodělávaná - tudíž je origo, tak podle mě bude taky ovládaná nějakým teplotním senzorem, aby zbytečně nešla např, při -5°C a odmlžení okna se opravdu děje přes klimatizaci ale jen když je větší teplo jinak to tlačí teplý vzduch. Ale bylo by dobré kdyby poradil někdo, kdo by to mohl vyzkoušet a má manuální klimošku. Ale jinak 100% souhlasím s Cvrčkem, počkej až se pořádně oteplý (do jara) a pak to vyzkoušej - v zimě stejně klimošku nepotřebuješ.

edit: Koukám že máš Xsaru 1,4 a mám dojem že ta má dva ventilátory a tady se to řešilo na Picassu který má jeden ventilátor s dvama druhy ventilátorů dvourychlostní a třírychlostní - takže je možné že ty relé tam ani nemáš ale to jsi nejsem jistý.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod vena garážmistr » sob 1. led 2011, 22:51

M8m v bingu jen manuální klimačku a v zimě ji občas používám na sušení okna pustím větrák na plno teplotu naplno a přidám klimačku tlačítkem a okno je skoro o polovinu rychlej suché.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » sob 1. led 2011, 22:53

Pravdu díš, Milajdo :-) Teď jsem se dostal ke schématům na citroen service a je to jinak uspořádaný, je tam termostat, odpor jen jeden, zkrátka úplně jiný než na Picassu. Počkám až se oteplí a pak se do toho vrhnu :-) Kdyby se přihlásil někdo s 1.4 s mechanickou klimou tak se zlobit nebudu :lol:
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Cvrček » sob 1. led 2011, 23:01

Přímo v Liberci jezdí jeden zelenej dvojkovej Break s 1,4kou a s manuelní klimou. A na ní se taky už klima řešila. Ale dělalo se to až na jaře,kdy byli teploty nad deset stupňů a byla jistota,že spojka sepne. A pak se mohlo jít po dalších věcech.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » sob 1. led 2011, 23:43

už jsem jí taky viděl :-) Nějak teď po nich víc koukám... :lol: Až bude tepleji ozvu se, díky
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod petr_xs » pon 3. led 2011, 7:09

Manualni funguje i v zime. A kdyby si nekdo precetl navod k autu, dozvedel by se ze: "Pro zajisteni dobre tesnosti kompresoru je nutne nejmene jednou mesicne zapnout system klimatizace".
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » pon 3. led 2011, 9:16

No právě že jsem to v tom návodu četl také a přišlo mi teda divný že se netočí, ale říkal jsem si že tomu tady ty lidi rozumí víc, ono je taky asi každý auto jiný. Já bych tu klimu asi tolik neřešil, i když když už tam je tak ať funguje že jo, ale když si vzpomenu na letní výlet s dětma za sestřenkou do Ostravy ve vypečeným favoritu tak mě ještě dneska jímá hrůza - to by se klima sakra hodila.
Včera jsem shodou okolností čekal na děcka v podzemní garáži v Plaze a tak jsem to jen ze srandy zkusil pustit a ono se něco seplo - cvaklo - a poskočila ručička na otáčkoměru, víc jsem na tom nelaboroval, takže asi fakt spíná až na určitý teplotě. Počkám na jaro - už aby bylo - a pustím se do toho :-)
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Vypravci125 » pon 25. dub 2011, 21:32

Ahoj všichni,
jsem tu se svou troškou do mlýna na téma klima, sahara atd.
Čekal jsem tuhle na manželku před obchodem, svítíčko slunilo, tak jsem zapnul klimatizaci. Krásně chladila a asi tak po minutě (možná byly 2) hukot, jako když startuje helikoptéra - to se rozbíhala sahara na nejvyšší rychlost. Hned nato vypla klima, pak vypla sahara, pak se klima rozeběhla, pak se rozeběhla sahara, pak klima vypla atd. atd.... prostě něco špatně.
Tak jsem strávil tady na fóru nějakou tu hodinku a hlavně díky milajdově perfektnímu popisu :klik: vše vyřešil. Zkontroloval tři zelená relátka, která pracují naprosto bezchybně (jen spínají v jiném pořadí, asice vpravo(P)-vlevo(L)-uprostřed, možná je to tím, že mám jiný motor), ale sahara reagovala až na sepnutí posledního (prostředního) tím, že šla na nejvyšší rychlost.
Následoval přesun k odporům (bylo to jednoduché, stačilo sundat plastový kryt pod maskou). Odpory vypadaly na pohled v pořádku, tak jsem udělal možná trochu drastický pokus - při sepnutých relátkách P a L jsem propojil ty dva kablíky, které vedou ke každému odporu a sahara se vždycky rozeběhla (naplno). Pravé relé spíná spodní odpor (malá rychlost sahary) a levé vrchní odpor (střední rychlost). Takže to jsou ty odpory. Zkusil jsem zkoušečkou tepelné pojistky, a nic. Takže hurá do elektry a koupil jsem ty nejsilnější co tam měli - na 250°C, vyměnil a už to jede tak jak má :jup:
Je to šepot květin. Sahara běhá na nejnižší rychlost, na druhou se nedostala (chtěl jsem to vyzkoušet, tak jsem vyřadil to relé P a počkal až sepne to L)

Díky všem, kteří sem píšete své zkušenosti.

Nakonec jeden dotaz: na kolik °C mají být ty pojistky? Není těch 250 moc? Aby zas neshořely ty odpory. Dík za odpověď
Obrázek
Uživatelský avatar
Vypravci125
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15. říj 2009, 21:47
Bydliště: u Blaníka - rytíři stále chrní...
Vůz: Xsara II 1,6i 16V, 80kW, 2004, stříbrná

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Tlapa » pon 25. dub 2011, 22:16

Ahoj Výpravčí, na přehřátí motoru ti taky spustila sahara na nejvyšší výkon, anebo to s tím nemá co dělat? Mě totiž sahara při přehřátí motoru běží na první stupeň, ale když spustím klimu tak se nespustí sahara vůbec, spojka na kompresoru akorát cvakne, kompresor se roztočí a po chvíli zase vypne. Pak zase naskočí a po chvíli zase vypne - pořád dokola... Ale myslím, že pokud by to byla ta tepelná pojistka tak by se asi neroztočila ta sahara při přehřátí motoru ne? :?
Uživatelský avatar
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv 9. pro 2010, 22:40
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Ovládání klimatizace

Příspěvekod Vypravci125 » pon 25. dub 2011, 22:28

jo, běhala na nejvyšší rychlost i na přehřátí motoru. Teď potom, co jsem to opravil, tak nevím, ještě jsem to tak neohřál :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vypravci125
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15. říj 2009, 21:47
Bydliště: u Blaníka - rytíři stále chrní...
Vůz: Xsara II 1,6i 16V, 80kW, 2004, stříbrná

Předchozí

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků

cron