montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod sulan » úte 7. pro 2010, 9:30

Ahoj, přestalo mi fungovat dálkové ovládání centrálu a než kupovat originál u Citroenu, pořídil jsem si univerzální ovladač s přijímačem. Nemáte prosím někdo návod, kde nejlépe připojit u vozu Citroen Xsara 1,4i, rv. 1999 (původní krabička s centrálem je v pravo pod volantem). Díval jsem se, že některé obchody nabízejí tyto návody přímo na typy vozů (např. levnealarmy.cz,...). Velice by mi to usnadnilo práci, nemusel bych hledat vhodné dráty a proměřovat. Díky za rady a zkušenosti
sulan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 24. kvě 2010, 13:48
Bydliště: Litomyšl
Vůz: Xsara 1,4i benzín, rv. 1999

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Rope » úte 7. pro 2010, 18:27

jelikož je u 99 dvojí možnost jak je centrál ovládaný, tak tě přeměřování nemine. Máš zkoušečku a chuť?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Buri » úte 7. pro 2010, 21:23

jooo, tak to by me taky zajimalo, ja mam 98, a chci si taky koupit univerzalni dalkovej central, jelikoz se mi ted ten origo ovladac totalne rozsipal, tak sem myslel prave neco jako naky ovladani a novy prijimac...
Uživatelský avatar
Buri
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 24. led 2010, 16:11
Bydliště: Ústí nad Labem
Vůz: Xsara Break, 1.9 TD(66Kw),rv.9/98

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod sulan » stř 8. pro 2010, 13:26

Tak jsem se na to včera večer díval, dle schématu tu na foru jsem našel dráty pro ovládání a zkoušel jsem to měřit. Mám to ovládané +. Takže už zhruba vím, jak na to. Dnes se vrhnu na zapojení, tak dám vědět. Stálý proud, blikny a konstru napojím za pojistkovým panelem u řidiče. Tak uvidíme, jak se bude dařit. Mějte se.
sulan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 24. kvě 2010, 13:48
Bydliště: Litomyšl
Vůz: Xsara 1,4i benzín, rv. 1999

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Rope » stř 8. pro 2010, 20:22

opatrně s tím plusem, kdoví co si měřil, mám namotováno cca dvacet xsar a ani jedna nebyla ovládána plusem. Jestli ty neměříš silové vodiče co tahají motor, tam se na 0,3S plus objeví. Pozor na to můžeš spálit jak nové tak staré zařízení.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod pavel.troj » stř 8. pro 2010, 21:45

Nejjednodušší je, napíchnout se měřákem na dráty konektoru dveří a zkoušet centrál zamykat a odemykat klíčem, tak jsem to hledal a napojil já. Už je to dávno, ale na 99% to není spínané plusem.
X1 Break 1,6 - rodinný vůz, zvláštní znamení - 3 autosedačky, střešní nosič, závěs, a v kufru většinou kočárek pro dvojčata.
pavel.troj
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 17. úno 2008, 9:26
Bydliště: Praha západ
Vůz: Xsara Break 1,6 65KW 1998

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Rope » čtv 9. pro 2010, 9:45

Jednodušší je když někdo poradí. Třeba jeden tip :idea: u jednoho typu se ovládá minusem, pak stačí vzít zkoušečku (žárovkovou) a jeden konec dát na zem a zkoušet na drátec do dveří a ty ovládací jsou tenčí než zbytek a barva je šedá a hnědá. Upozorňuji že musí být zacvaknutý zámek. Pokud to takhle nepojede resp to bude jen na hnědém drátě zamykat, pak to bude druhá verze a tam je zapojení trošičku složitější.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

univerzální centrál

Příspěvekod bleriot11 » čtv 19. kvě 2011, 13:37

Jen se podělím co se mi stalo.Kdysi jsem zakoupil tento centrál:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... -3409.html
Namontoval jsem ho ženě do nissana,chodí to perfektně.Jen soused koupil jiné auto,to má stejný centrál a světe div se,odemykám a zamykám jeho auto se 100% spolehlivostí.On odemyká jen svoje,na nissana mu to nejde.Nikdy bych tomu nevěřil,ale je to tak.Tak pozor co koupíte a dáte to do auta.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: univerzální centrál

Příspěvekod Rope » čtv 19. kvě 2011, 14:15

V názvu webu máš odpověď. "Levné alarmy" ne dobré alarmy, tak se člověk nemůže divit a sám si odpoví na otázku zda to má plovoucí kod.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod NevimNic » úte 21. čer 2011, 14:32

Přátelé, prosím, kde a jakým způsobem je nejvhodnější se napojit na stávající instalaci s takovým univerzálním ovládáním (původní se rovněž rozpadlo) ? Právě nás to čeká s jedním kolegou a spekulujeme, kde je nejjednodušší přístup. Jedná se o 1.8i/1998 a je třeba připojit napájení, blinkry, signály pro zamčení a odemčení. Spínání je na zem.
Díky za jakékoliv Vaše reakce. :klik:
NevimNic
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 7. říj 2010, 19:34
Bydliště: Boskovice
Vůz: 1.8i Break, 1998

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Rope » úte 21. čer 2011, 14:52

Blinkry na vystražný, dva zelené dráty v rozích čtvercového konektoru. Napájení pojistkovka, zem uvidíš až vyděláš průchodku do řidičových dvěří s futer a impulsy zam/odem tež ve futrech do dveří a v tom roce by to měl být mínusový impuls na šedém a hnědém tenčím drátu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod NevimNic » úte 21. čer 2011, 15:02

Díky moc, tomu říkám kvalitní rada. _ok_
NevimNic
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 7. říj 2010, 19:34
Bydliště: Boskovice
Vůz: 1.8i Break, 1998

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod vsakal » sob 23. črc 2011, 15:31

Zdravim Vas
Na mojej xsare 1,9d,1998,break central funguje ok,nemam k nemu DO.Preto som kupil univerzalne centalne zamykanie s DO a chcel by som to prehodit.Marne hladam na fore umiestnenie jednotky.Prosim dajte foto,kde ju najdem.Myslim,ze by to nemal byt velky problem po premerani kablov a pripojeni na novu jednotku.Dakujem ya odpoved
vsakal
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 23. kvě 2008, 7:03
Bydliště: ŽILINA
Vůz: Xsara 1 1,9d

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod Rope » ned 24. črc 2011, 19:56

Taková krabička nad plynovým pedálem, umistěna nastojato, fotku nedám xsaru nemám.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Příspěvekod vsakal » pon 25. črc 2011, 4:23

NECITUJ!!! jen odpovídej. ROPE
Vdaka,teraz viem
vsakal
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát 23. kvě 2008, 7:03
Bydliště: ŽILINA
Vůz: Xsara 1 1,9d

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků